Megismétlődik a kupafinálé a férfi Extraliga elődöntőjében

A lehető legrövidebben zárult le a férfi Extraliga negyeddöntője, miután minden párosításban 3–0-s győzelmek születtek. Ez azt jelenti, hogy az elődöntőben megismétlődik a kupadöntő párosítása, azaz a Pénzügyőr a Fino Kaposvárral csap majd össze, míg a másik ágon a GreenPlan-VRCK a MÁV Előre-Foxconnal csap majd össze. Az NB I-ben is megvannak a továbbjutók a Dág és a Dunaújváros személyében.

Férfi Extraliga, negyeddöntő, 3. mérkőzés:
Pénzügyőr – MAFC-BME 3:0 (15, 20, 13)
Kőér utca, 48 néző. V: Szabó P., Kiss Z.
PÉNZÜGYŐR: Dávid Cs. 3, Rása 5, Magyar, Kiss D. 6, Tomanóczy 1, Kovács Z. 2. Csere: Feliciano, Kozsuharov (liberók), Tamási, Tordai 10, Nascimento 4, Majoros 11, Székely 4, Quintz 5. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
MAFC: Bandi B., Szappanos 5, Szávai 5, Szabó B. 12, Sebestyén 5, Bandi O. 2. Csere: Tepszis (liberó), Czita 2, Gyenes. Vezetőedző: Pápai Péter.
Jókay Zoltán:
– Úgy gondolom, hogy a mindenki által elvárt eredmény született. Egy kis lehetőséget adtam a kezdő csapatnak is, hogy visszarázódjanak az úgymond rendes ritmusba. Holnaptól teljes gőzzel készülünk az elődöntőre.
Pápai Péter: – Az első két felvonásban a szettek közepéig jól játszottunk és szorossá tudtuk tenni addig a játékot, majd a Pénzügyőr ritmust váltott, amivel nem tudtunk lépést tartani. A végére fejben elfáradtunk.
A párharc végeredménye: 3–0 a Pénzügyőr javára.

MÁV Előre-Foxconn – Kecskemét 3:0 (22, 15, 22)
Székesfehérvár, 152 néző. V: Adler, Mezőffy.
MÁV: Eke 5, Szabó V. 2, Koci 14, Ambrus 7, Pesti 12, Doda 12. Csere: Takács M. (liberó), Deliu 1. Vezetőedző: Dávid Zoltán.
KECSKEMÉT: Farkas 11, Baserio 4, Keen 2, Kecskeméti 10, Boldizsár 2, Varga P. 7. Csere: Török Zs. (liberó), Bogdán, Kiss B. 3, Szabó M. Vezetőedző: Nagy József.
Dávid Zoltán: – Hosszú volt az út idáig. Augusztusban megmondtam a játékosoknak, hogy cél a bajnoki döntő, amiben hiszek most is. Az első lépést megtettük és most már látom, hogy a srácok is elhiszik, hiszen ezt nekik kell valóra váltani. Négyben vagyunk, azt gondolom, hogy Fehérváron sporttörténelmet irtunk röplabdázásban. De itt nem állunk meg, cél a döntő.
Nagy József: – A fiúk mindent megtettek, hogy megnehezítsék az esélyesebb Fehérvár útját a négy közé jutásban, de a fiataljaink nem bírtak a sokkal rutinosabb ellenfelükkel.
A párharc végeredménye: 3–0 a MÁV Előre-Foxconn javára.

Debreceni EAC – Fino Kaposvár 0:3 (–11, –18, –14)
Debrecen, 150 néző. V: Jámbor, Horváth M.
DEAC: Moret 7, Mészáros Z. 1, Kiss I. 3, Remete, Almora 8, Veres 8. Csere: Bán (liberó), Imre, Lovas 2, Korbély. Vezetőedző: Fodor Antal.
FINO: Bögöly 8, Lescay 7, Bartunek 3, Hernandez 13, Iván 6, Baróti 7. Csere: Bozóki (liberó), Donisthorpe 1, Hubicska 1, Tóth K. 2. Vezetőedző: Szlobodan Prakljacsics.
Fodor Antal: – Csapatunkat sérülési hullám sújtja, a már korábban megsérült Willian után a mai mérkőzésen sérülés és betegség miatt nem számíthattunk Tóth András és Bagics Balázs játékára sem. Teljesen felforgatott csapatunk igyekezett helyt állni, de a Kaposvár biztos győzelmét nem tudtuk megakadályozni. Gratulálunk a Kaposvárnak a továbbjutáshoz!
Szlobodan Prakljacsics: – Örülök, hogy sikerült három mérkőzésből lezárnunk a párharcot! Összességében megérdemelten jutottunk be a legjobb négy közé! Sok sikert kívánunk Debrecennek a szezon hátralevő részére!
A párharc végeredménye: 3–0 a Fino Kaposvár javára.

