Rajtol a bajnoki döntő: a rekorder vagy az újonc?

Klub - hazai, Teremröplabda

Vasárnap Székesfehérváron megkezdődik a férfi Extraliga döntője. A bajnokság őszi rajtjakor nem sokan tippelték volna meg, hogy a két résztvevő az újonc MÁV Előre-Foxconn és a rekordbajnok Fino Kaposvár lesz majd, az alapszakasz végén pedig még kevesebben gondolták volna ugyanezt.

A kaposváriak rendelkeznek a legnagyobb múlttal a mezőnyben: mióta 1991-ben először dobogóra állhattak, azóta mindössze egyszer hiányoztak róla, még a ’90-es évek közepén, s eddig 18 alkalommal szerezték meg a bajnoki címet, amellyel rekordernek számítanak, emellett pedig további nyolc alkalommal lettek ezüstérmesek, négyszer pedig bronzérmesek.

Szlobodan Prakljacsics csapata a rajtnál volt benne a kalapban és nagyon sokáig a második helyen állt, ám aztán decemberben valami elpattant: vereség vereséget követett és az utolsó fordulóban aztán „szégyenszemre” még a felsőházról is lemaradt. Azonban a klubvezetés nem esett kétségbe, a cseh Lubos Bartunek személyében új feladót igazoltak, ráadásul az idényközben hazaigazoló Baróti Árpás is egyre jobb formába lendült. Sikerült beverekedniük magukat a kupadöntőbe, ahol ugyan még simán kikaptak a címvédő Pénzügyőrtől, ám az elődöntőben sikerült a visszavágás. Amint az a történelmi felsorolásból is kiderült: sokszor nyertek már a somogyiak, de legutóbb 2017-ben állhattak fel a dobogó legmagasabb fokára, szóval ők is ki vannak éhezve a sikerre.

A székesfehérváriak már így is történetük eddigi legnagyobb sikerét érték el, igaz, bármelyik helyezés esetén így lenne, hiszen most először szerepelnek az élvonalban. Azt már a rajtnál is lehetett tudni, hogy Dávid Zoltán csapatának majd nem a kiesés ellen kell küzdenie, de azért a bajnoki döntő nehezen volt elképzelhető, hiszen a felsőházba is csak az utolsó pillanatban verekedték be magukat, éppen a Finót kiszorítva onnan. A középszakaszban aztán még egy hellyel sikerült feljebb küzdeniük magukat, az elődöntőben pedig ugyan hátrányba kerültek a Vegyésszel szemben, de aztán sorozatban három győzelmet aratva fordítottak és nyerték meg a párharcot.

A döntőben pedig ráadásul pályaelőnyben vannak, hiszen az alapszakaszt ők a negyedik, a kaposváriak pedig csak az ötödik helyen zárták. Ami a közös múltat illeti, mindössze a két alapszakaszbéli meccsre támaszkodhatunk, azonban október 8-án és november 25-én is a Fino nyert, igaz mindkétszer csak az ötödik játszma döntött. Az a két mérkőzés már csak azért sem lehet mérvadó, mert azóta a fehérváriaknak is volt két igazolása Pesti Marcell és Eke Péter személyében.

Április 22., szombat
17:00 Jászberény VT – Gödöllői RC (női NB I)
18:00 BVSC-Zugló – Szent Benedek RA (női NB I)
19:00 TFSE – Vasas SC (női NB I)
19:00 Portugália – Magyarország (fiú U17-es Eb-selejtező, Portugália)

Április 23., vasárnap
16:00 Magyarország – Finnország (fiú U17-es Eb-selejtező, Portugália)
16:00 Békéscsabai RSE – Diósgyőri VTK (női NB I)
18:00 Pénzügyőr – GreenPlan-VRCK (férfi Extraliga, a 3. helyért, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley.hu
18:00 Debreceni EAC – Kecskeméti RC (férfi Extraliga, az 5. helyért, 1. mérkőzés)
18:00 DSZC-Eötvös DSE – VEHIR-Veszprémi ESC (női NB I)
18:00 UTE U21 – Budaörsi DSE-Emericus (női NB I)
18:00 Vidux-Szegedi RSE – MEAFC-Miskolc (férfi NB I-döntő, 1. mérkőzés)
18:00 Dág KSE – Dunaújvárosi KSE (férfi NB I, a 3. helyért, 1. mérkőzés)
19:00 MAFC-BME – Kistext JP Auto Mercedes (férfi Extraliga, a 7. helyért, 1. mérkőzés)
19:30 MÁV Előre-Foxconn – Fino Kaposvár (férfi Extraliga-döntő, 1. mérkőzés); Tv: M4 Sport+
20:00 TFSE – Szolnoki RK (férfi NB I, az 5. helyért, 1. mérkőzés)