Női DRK Magyar Kupa: kettős győzelemmel finalista a címvédő Vasas

Klub - hazai, Teremröplabda

Nem született meglepetés a női DRK Magyar Kupa elődöntőjének visszavágóján: a címvédő Vasas Óbuda az idegenbeli 3:1-es sikere után hazai pályán 3:0-ra legyőzte a Fatum-Nyíregyházát, így elsőként jutott a március 12-i döntőbe, ahol a Kaposvári NRC–Swietelsky-Békéscsaba párharc nyertese vár majd rájuk, míg a szabolcsiak a vesztessel játsszanak majd a bronzért.

Női DRK Magyar Kupa-elődöntő, visszavágó:
Vasas Óbuda – Fatum-Nyíregyháza 3:0 (16, 19, 18)
Folyondár utca, 150 néző. V: Adler, Mezőffy.
VASAS: Fricová 12, Papp O. 5, Bannister 8, Török K. 8, Abdulazimova 7, Szkripak 3. Csere: Juhár, Szalai (liberók), Vezsenyi 3, Jámbor 4, Kump 4, Fábián 2. Vezetőedző: Jannisz Atanaszopulosz.
FATUM: Jurdza 13, Valentová 4, Cepni 4, Cicic, Leban 9, Lászlop 2. Csere: Tóth F. (liberó), Kovács-Francesco 2, Byikolajcsuk 1, Földi, Ramdin. Vezetőedző: Tomas Varga.
Jannisz Atanaszopulosz: – A mérkőzés elejétől kezdve koncentráltan röplabdáztunk, a lányok megmutatták, mennyire akarják a döntőbe jutást. Gratulálok a csapatomnak, örülök, hogy van esélyünk megvédeni a címünket. Várunk minden szurkolót március 12-én a Riz Levente Sportcsarnokba!
Tomas Varga: – Sajnos túl idegesen kezdtük a mérkőzést és bele kellett nyúlni a játékba. Ezután kicsit megnyugodtunk és végre elkezdtük játszani azt, amit akartunk. A második szettel elégedettek lehetünk, a végjátékban az ellenfélnek kicsit több szerencséje volt. A harmadik szettben a már továbbjutott Vasas ellen szerettük volna, hogy mindenki pályára lépjen. De most már a cél a pénteki mérkőzés.
Továbbjutott a Vasas Óbuda kettős győzelemmel (6:1-es szettarány).

Február 16., csütörtök
17:00 Jászberény VT – DSZC-Eötvös DSE (női NB I)

Február 17., péntek
18:00 Kaposvári NRC – MÁV Előre-ST. Solar (női Extraliga)
18:00 Szent Benedek RA – Fatum-Nyíregyháza (női Extraliga); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Dunaújvárosi KSE – Vidux-Szegedi RSE (férfi NB I, felsőház); Tv: Hunvolley Tv

Február 18., szombat
14:30 UTE U21 – BVSC-Zugló (női NB I)
16:00 VEHIR-Veszprémi ESC – TFSE (női NB I)
17:00 Gödöllői RC – Budaörsi DSE-Emericus (női NB I)
18:00 Kistext JP Auto Mercedes – Fino Kaposvár (férfi Extraliga, alsóház)
18:30 MÁV Előre-Foxconn – Pénzügyőr SE (férfi Extraliga, felsőház)
19:00 Újpesti TE – MTK Budapest (női Extraliga); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Diósgyőri VTK – SZBRA (női NB I)
19:00 MEAFC-Miskolc – Dág KSE (férfi NB I, felsőház)
20:00 TFSE – Szolnoki RK (férfi NB I, alsóház)

Február 19., vasárnap
17:00 Swietelsky-Békéscsaba – Vasas Óbuda (női Extraliga); Tv: M4 Sport+
17:00 GreenPlan-VRCK – Debreceni EAC (férfi Extraliga, felsőház); Tv: Hunvolley Tv
19:00 MAFC-BME – Kecskeméti RC (férfi Extraliga, alsóház)