Női NB I: győztek az éllovasok

Teremröplabda

A tabella első három helyezettje egyaránt győzött a női NB I. 5. fordulójában, így megőrizte pozícióját. A listavezető TFSE idegenben, a Kispest otthonában nyert 3:0-ra, a második BVSC-Zugló hazai pályán az MTK-t verte hasonló arányban. A harmadik VEHIR-VESC Tatabányáról hozta el a három pontot, miután 3:1-re legyőzte a szezont 3 győzelemmel kezdő TRSE-t. Az UTE U21-es együttese egy ötszettes mérkőzésen győzte le a Vidux-Szegedi RSE-t, a BDSE pedig Kecskeméten diadalmaskodott 3:1-re.

Női NB I. 5. forduló
Kecskeméti RC – BDSE-Emericus 1:3 (-18, 25, -27, -15)
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnak, 64 néző. V.: Mezőffy, Szabó P.
KRC: Lehoczki 6, Berényi 15, Kökény 12, Pintér, Fazekas 4, Csányi 13. Csere: Szűcs (liberó), Kiss L. 7, Vörös 11. Vezetőedző: Farkas Péter
BDSE: Feld 5, Drávecz 9, Briga 10, Pisák F. 12, Pásztor 13, Hernády 11. Csere: Flach, Ujvárosi (liberók), Bálint 2, Kiss Zs. 4, Pisák L. Vezetőedző: Ujvárosi Levente Károly
Farkas Péter
: – Gratulálok a Budaörsnek! Kicsit későn jöttünk bele a játékba. A harmadik játszma volt a sorsdöntő számunkra. Ezt követően csak futottunk az eredmény után, irányítani már nem tudtuk a játékot. Sajnálom az eredményt, mert tudásunk alapján ezen a mérkőzésen értékes pontokat szerezhettünk volna.

Vidux-Szegedi RSE – UTE U21 2:3 (-17, -22, 17, 25, -14)
Szeged, József Attila Általános Iskola, 120 néző. V.: Mezei, Nagy L.
SZRSE: Nyers 9, Ostojic 7, Vezsenyi 25, Horváth D. 7, Kalmár 10, Hemmert 12. Csere: Kujundzic (liberó), Erdei-Strohner 2. Vezetőedző: Milodanovic Andrea
UTE U21: Piros 7, Kállai 16, Fölker 6, Máthé-Barabássy 19, Klein 15, Szatmári 12. Csere: Szabó, Pusztai (liberók), Sojnóczky, Sótonyi, Butor. Vezetőedző: Karóczi Szabolcs
Milodanovic Andrea
: – 2:0 hátrányból sikerült felállni és egy nagyon jó játékkal kiegyenlíteni! De sajnos 4 meccs labda sem volt elég hogy befejezuk a találkozót.
Karóczi Szabolcs: – Elsőnek is szeretnék gratulálni a Szegedi RSE csapatának, hogy ilyen nagyon szoros és tanulságos mérkőzést tudtunk játszani, de hálistennek betudtuk fejezni a mérkőzést. A legnagyobb pozitívum a meccsben az volt, hogy hiába volt rengeteg játékvezetői hiba kritikus pillanatokban (mindkettő oldalon), de sikeresen összeszedtük magunkat és nem volt elveszett labda és egy csapatként küzdöttünk minden labdamenetben. Az 5. szettben 14-10-ről megtudtuk fordítani a meccset és nyerni tudtunk! Gratulálok a lányoknak a győzelemnek és, hogy együtt sikerült megharcolni érte, nem egyénenként! Most vár egy kis pihenő ránk, de utána elkezdjük a munkát a csapattal és készülünk a TFSE ellen!

