Négyjátszmás békéscsabai siker Boszniában

Klub - nki, Teremröplabda

Nem volt egy súlycsoportban a Swietelsky-Békéscsabával a bosnyák Bimal-Jedinstvo Brcko, hiszen a CEV-kupa első fordulójában, idegenben is négyszettes győzelmet arattak. Az első szettben a hazaiaknak a tízből sem is sikerült kijönniük, a harmadikat viszont megnyerték.

Női CEV-kupa, 1. forduló, 1. mérkőzés:
Bimal-Jedinstvo Brcko (bosnyák) – Swietelsky-Békéscsaba 1:3 (–8, –14, 23, –16)
Brcko, 103 néző. V: Szavics (szerb), Kiriopolu (görög).
BRCKO: Vukoje 3, Biberdzic 10, Terzic 11, Kenjalo 9, Glibic 2, Kojic 4. Csere: Omerhodzic 1, Albijanic (liberók), Dragovic. Vezetőedző: Radmila Markovic.
BÉKÉSCSABA: Aktas 8, Bodnár 7, Drpa 14, Glemboczki 9, Pintér 13, Bagyinka. Csere: Molcsányi, Kertész (liberó), Vaszileva 16, Olijnyik 3. Vezetőedző: Tóth Gábor.
Tóth Gábor: – Sajnálom a harmadik szettet, mert megvolt a lehetőségünk, hogy lezárjuk az összecsapást, azonban nem először válunk dekoncentrálttá biztos előny birtokában a szezon során, ami még sokba kerülhet. Onnantól nem volt könnyű, mert a lelkes hazaiak lendületbe jöttek, de végül sikerült érvényesíteni tudáskülönbséget.
Radmila Markovic: – Először is gratulálok a Békéscsabának, ellenfelünk remekül játszott ma. Nekünk csak jó pillanataink voltak, viszont nagyon fiatal a csapatom és bízom benne, hogy a jövő heti visszavágón már jobbak leszünk.

Hazai nyitásrontással és Bodnár-ásszal indult a találkozó. Ceyda Aktas remek támadásával, majd blokkjával léptek el a csabaiak, erre reagálva 2:7-nél magához rendelte övéit a bosnyák rekordbajnok vezetőedzője. A játék képén mindez nem változtatott, a magyar együttes elsősorban remek nyitásaival bizonytalanította el a házigazdákat és jelentős különbséggel nyerte meg az első etapot (8:25).

A második szettre változtatott a felálláson Tóth Gábor, Aktas helyére érkezett Ralica Vaszileva, aki rögtön pontokkal tette le névjegyét. Glemboczki Zóráék nem csökkentettek a tempón, szinte levegőt sem engedtek vetélytársuknak. Időkéréssel és cserékkel próbálkozott a Brčko, de csupán a különbség kozmetikázására futotta erejükből. A stáb is keverte a kártyákat, jött Viktorija Olijnyk és Kertész Petra is, végül a játékrészre Marta Drpa okos pörgetése tett pontot (14:25).

A harmadik felvonásban erőre kaptak a hazaiak, míg a csabaiakat elringatta az első két szett meggyőző sikere. 9:4-es Brčko-vezetésnél jött is az időkérés, melynek hatására 12-nél előbb utolérték ellenfelünket, majd huszáros hajrába kezdtek. A végjátékra már négypontos csabai vezetésnél fordultak rá a felek, de egy érthetetlen rövidzárlat után hagyták, hogy kiénekeljék a szájukból a sajtot, így szépítettek a bosnyákok (25:23).

A negyedik játszma nagy küzdelmet hozott, a házigazdák érthetően fellelkesedtek, a BRSE pedig szerette volna lezárni a mérkőzést. A szett közepén egy ritmusváltással sikerült meglépni néhány ponttal, és innen már nem kegyelmeztek, Vaszileva ütésével pedig lezárták a mérkőzést (16:25).

December 16., péntek
19:00 Vasas Óbuda – MTK Budapest (női Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó); Tv: Hunvolley Tv

December 17., szombat
14:05 Pénzügyőr SE – Fino Kaposvár (férfi Extraliga); Tv: M4 Sport+
18:00 GreenPlan-VRCK – Debreceni EAC (férfi Extraliga); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Fatum-Nyíregyháza – Újpesti TE (női Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Szent Benedek RA – Kaposvári NRC (női Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó); Tv: Hunvolley Tv
18:00 DSZC-Eötvös DSE – Gödöllői RC (női NB I)
18:00 TFSE – Vidux-Szegedi RSE (férfi NB I)
19:00 Budaörsi DSE-Emericus – VEHIR-Veszprémi ESC (női NB I)