Női Extraliga: újabb sikerével megnyerte az alapszakaszt a Békéscsaba

Két női Extraliga mérkőzést rendeztek szombaton. Az éllovas Swietelsky-Békéscsaba ugyan hazai pályán játszmát vesztett az 1. MCM-Diamant Kaposvár ellen, de így is megtartotta veretlenségét és a mostani sikerrel bebiztosította első helyét az alapszakaszban. A kiesési rangadón az MTK szetthátrányból fordítva győzte le idegenben az MTK-t. A női NB I-rangadóján idegenben győzte le a MÁV Előre, a sérülésektől megtizedelt Gödöllőt, és magabiztosan nyert az éllovas TFSE is Budaörsön. Debrecenben győzött a Veszprém és a Kispest otthonában megszerezte első sikerét a Jászberény is.

Női Extraliga:
Swietelsky-Békéscsaba – 1. MCM-Diamant Kaposvár 3:1 (14, 23, –18, 15)
Békéscsaba, 600 néző. V: Tillmann, Varjasi.
BÉKÉSCSABA: Kornyijenko 6, Karhu 2, Pekárik 14, Drpa 25, Kliszura 11, Zólyomi 9. Csere: Kertész (liberó), Szatmári, Bodnár 1, Glemboczki 6, Bagyinka, Strunjak 4. Vezetőedző: Tóth Gábor.
KAPOSVÁR: Grbac 5, Matics 11, Wirth 3, Basnyakova 10, Szedmák 7, Lemmens 13. Csere: Szpin (liberó), Hegyi. Vezetőedző: Vincent Lacombe.
Tóth Gábor:
– Támadási taktikánk nem működött, valamint sok ki nem kényszerített hibát vétettünk. Blokk teljesítményben viszont extrát hoztunk ennek is köszönhető győzelmünk.
Vincent Lacombe: – Mégegyszer kijött a nagy problémánk, miszerint nehezen kezdtük a meccset. Szetthátrányból nagyon nehéz egy erős csapat ellen játszani. Nem tökéletes, de agresszív játékkal sikerült szoros szettet játszani a 2. játszmában majd ennek köszönhető megnyertük a harmadikat. Sajnos ma ez ennyire volt elegendő. Ezzel az agresszív kemény játékkal tudunk versenyképesek lenni a rájátszásban.

Diósgyőri VTK – MTK Budapest 1:3 (16, –19, –18, –21)
Miskolc, 112 néző, V: Sík, Halász.
DVTK: Sylejmani 17, Godó 15, Kiss E. 11, Kalmár 2, Baidiuk 14, Kuzelová 4. Csere: Kundrák, Balogh E. (liberók) Sitku, Goncalves 1. Vezetőedző: Szabó Éva.
MTK: Giommarini 17, Kilyénfalvi 12, Petri 8, Tatár 18, Tettamanti 12, Boskó 3. Csere: Szalai, Weidemann (liberók). Vezetőedző: Leiszt Máté.
Szabó Éva:
– Az első szettben dicséret illeti a lányokat, azt játszották, amit tudnak. Ebből adódóan megjött a sikerélmény. A második szettben valami elromlott, az ellenfélnek ekkor feljavult a nyitása és a nyitásfogadása is. Ettől elbizonytalanodtak a lányok és ezt a mentális előnyt az ellenfelünk továbbvitte a következő két játékrészbe is. A jövőben ezen kell dolgozni, hogy ezeket a szituációkat mi uraljuk és mi jöjjünk ki győztesen egy ilyen kiegyensúlyozott, ki-ki mérkőzésből.
Leiszt Máté: – Gratulálok a lányoknak, ugyanis minden nehézségünk ellenére is nagyszerű játékot mutattak a pályán. Az első szett után változtattunk picit a taktikán, ami bejött és meghozta eredményét, és a továbbiakban azt az arcunkat mutattuk, ami kellett a mai győzelemhez.

Női NB I:
Gödöllői RC – MÁV Előre-Bericap 0:3 (–19, –16, –23)
Monor, 65 néző. V: Bibók, Gyulai.
GÖDÖLLŐ: Kardos 3, Kovács E. 7, Boros 3, Császár 13, Mikus 4, Máthé-Barabássy 3. Csere: Maurer, Szerencsés (liberók), Bútor 4, Sorompó 1, Barta. Vezetőedző: Szalay Attila.
MÁV ELŐRE: Yaimaris 5, Tóth J. 10, Csabai 1, Szerencsés-Miklai 18, Karnyickaja 13, Szilágyi 2. Csere: Kovács E., Borostyán (liberók). Vezetőedző: Nagy Fanni.
Szalay Attila:
– Ennyi hiányzóval a fedélzeten nem voltak nagy reményeink a mérkőzés kimenetelével kapcsolatban. Most is küzdöttek a lányok és ismét sokat segítettek az utánpótlásból érkezők. Egy kicsit több agresszivitás talán szorosabb eredményt hozhatott volna.
Nagy Fanni: Egy új felállásban játszottunk ma és nagyon örülök a hárompontos győzelemnek. A harmadik szettben hullámvölgybe kerültünk, de sikerült a lányoknak egymásért küzdve kikerülni belőle. Jobbulást kívánok a Gödöllő sérültjeinek!

