Légiósaink a rájátszásban is remekelnek

Teremröplabda, Válogatott

Megkezdődtek a német bajnokság rájátszásának küzdelmei, melyben Németh Anett és Pallag Ágnes érdekelt. Gergye Roland a szlovén bajnoki döntőért küzd a Mariborral, Koch Róbert grazi együttese pedig a bronzra hajt az osztrák bajnokságban. Légiósaink elmúlt heti teljesítményét összegezzük.

Hetedik helyen végzett a török bajnokságban Szakmáry Gréta együttese, az Aydın Büyükşehir Belediyespor, miután négy játszmában legyőzte a Sariyer Bld. csapatát, így készülhet a PTT elleni április 8-i mérkőzésre az 5-8. helyért zajló rájátszásban. A két csapat legutóbbi mérkőzését 3:0-ra Szakmáryék nyerték, a magyar átló 17 pontjának is köszönhetően. Az alapszakasz 26 mérkőzésén összesen 393 pontig jutott Szakmáry Gréta, ezzel a teljesítményével pedig – illusztris nevek társaságában – ott van a török bajnokság tíz legjobb pontszerzője között.

A Bundesligában megkezdődött a rájátszás: Németh Anett együttese, a Potsdam az Aachen ellen lépett pályára hazai környezetben, és nyert könnyedén 3:0-ra, így 1:0-ás előnyre tett szert a három győzelemig tartó párharcban. A magyar ütőjátékos nagyon hasznosan játszott, 13 pontja is kellett a Potsdam könnyed sikeréhez. A Pallag Ágnest foglalkoztató, Hollósy László vezette Suhl idegenben kezdett az SC Schwerin ellen: már kétszettes hátrányban is volt a “magyaros” csapat, ahonnan még vissza tudott zárkózni, ám az ötödik felvonást végül a Schwerin nyerte, ezzel ők kerültek előnybe a párharcban. Pallag Ágnes 9 ponttal segítette csapatát.

Szűcs Kingára csereként számított a Vbc Trasporti Pesanti Casalmaggiore együttese, amely az olasz bajnokság alapszakaszának utolsó mérkőzésén 3:2-es vereséget szenvedett a  Bartoccini Fortinfissi Perugia-tól, így 11. helyről várják a bajnokság folytatását.

Bejutott a szlovén bajnokság négy legjobb csapata közé Gergye Roland együttese, a Merkur Maribor. Az elődöntő első mérkőzésén hazai pályán szenvedtek 3:2-es vereséget a Calcit Volley csapatától. A mérkőzés legjobbja a magyar játékos lett, aki 23 pontot szerzett a mérkőzésen. A két győzelemig tartó párharc következő mérkőzését április 14-én rendezik.

A holland bajnokság is a rájátszással folytatódik, ahol Pesti Marcell együttese, az Amysoft Lycurgus az A csoportban a Draisma Dynamo csapatát fogadta és győzte le hazai pályán 3:0-ra. A sikerből a magyar játékos 9 ponttal vette ki a részét.

Az osztrák bajnokságban a harmadik helyért küzdhet Koch Róbert együttese az UVC Holding Graz, amely az elődöntőben az Union Raiffeisen Waldviertel ellen maradt alul. A graziak csak az első mérkőzést tudták szorossá tenni (3:2 a Waldviertel-nek), Keen Cameron 4 pontot szerzett azon a mérkőzésen. A Graz a VCA Amstetten NÖ ellen szerezheti meg a bajnokság harmadik helyét: a párharc április 10-én kezdődik.