Mevza-liga: a Marina Kastela sem okozott gondot a csabaiaknak

Klub - nki, Teremröplabda

Második Közép-európai Liga-mérkőzését is megnyerte a Swietelsky-Békéscsaba, amelynek ezúttal a horvát Marina Kastela volt az ellenfele a Városi Sportcsarnokban. A csabaiak ezúttal is három játszmában nyertek, de az előző meccsel ellentétben most nem a másodikban, hanem a harmadik szettben szorongatták meg őket egy kicsit.

Több helyen is változtatott a kezdőcsapatán Tóth Gábor a keddi mérkőzéshez képest, de ez egyáltalán nem látszott a csabaiak játékán. 3:0 után ugyan még sikerült felzárkóznia a vendégeknek egy pontra, de a játszma közepétől elhúztak a csabaiak, s már 17:10 is volt az állás. Ezzel el is dőlt a játszma, a horvát csapat már csak három pontra volt képes és a 11 szettlabdából Aktas bombájával már az elsőt sikerült értékesíteni (25:12).

A második felvonás már szorosabban alakult, hiszen 9:9 is volt az állás, s még 15:14-nél is csak minimális volt a különbség. Akkor viszont beindult a csabai henger, s ekkor 7:1-es szériát produkáltak a lányok, a végén pedig Bodnár támadása tette fel az i-re a pontot (25:17).

A harmadik játszma elején viszont ránk ijesztettek egy kicsit, mert a horvátok 7:2-re, majd 10:5-re is vezettek. Ekkor azonban helyre állt a világ rendje: egy 12 pontos BRSE-sorozat következett, Olijnyik nyitássorozatára végül saját maga tett pontot, amikor a tizenkettedik szervát elhibázta, de hát ez bőven belefért. A vendégek egy négyes sorozattal válaszoltak, s zárkóztak vissza 18:15-re, majd 21-nél egyenlíteniük is sikerült. A fordítás viszont nem jött össze, sőt a csabaiak szereztek három pontot, ami egyben három meccslabdát is jelentett. Igaz, ebből kettőt hárítottak a horvátok, de aztán Glemboczki lezárta a találkozót (25:23).

MEVZA-liga:
Swietelsky-Békéscsaba – Marina Kastela (horvát) 3:0 (13, 17, 15)
Békéscsaba, 850 néző. V: Pop, Szabó-Alexi (románok).
BRSE: Glemboczki 15, Bodnár 6, Oikonomu 4, Aktas 15, Pintér 9, Olijnyik 4. Csere: Kertész (liberó). Vezetőedző: Tóth Gábor.
KASTELA: Dolonga 3, Petrovic 5, J. Zdilar 3, Vukasovic 10, Giljusic 8, Dezulovic 8. Csere: Cenovic (liberó), Roso, Matijasevic 1. Vezetőedző: Goran Jahura.
Tóth Gábor:
– A tegnapelőtti mérkőzéshez képest más felállásban játszottunk, a pályára lépő játékosok megdolgoztak a bizalomért, azonban a jövőben ennél remélhetőleg nagyobb nyomást tesznek rám mérkőzéskörülmények között. Összességében megérdemelt győzelmet arattunk.
Goran Jahura: – Ez egy jó mérkőzés volt a csapatom számára, a hangulat őrületes volt! Jól játszottunk, és szeretnék gratulálni a Békéscsabának!

Október 15., szombat
13:00 MEAFC-Miskolc – Dág KSE (férfi NB I)
17:00 Debreceni EAC – MAFC-BME (férfi Extraliga)
17:00 Vidux-Szegedi RSE – Szolnoki RK (férfi NB I)
18:00 Pénzügyőr SE – GreenPlan-VRCK (férfi Extraliga); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Fino Kaposvár – Kecskeméti RC (férfi Extraliga); Tv: M4 Sport+
19:00 TFSE – Dunaújvárosi KSE (férfi NB I)
19:00 Budaörsi DSE-Emericus – Békéscsabai RSE (női NB I)
19:00 Diósgyőri VTK – DSZC-Eötvös DSE (női NB I); zárt kapuk mögött

Október 16., vasárnap
17:00 Gödöllői RC – Szent Benedek RA (női NB I)
17:00 Vasas SC – VEHIR-Veszprémi ESC (női NB I)
18:00 Kistext JP Auto Mercedes – MÁV Előre-Foxconn (férfi Extraliga); Tv: Hunvolley Tv
18:00 UTE U21 – Jászberény VT (női NB I)
18:00 BVSC-Zugló – TFSE (női NB I)