Rangos nemzetközi tornán járt a Vasas Óbuda

Teremröplabda

Két győzelemmel és egy vereséggel zárta a stuttgarti Hummel Kupát a magyar bajnok Vasas Óbuda női röplabdacsapata.

A fővárosiak a torna első mérkőzésén a német másodosztályú TSV Binder Blaubären ellen 2:0-ra nyerték a két játszmáig tartó összecsapást. A felnőttkeretbe idén nyáron felkerült fiatal feladó-átló, Erőss Mirtill 10 pontot szerzett ezen a meccsen, az új igazolás Sillah 11-et. A második találkozón a hazai együttes, a német bajnokság idei győztese, az Allianz MTV Stuttgart ellen folytatta szereplését a Vasas, itt már három nyertes szettig tartott a küzdelem, amely a Bundesliga-aranyérmes sikerét hozta (25-20, 25-22, 15-11). A meccsen Bannister és Sillah is 12 pontig jutott. A torna zárásaként a svájci bajnok Neuchatel következett és a Vasas a 18 pontos Fricova vezérletével 3:1-re győzött.