TRSE – VEHIR-VESC 1:3 (-16, -14, 24, -9)
Tatabánya, Árpád Gimnázium, 120 néző. V.: Varga A., Kósa.
TRSE: Torma 3, Vargas-Deason 10, Horváth E. 4, Csutorás 6, Kocsis K. 4, Velő 4. Csere: Zoltán, Keszthelyi (liberók), Kárpáti 1, Borbély 4, Csordás 1, Sinai 1. Vezetőedző: Szabados István
VESC: Sólyom 6, Tautua’a Heipua 21, Bajnóczi 13, Meszlényi 3, Attar 23, Török 12. Csere: Bődi, Rucz (liberók), Piltman, Sléder, Szatmári. Vezetőedző: Mészáros Péter
Szabados István
: – Túl vagyunk az első dupla fordulónkon, rengeteg tanulsággal szolgált ez számunkra. A Veszprém elleni 3:1-es eredmény úgy gondolom, nem számít rossznak, mert a végelszámolásban úgy vélem, hogy a tabella élén fognak zárni. Természetesen megpróbáltunk mindent, kerestük az ideális felállást. Érződött a lányokon, hogy az U20-asok az előző napon, a felnőttek pedig pénteken játszottak. Nem voltunk annyira frissek sem fejben, sem fizikálisan. Levontuk a tanulságokat, és dolgozunk tovább. Gratulálok a Veszprém csapatának.
Mészáros Péter: – Nehezen lendültünk játékba, de szép lassan a mi akartunk érvényesült a pályán. A harmadik játszmában nem fért bele a sok nyitásrontás, de utána rendeztük a sorainkat és megérdemelt győzelmet arattunk.

Kispest SE – TFSE 0:3 (-17, -9, -24)
Budapest, Szent Gellért Sportcsarnok, 130 néző. V.: Radasovszki, Rácz.
KISPEST: Rózsa, Réthelyi 4, Puskás 5, Lisztes 6, Béni, Wirth 12. Csere: Horváth F., Karkusz (liberók), Gyűrűs 3, Horváth D, Aleksikj, Kollár, Sorompó 2, Rácz 4. Vezetőedző: Takács Gergely
TFSE: Zen 4, Boros 8, Tátrai 9, Takács 6, Kis D. 13, Tatár 8. Csere: Kucsera, Weidemann (liberó), Tarr 7, Kiss K. 2, Turcsányi. Vezetőedző: Jókay Zoltán
Takács Gergely
: – Jól kezdtük a mérkőzést, bátran és harcosan, ahogy megbeszéltük a lányokkal. A második szettben viszont elbizonytalanodtunk, hogy nem sikerültek a támadásaink és szétesett az alapjátékunk. A későbbiekre nézve pozitív, hogy innen fel tudtunk állni és nagy küzdelemben szorossá tenni a mérkőzést.

BVSC-Zugló – MTK Budapest 3:0 (24, 10, 21)
Budapest, BVSC-Zugló Röplabda Csarnok, 95 néző. V.: Varjasi, Takács Á.
BVSC: Kökény 15, Benedek 4, Szerencsés-Miklai 19, Riczkó 6, Villám 5, Kökény 6. Csere: Szili, Sartoris (liberók), Oláh, Hegyi. Vezetőedző: Daróczi Gergely
MTK: Deli, Riesz 11, Kindrusz 7, Molnár 9, Bánki 5, Bakai 6. Csere: Divényi, Correa (liberók), Endrődi, Kardos 3, Krachler 1, László, Honfi. Vezetőedző: Hetey Tamás
Daróczi Gergely
: – Nehéz mérkőzésre számítottunk ma és nagyjából úgy is alakult a találkozó dinamikája ahogyan azt vártuk. Az első szettben nagyon hullámoztunk, voltak jobb és kevésbé jobb periódusaink, de idén először sikerült megnyerni egy kiélezett végjátékot és ennek a lendülete át is vitt minket a második szetten. A neheze viszont ezután következett, és egy kicsit saját magunknak bonyolítottuk meg az életünket – ám a végén oda tudott mindenki koncentrálni és a két igazán fontos labdamenetnél már nekünk kedveztek a dolgok. Jól zártuk a hetet bár van bőven tenni való de szerencsére a csapatban rengeteg a lehetőség és a tartalék, hosszú a szezon, nagyon sok meccs vár még ránk. A héten jön a kupa visszavágó, aztán lesz egy kis pihenő – ám utána megyünk tovább hogy a mostanihoz hasonlóan tudjunk eredményesek lenni.
Hetey Tamás: – Jó mérkőzést sikerült játszanunk a BVSC-Zugló ellen. Izgalmas és szoros volt, ami pedig a legfontosabb: a lányok együtt mozogtak. Hibáztunk? Igen, volt a játékunkban hiba, de bátor, megoldást és sikert kereső próbálkozásokból. Ebből lehet építkezni, így lehet fejlődni! Gratulálok a lányoknak, ma együtt mentek a közös célért! Élvezték a játékot!