Férfi NB I, negyeddöntő, 3. mérkőzés:
Dunaújvárosi KSE – TFSE 3:0 (22, 22, 23)
Dunaújváros, 25 néző. V: Gyulai, Takács Á.
DKSE: Tóth K. 2, Hechavarria 8, Kisházi 6, Pavljuk 19, Laczi 14, Winter 2. Csere: Béres, Kuti (liberók), Vida, Gőczi 2, Velicsko 2, Juhász B., Farkas L. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.
TFSE: Füzék 1, Tóth M. 1, Balázs B., Mihucz 8, Kókai 11, Horváth B. 12. Csere: Nagy T. (liberó), Fenyő 2, Tigyi 1, Merkler 9, Éliás, Együd 1. Vezetőedző: Lónárt Péter.
Tomanóczy Tibor: – Nagyon nehéz volt a mai mérkőzés, mert a vendégek a sok, kissé lassan végrehajtott cseréikkel akkor tördelték meg a játékunkat, amikor lendületben voltunk. Mindig valami porszem került a gépezetbe, de szerencsére a végjátékoknál a helyén volt a szívünk és az eszünk.
Lónárt Péter: – Gratulálok a Dunaújvárosnak! Sok sikert a folytatáshoz!
A párharc végeredménye: 3–0 a DKSE javára.

Dág KSE – Szolnoki RK 3:1 (–23, 21, 23, 21)
Dág, 50 néző. V: Árpás, Tillmann.
DÁG: Szabó B. 3, Kun 21, Flachner K. 8, Oláh B. 15, Benkő 6, Nagy P. 4. Csere: Farkas R. (liberó)Balázs B. 1. Vezetőedző: Zirigh Balázs.
SZOLNOK: Guzmics 2, Fenyvesi D. 17, Acsai 3, Falusi 3, Reiner 14, Bíró 11. Csere: Földes (liberó), Oláh R. 7, Csombor 7. Vezetőedző: Gulyás Ferenc.
Zirigh Balázs: – Az a helyzet, hogy az idényben először érzem azt, hogy egyáltalán nem érdemeltünk győzelmet! Nem nőttünk fel a feladathoz, amit simán meg kellett volna oldanunk, annak ellenére, hogy az utóbbi időben sok sérülés és betegség súlyt minket, és nem a legjobb összeállításban tudtunk kiállni! Azt vártam volna, hogy a pályára lépő játékosok, 2-0-ás előny birtokában felszántják a pályát, a hazai közönség előtt, e-helyett önbizalom nélkül játszottunk, és rá voltunk utalva a Szolnok hibáira, hogy be tudjuk húzni a továbbjutást! Meggyőződésem, hogy tanultunk ebből, és egy teljesen más mentalitással fogunk beleállni a Miskolc ellenni elődöntőbe, ahol már , remélhetőleg számíthatunk a hiányzókra is!
Gulyás Ferenc: – Küzdöttünk, harcoltunk, ami számomra nagyon fontos volt, viszont sajnos az árnyékunkon nem tudtunk túllépni. Mindig akkor hibáztunk, amikor nem szabadott volna. Most lett volna esélyünk a győzelemre, de sajnos nem tudtunk vele élni. Gratulálok a Dágnak!
A párharc végeredménye: 3–0 a Dág javára.

MEAFC-Miskolc – Dunaújvárosi KSE
Vidux-Szegedi RSE – Dág KSE

Március 23., csütörtök
18:00 Swietelsky-Békéscsaba – MÁV Előre-ST. Solar (női Extraliga, negyeddöntő, 1. mérkőzés)
18:00 Szent Benedek RA – Újpesti TE (női Extraliga, negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Vasas Óbuda – MTK Budapest (női Extraliga, negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv

Március 25., szombat
17:00 Jászberény VT – Vasas SC (női NB I)
17:00 Gödöllői RC – Békéscsabai RSE (női NB I)
18:00 DSZC-Eötvös DSE – BVSC-Zugló (NB I)
19:00 Budaörsi DSE-Emericus – TFSE (női NB I)
19:00 Diósgyőri VTK – VEHIR-Veszprémi ESC (női NB I)

Március 26., vasárnap
13:00 UTE U21 – SZBRA (női NB I)
14:30 Kaposvári NRC – Fatum-Nyíregyháza (női Extraliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés); Tv: M4 Sport+
18:00 MÁV Előre-ST. Solar – Swietelsky-Békéscsaba (női Extraliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Újpesti TE – Szent Benedek RA (női Extraliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés); Tv: M4 Sport