Magabiztos győzelem Lettország ellen

Válogatott

Kiválóan teljesített a magyar válogatott az Érd Arénában a Lettország elleni Ezüst Európa-liga mérkőzésen, és ezúttal végig vezetve, szettveszteség nélkül, 3:0-ra győzte le riválisát és ötödik mérkőzését nyerte a sorozatban, és továbbra is hibátlan mérleggel vezeti a tabellát. Folytatás vasárnap 18 órától Finnország ellen, szintén az Érd Arénában.

Ezüst Európa-liga
Lettország – Magyarország 0:3 (-17, -16, -16)
Érd Aréna, 1767 néző. V.: Botezatu (román), Keser (osztrák).
LETTORSZÁG: Ozola 2, Dolotova, Neciporuka 10, Struka 2, Levinska 13, Jurdza 5. Csere: Zvaigzne (liberó), Struka 2, Dambrehte, Rita 1, Cepurite, Vagele, Reknere, Boze. Vezetőedző: Daniele Capriotti
MAGYARORSZÁG: Kiss G. 10, Ambrosio 14, Petrenkó 7, Szedmák 19, Kump 5, Németh A. 9.Csere: Tóth F. (liberó), Jámbor 2, Tóth S., Erőss. Vezetőedző: Alessandro Chiappini

Nagyszerűen indította a mérkőzést a magyar válogatott, támadásban, de még inkább védekezésben nyújtva kiválót: a csapat blokkmunkája egészen elképesztő volt, 11 pontot szereztek a lányok blokk után. De jól működött a támadásunk is, Kiss Gréta, Németh Anett és Szedmák Réka is sorra szerezték a pontokat, Ambrosio Melanie pedig blokkokból szerezte pontjait. (17:25, 0:1).

Nem lassított a magyar csapat a második felvonásban sem: bár az első pontot a lettek szerezték a játszmában, de hamar időt kellett kérnie a lettek mesterének. Kicsit közelebb is tudtak zárkózni az időkérés után, de ütőjátékosaink túl tudtak lendülni a kisebb hullámvölgyön, így újra időt kért a lettek olasz vezetőedzője 14:10-es magyar vezetésnél. Innentől azonban kinyílt az olló, és végül kilencpontos különbséggel zártuk a játékrészt (16:25, 0:2).

A harmadik szettben Szedmák ütésével szereztük meg a vezetést, majd Ambrosio három ász nyitása után 5:2-es magyar vezetésnél jött az első lett időkérés. Bár Ambrosio nyitássorozatát megállította az időkérés, a magyar lányok lendületét nem tudta megtörni, akik Szedmák Réka vezetésével növelték a két csapat közti különbséget. A hajrára Alessandro Chiappini beküldte Jámbor Cecíliát, Tóth Sárát és Erőss Mirtillt is, akik helytálltak ezúttal is, sőt a meccset Jámbor ütésével nyerte meg a magyar válogatott (16:25, 0:3).

Alessandro Chiappini: – A hozzáállás egészen kiváló volt, néha hullámzó volt a játék, de alapvetően elégedett vagyok, mert viszontláttam, amit gyakoroltunk és a fiatalok is ismét bizonyították, hogy itt a helyük. Vasárnap Finnország ellen egy egészen más mérkőzésre kell felkészülnünk, de ha ilyen elánnal tudunk majd akkor is játszani, akkor nem lehet gond…