Budaörsi DSE-Emericus – TFSE 0:3 (–14, –15, –22)
Budaörs, 62 néző. V: Ladányi, Nagy Zs.
BDSE: Pisák L. 4, Jakab 3, Kiss Zs. 4, Pisák F. 8, Vincze 5, Horváth P. 4. Csere: Ujvárosi (liberó), Futsek 1, Hernády 1, Horváth I. Vezetőedző: Ujvárosi Levente.
TFSE: Nagy V. 2, Kökény N. 1, Poór 8, Török 3, Halla G. 9, Radomszki 9. Csere: Boller (liberó),
Budaházy 2, Benedek G. 5, Halla P. Vezetőedző: Csépke Gábor.
Csépke Gábor:
– Összességében végig uraltuk a mérkőzést. Első szettben határozott nyitásokkal nagy előnyre tettünk szert és ezt tudtuk is tartani. A harmadik szettben már nagyobb ellenállás volt, de a végén jól koncentrálva vittük a 3 pontot.

DSZC-Eötvös DSE – CoreComm VESC 0:3 (–18, –23, –25)
Debrecen, 20 néző. V: Rácz, Villás.
EÖTVÖS: Béni 2, Young 10, Takács D. 2, Araújo 19, Fehér 8, Tóth K. 2. Csere: Fehérvári (liberó), Juhász 1, Berza 1, Kozma. Vezetőedző: Szombathy András.
VESC: Pós, Miller 14, Miklós 7, Sherwin 18, Hajós 6, Bozsó 5. Csere: Tóth L. (liberó), Molnár-Pintér, Papp. Vezetőedző: Szokolikné Kalmár Judit.
Szombathy András:
– Jó mérkőzést játszottunk, elégedett vagyok a csapat teljesítményével. Ha kevesebb nyitást rontottunk volna, lett volna keresnivalónk.
Szokolikné Kalmár Judit: – A 3 pontért jöttünk ma Debrecenbe. Kicsit alacsony hőfokon kezdtük a meccset, de utána rákapcsoltak magasabb fokozatra a lányok. Több szettben is hátrányból hoztuk vissza az eredményt, ennek külön örülök, mert ez azt jelenti, hogy mentálisan nagyon erős a csapat! Gratulálok az egész csapatnak!

Kispest SE – Jászberény 1:3 (22, –24, –16, –23)
Budapest, Szent Gellért Sportcsarnok, 60 néző. V: Selega, Kiss Z.
KISPEST: Törköly 4, Riczkó 11, Benedek R. 19, Dani 7, Horváth D. 15, Szabó K. 4. Csere: Karkusz (liberó), Lisztes 1, Veress, Németh J. 1, Nagy O. 2, Rák. Vezetőedző: Takács Gergely.
JÁSZBERÉNY: Sléder 2, Juhász 2, Faragó 16, Bleicher N. 15, Imre 9, Kovács D. 5. Cserék: Deme, Lagzi-Kovács (liberók), Hajdu 12. Vezetőedző: Deme Gábor.
Deme Gábor: – Megérdemeltük ezt a sikert, hiszen Budaörsön és Debrecenben is megvolt az esélyünk a győzelemre. Jól játszottunk és nagy akarat volt a lányokban – ami múlt héten nem jellemezte őket. Büszke vagyok a játékosaimra. Megbeszéltük a legutóbbi meccsünket, majd tiszta lappal indítottunk, a lányok pedig megértették, küzdelem nélkül nem lehet nyerni. A mérkőzés a szokásos módon kezdődött a számunkra, már azon csodálkoznék, hogy ha megnyernénk az első szettet… A negyedik játszma első perceiben azért voltam mérges, mert miután a harmadik szettet nagyon szép játékkal megnyertük, felhívtam rá a lányok figyelmét, hogy a következő játszma elejét meg kell „nyomnunk”. Ehhez képest 6:1-re vezettek ellenünk a kispestiek úgy, hogy számos pontot ajándékoztunk nekik. Az időkéréseink hatására azonban feljavult a játékunk és megérdemelten győztünk. Mindenki jól játszott ma, de Faragó Fanni teljesítményét kiemelem. Nagyon örülünk ennek a diadalnak, azonban nincs itt a helye az ünneplésnek, hiszen a jövő héten több fontos összecsapásunk is lesz: előbb az Eötvös ellen az NB I-ben – lélektanilag fontos lenne, hogy ha meg tudnánk őket előzni az alapszakasz végén -, másnap pedig az Országos Ifjúsági Bajnokság legjobb hat csapata közé igyekszünk majd bejutni.

VASÁRNAPI PROGRAM:
15:30 Vasas Óbuda – Újpesti TE (női Extraliga); Tv: M4 Sport+
17:00 DEAC – Vegyész RC Kazincbarcika (férfi Extraliga)
17:00 Dunaújvárosi KSE – Kistext (férfi Extraliga) – zárt kapuk mögött; Tv: Hunvolley Tv
17:00 MÁV Előre Foxconn – GLP Nyíregyháza (férfi NB I)
18:00 Kecskeméti RC – Pénzügyőr (férfi Extraliga); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Vidux-Szegedi RSE – Dág KSE (férfi NB I)

MVM Magyar Kupa Döntő – NŐK március 12. (szombat)
16.00 Swietelsky-Békéscsaba – Fatum-Nyíregyháza BRONZMECCS
19.00 Vasas Óbuda – Szent Benedek RA DÖNTŐ
MVM Magyar Kupa Döntő – FÉRFIAK március 13. (vasárnap)
15.30 Fino Kaposvár – Kecskeméti RC BRONZMECCS
18.30 Pénzügyőr SE – Vegyész RC Kazincbarcika DÖNTŐ
A jegyeket kaphatók március 1-től online az Érd Aréna oldalán, vagy a meccsek napján a helyszínen.