Női NB I: már csak a TFSE hibátlan

Teremröplabda

Három forduló után már csak a címvédő TFSE veretlen a női NB I-ben: a fővárosi együttes magabiztosan röplabdázva győzte le az eddig hibátlan MTK együttesét. Szintén rangadót játszott a BVSC és a VEHIR-VESC, ahol a vendég veszprémiek a szetteket minimális különbséggel nyerve 3:0-ra győzött és ezzel fellépett a tabella második helyére, megelőzve fővárosi riválisukat. Jól megy az új szezonban a Kispest SE-nek is, akik ezúttal Kecskeméten győztek 3:1-re, így a negyedik helyről várják a folytatást. Második mérkőzését nyerte az újonc TRSE, amely ezúttal hazai pályán győzte le magabiztosan 3:0-ra az UTE U21-es együttesét. Harmadik vereségét szenvedte el a Gödöllő, amely ezúttal egy szoros mérkőzésen maradt alul a BDSE-Emericus ellen. A forduló zárómérkőzésén a DVTK 3:0-ra legyőzte a Vidux-Szegedi RSE-t, amely szintén pont nélkül áll a 2024/25-ös idényben.

Női NB I. 3. forduló
BDSE-Emericus – Gödöllői RC 3:2 (22, -22, -18, 13, 13)
Budaörs, Illyés-Aramis Sportcsarnok, 55 néző. V.: Sík B., Horváth M.
BDSE: Bálint 1, Pásztor 8, Briga 13, Pisák F. 7, Drávecz 21, Kiss Zs. 12. Csere: Ujvárosi, Flach (liberók), Feld 1, Pisák L. 5, Hernády 8. Vezetőedző: Ujvárosi Levente Károly
GRC: Thuránszky 4, Tóth S. 23, Horváth J. 4, Böde 1, Halla 18, Nagy V. 7. Csere: Szerencsés (liberó), Hemmert 1. Vezetőedző: Farkas Mihály

Kecskeméti RC – Kispest SE 1:3 (-11, -17, 23, -20)
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 73 néző. V.: Bibók, Barabás.
KRC: Lehoczki 1, Fazekas 13, Kökény, Pintér 6, Vörös 4, Csányi 10. Csere: Szűcs (liberó), Berényi 11, Kiss L., Illés 4. Vezetőedző: Farkas Péter
KISPEST: Rózsa 2, Gyűrűs 5, Puskás 9, Vigh 18, Réthelyi 10, Wirth 11. Csere: Horváth F., Karkusz (liberók), Horváth D., Aleksikj 3, Lisztes 1, Kollár 1, Rácz 2. Vezetőedző: Takács Gergely
Farkas Péter
: – Rettentő sok ki nem kényszerített hibával játszottunk, enerváltak és fáradtak voltunk, pedig lett volna keresni valónk ezen a mérkőzésen. Dolgozunk tovább, gratulálok a Kispest csapatának.
Takács Gergely: – Gratulálok a lányoknak a győzelemhez! Az első szettben nagyon fókuszáltan és határozottan játszottunk, ami végre az eredményben is megmutatkozott. A harmadik játszma végére egy kicsit elkényelmesedtünk, ami szettveszteséghez eredményezett. A negyedik játszmára újra irányítani tudtuk a játékot és sikerült lezárnunk a találkozót.

TRSE – UTE U21 3:0 (23, 20, 17)
Tatabánya, Árpád Gimnázium, 85 néző. V.: Takács Á., Nagy Zs.
TRSE: Horváth E. 5, Kocsis 5, Csutorás 5, Velő 14, Sinai 4, Vargas-Deason 19. Csere: Zoltán, Keszthelyi (liberó), Kárpáti, Torma, Borbély 2, Csordás. Vezetőedző: Szabados István
UTE U21: Fölker 4, Máthé-Barabássy 6, Kállai 8, Szatmári 11, Butor 1, Klein 11. Csere: Szabó N. (liberó), Sojnóczky, Schmidt, Piros, Laurinyecz, Sótonyi 3. Vezetőedző: Karóczi Szabolcs
Szabados István
: – Hazai pályán is megszületett az első győzelem. Gratulálok a csapatomnak, mindenkinek, aki hozzátett a maihoz. Elképesztőt játszottak a lányok, én úgy gondolom, hogy az Újpestnek ma nem nagyon volt esélye. Az első szettben még fej-fej mellett haladtunk, de utána robbantottunk egyet, és onnantól nem hagytunk nekik esélyt. Pedig ez egy nagyon jó Újpest, és tényleg nem gondoltam volna, hogy ez a mérkőzés így fog alakulni. Kemény visszavágónk lesz, az biztos. Tartottuk azt, amit kértem a lányoktól, hogy ne nyomasszon minket az a teher, hogy hazai pályán nyerni kell. Igyekeztem a mérkőzésen minden játékosomnak lehetőséget biztosítani.
Karóczi Szabolcs: – Sajnos nem tudjuk élvezni a játékot 1-2 játékos kivételével, és amíg ezt nem tudjuk megoldani, addig nehéz helyzetben leszünk. Ezt a meccset sajnos elvesztettük, a TRSE élt a lehetőséggel és megnyerték a párharcot. Gratulálok nekik! Nekünk meg dolgozni kell teljes erőbedobással, hogy a szegedi túránk pozitívan záruljon!

