Parádés sikerrel kezdte a Vasas a BL-selejtezőt

Klub - nki, Teremröplabda

Remek teljesítményt nyújtva magabiztos, idegenbeli 3:0-s győzelemmel kezdte meg a Bajnokok Ligája selejtezőjének első fordulóját a magyar bajnok Vasas Óbuda a belga Gent ellen. A várt nagy csata elmaradt, a két csapat nem volt egy súlycsoportban, így a piros-kékek bizakodva várhatják a jövő szerdai visszavágót.

Már a meccs elején magához ragadta a kezdeményezést a magyar bajnok, hisz 4:0-ra, majd 14:4-re vezetett, és ezt a tízpontos különbséget a mieink tartani is tudták a játszma végéig, majd egyből az első szettlabdát ki is használták (14:25).

A második játszmában is a hazaiak szerezték az első pontot, az óbudaiak azonban most nem vártak négyig, hanem ezután egyből ötöt szereztek, ezzel ismét megalapozva a magabiztos vezetést. Ezúttal 15-nél volt először közte tíz, és a piros-kékek ezután sem álltak le, úgyhogy ezután a hazai szurkolóknak már azon kellett izgulniuk, hogy a csapatuk kijön-e a 10-ből. Hajszállal, de végül sikerült nekik, mert 23:8 után sorozatban három pontot is szereztek, de így is 13 szettlabdája volt a magyar csapatnak, amelyekből végül a másodikat tudták értékesíteni (12:25).

Ennél azért mindenképpen nagyobb ellenállásra számítottunk hazai pályán a belga bajnoktól. Pláne, hogy a harmadik felvonás első három pontját is a Vasas szerezte, majd 8:1-re is vezettek már a piros-kékek. Ezután viszont összeszedték magukat a hazaiak, s 13:11-nél már csak két pont volt a különbség. Ezzel azonban el is lőtte a puskaport a Gent, a szett közepén már megint 4-5 pont volt a különbség, a végén pedig jét meccslabdája volt a mieinknek, akik az elsőt kihasználva le is zárták az első mérkőzést (17:25).

A magyar bajnok ezzel a sikerrel hatalmas lépést tett a továbbjutás és a BL főtáblájára kerülés felé. A visszavágót október 26-án játsszák Budapesten, a Riz Levente Sport- és Rendezvényközpontban. Amennyiben a Vasas Óbuda kiharcolja a továbbjutást, úgy a spanyol La Laguna Tenerife és a bosnyák Brcko párharcának győztesével meccselnek majd, amelynek első felvonását a spanyolok nyerték 3:0-ra.

Női Bajnokok Ligája-selejtező, 1. mérkőzés:
VDK Gent (belga) – Vasas Óbuda 0:3 (–14, –12, –17)
Gent, 1000 néző. V: Sikanjic (liechtensteini), Kuculasz (görög).
GENT: Flament 4, Vandewiele 3, Smeets 7, Van Elsen 3, Janssens 4, Divoux 2. Csere: Longeval, De Clerck (liberók), Vandesteene 6, De Quick. Vezetőedző: Stijn Morand.
VASAS: Török 9, Papp O. 5, Bannister 15, Bojko 21, Abdulazimova 6, Skripak 1. Csere: Juhár (liberó), Vezsenyi, Jámbor, Kump. Vezetőedző: Jannisz Atanaszopulosz.
Jannisz Atanaszopulosz: – Őszintén szólva a mérkőzés előtt nem gondoltam, hogy ilyen simán fogunk tudni nyerni, de a lányok végig rendkívül koncentráltak voltak, teljes mértékben betartották a megbeszélt taktikát, épp ezért nagyon büszke vagyok rájuk! Azt azonban nem szabad elfelejtenünk, hogy ez még csak a párharc első mérkőzése volt.

Október 21., péntek
18:00 Fino Kaposvár – MAFC-BME (férfi Extraliga); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Szolnoki RK – Gamma Party.CO (férfi NB I)

Október 22., szombat
17:00 GreenPlan-VRCK – MÁV Előre-Foxconn (férfi Extraliga)
17:00 Vidux-Szegedi RSE – Dág KSE (férfi NB I)
18:00 Kecskeméti RC – Kistext JP Auto Mercedes (férfi Extraliga); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Pénzügyőr – Debreceni EAC (férfi Extraliga); Tv: Hunvolley Tv
18:00 MEAFC-Miskolc – TFSE (férfi NB I)
18:30 MÁV Előre-ST.Solar – Fatum-Nyíregyháza (női Extraliga)
19:00 Swietelsky-Békéscsaba – Kaposvári NRC (női Extraliga); Tv: M4 Sport
19:00 Újpesti TE – Szent Benedek RA (női Extraliga); Tv: Hunvolley Tv
19:00 MTK Budapest – Vasas Óbuda (női Extraliga)