Női BL: Nyíregyházán is a Police volt jobb

Klub - nki, Teremröplabda

A Fatum Nyíregyháza ötödik csoportmérkőzését is elveszítette a női röplabda Bajnokok Ligájában, mivel csütörtökön hazai pályán 3:0-ra kikapott a lengyel bajnok Chemik Policétól.

A Nyíregyháza, amely 17 év után szerepel ismét a legrangosabb európai kupasorozatban, eddigi csoportmeccseit egyformán 3:0-ra veszítette el, igaz, az előző fordulóban játék nélkül írták jóvá a győzelmet a címvédő olasz Coneglianónak a magyar bajnokkal szemben, mert a koronavírus miatt azt a találkozót nem tudták megrendezni. A két csapat még a csoportkör nyitányán csapott egymással, akkor hazai pályán a Police könnyedén, alig több mint egy óra alatt győzött.

A csütörtöki első szettben jól kezdett a házigazda, de 4:4 után a lengyelek sebességet váltottak és pontos centertámadásaiknak, valamint jó nyitásaiknak köszönhetően kisvártatva hétpontos előnyben voltak. Németh Szabolcs vezetőedző ekkor már másodszor kért időt, ami úgy tűnt, használt: a hazaiak mínusz háromra visszazárkóztak. Ennél közelebb azonban már nem kerültek a nyírségiek az ellenfelükhöz, a pontosabban röplabdázó és jobban blokkoló lengyel csapat 25 perc után megszerezte az összetett vezetést (18:25).

A második játszma elején a Chemik 8:3-ra meglépett, de a Nyíregyháza néhány jó támadással és pár nagyszerű védekezéssel előbb egyenlített, majd 12:10-nél két ponttal vezetett. Rendezte sorait a lengyel bajnokcsapat, egy újabb jó vendégsánc után pedig Némethnek kellett magához rendelnie az övéit. A támadási hatékonyság kivételével ekkor majdnem minden játékelemben egyenrangú partner hazaiak hárompontos hátrányból egyszer még egyenlíteni tudtak (16:16), ezt követően azonban a rivális sorozatban öt szerzett ponttal lényegében eldöntötte a szettet (18:25).

A harmadik játékrész elején a lengyel válogatott center Iga Wasilewska támadásaival hamar ellépett a Police, Németh Szabolcs pedig kétszer is számon kérte játékosain a látottakat. A rivális a játékmegszakítások ellenére továbbra is remekül sáncolt, ráadásul ekkor már minden részfeladatot jobban oldott meg, mint a nyírségiek: a vendégegyüttes előnyét folyamatosan növelve, végül nagy különbséggel nyerte meg a szettet, lezárva ezzel a 77 perces találkozót (13:25).

A nyírségiek utolsó csoportmérkőzésüket február 15-én, ugyancsak hazai pályán vívják a szerb ZOK Ub csapatával. Az öt csoportból az elsők mellett a három legjobb második jut negyeddöntőbe.

Női Bajnokok Ligája, E csoport, 5. forduló:
Fatum-Nyíregyháza – Chemik Police (lengyel) 0:3 (–18, –18, –13)
Nyíregyháza, Continental Aréna, 825 néző. V: Kaiser (francia), Akincili (török).
FATUM: Radosová 10, Lászlop, Radonjics 7, Vaszileva 16, Pintér 5, Cicic 1. Csere: Tóth F. (liberó), Glavinic 1, Milanová, Tóth D., Bodovics. Vezetőedző: Németh Szabolcs.
POLICE: Wasilewska 13, Kowalewska 1, Czyrnianska 3, Kakolewska 12, Brakocevic Canzian 17, Lukasik 9. Csere: Stenzel (liberó), Drews 5, De Almeida Rios 1, Polec 1, Pol. Vezetőedző: Jacek Nawrocki.
Németh Szabolcs:
– Az első két játszmában szép teljesítményt nyújtottunk – egy sztárcsapat ellen dicséretes volt a helytállásunk, különösen a második játszmában. Sajnos így is könnyű pontokat adtunk az ellenfélnek nyitásrontással vagy hálóérintéssel. A bravúrhoz kivételes teljesítményre és koncentrációra lett volna szükség, ez most nem jött össze.
Jacek Nawrocki: – A hazai mérkőzésen könnyű győzelmet arattunk a Nyíregyháza ellen, ezzel szemben most nagyon kellett koncentrálnunk, mert ellenfelünk felszívta magát, ráadásul veszítenivalója sem volt. Nikola Radosovára és Ralica Vaszilevára különösen készültünk, őket úgy-ahogy sikerült is semlegesítenünk.

A csoport állása: 1. Conegliano (olasz) 15 pont, 2. Chemik Police 12, 3. ZOK Ub (szerb) 3 pont, 4. Fatum-Nyíregyháza 0