BVSC-Zugló – VEHIR-VESC 0:3 (-26, -23, -21)
Budapest, BVSC-Zugló Röplabda Csarnok, 111 néző. V.: Kiss N., Szarka.
BVSC: Oláh 6, Benedek 2, Szerencsés-Miklai 19, Kökény P. 1, Villám 8, Pécsi 1. Csere: Szili, Sartoris (liberók), Nagy Zs., Kökény N. 1, Riczkó 6, Hegyi. Vezetőedző: Daróczi Gergely
VESC: Sólyom 3, Tautua’a Heipua 16, Bajnóczi 11, Meszlényi 7, Attar 16, Török 6. Csere: Bődi (liberó), Szatmári. Vezetőedző: Mészáros Péter
Daróczi Gergely
: – Csalódott vagyok egyfelől az eredmény miatt, másfelől pedig amiatt mert hagytuk kiengedni a kezünkből a kontrollt az első szett végén, és onnantól kezdve már csak futottunk az ellenfelünk után. Úgy érzem az első felvonás végjátékában valami megtört ma a csapatban és kevés kivételtől eltekintve nem igen hitték el a játékosok hogy képesek a végén győztesen elhagyni a pályát. Pedig a lehetőség többször is előttünk volt de a fontos pillanatokban rendre jött egy olyan hiba ami miatt nem tudtunk előre lépni. Abban biztos vagyok, hogy ez a pofon időben jött és kicsit mindenki elkezdi komolyabban venni a mérkőzéseket mert látjuk ha nem nyújtjuk a tudásunk legjavát azt az ellenfeleink könyörtelenül ki fogják használni.
Mészáros Péter: – Kifejezetten jól játszottunk ezen a mérkőzésen! Idegenben mindig nehéz, pláne egy BVSC szintű csapat ellen, és az első két szett csak apróságokon múlott. A szerencse is nekünk kedvezett, de úgy érzem tettünk is érte, és összességében megérdemelt győzelmet arattunk. Gratulálok a csapatomnak!

TFSE – MTK Budapest 3:1 (11, 20, -21, 13)
Budapest, Dr. Koltai Jenő Sportközpont, 96 néző. V.: Kiss Z., Kiss N.
TFSE: Boros 5, Tátrai 14, Takács 9, Kis D. 24, Tatár 8, Zen 9. Csere: Kucsera, Weidemann (liberók), Tarr, Kiss K., Turcsányi. Vezetőedző: Jókay Zoltán
MTK: Endrődi, Kardos 4, Kindrusz 1, Krachler 15, Bánki 12, Bakai 8. Csere: Divényi, Correa (liberók), Riesz 7, Deli 2, László, Molnár 1, Honfi 2. Vezetőedző: Hetey Tamás

DVTK – Vidux-Szegedi RSE 3:0 (12, 19, 20)
Miskolc, DVTK Aréna, 75 néző. V.: Villás, Radasovszki.
DVTK: Rufin-Martinez 10, Hollósi 6, Kalmár 5, Egri K. 23, Németh 2, Egri B. 7. Csere: Kundrák (liberó), Hoó 2, Farkas, Mátyás, Nagy, Kovács 2. Vezetőedző: Németh Szabolcs
SZRSE: Nyers 3, Ostojic 1, Hemmert 3, Horváth D. 6, Vezsenyi 11, Dányi 4. Csere: Kujundzic, Perény (liberók), Herceg. Vezetőedző: Milodanovic Andrea