Leány U17-es Eb: a franciák után a belgákat is legyőzte a magyar csapat

Teremröplabda, UP

Nem törte meg a liberó, Nánási Zoé sérülése sem a magyar csapatot, amely parádés játékkal előbb fordított, majd megnyerte a Belgium elleni találkozót, így három játéknap után két győzelemmel áll a szerb-magyar közös rendezésű Európa-bajnokság II-es csoportjában.

Különleges mérkőzés állt a magyar csapat előtt, hiszen két játékosa, Zsombók Anna és Eszter éppen ma, csütörtökön ünnepli 14. születésnapját. Utóbbi a Belgium elleni kezdőben is helyet kapott, és bizony fontos szerepet játszott abban, hogy a mieink tartsák a lépést az ellenféllel. A játszma második felére aztán öt ponttal megléptek a belgák (16:11), de Horváth András időkérése után sikerült visszakapaszkodni, így a belga edző, Raf Vekemans hívta magához lányait. Gyengébb nyitásfogadás után ellenfelünk érte el előbb a huszadik pontot, viszont Teleki Anna blokkja után ismét egy volt közte (21:20). Viszont egyenlíteni már nem sikerült, bár egy szettlabdát hárítottak a mieink, a másodikat már nem sikerült. (22:25)

Szerencsére a második szettben sikerült elkapni a fonalat, Gajdács Lina vezetésével 5:2-re megléptek a magyarok. Sajnos egy belga támadás után két játékosunk összeütközött, aminek liberónk, Nánási Zoé itta meg a levét, hiszen sírva azonnal a lábához kapott – biztató taps közepette Horváth András ölben vitte le a játékost. Alighanem ez a jelenetsor még jobban feltüzelte a hazai játékosokat, hiszen öt pontra nőtt az előnyük, a lendületüket vesztő belgák kapitánya pedig időt kért. Még ez sem szegte kedvét a mieinknek, nyolcpontosra duzzadt a különbség, miközben hordágyon vitték el Nánási Zoét, miközben a közönség a nevét skandálta. A végjátékra csökkent a magyarok előnye, 22:19-et mutatott az eredményjelző. Kicsit izgulni kellett, de egy széles belga támadás után sikerült az egyenlítés. (25:22)

Ott folytatta a magyar csapat, ahol abbahagyta, 8:4-es vezetést harcolt ki a harmadik szett elején. Sajnos nem sokáig örülhettünk, elég hamar fordítottak a belgák, és mivel a feladócsere sem hozta meg a kívánt hatást, ezért Horváth András időt kért. A hazaiak védekezése továbbra is akadozott, ezért a belgák könnyedén elléptek négy pontra. Nem tartott sokáig, Csereklye Zsófia parádés blokkjával már csak egy volt közte, így ezúttal a belga edző próbált rendet tenni a fejekben. Úgy tűnt, nem sikerült neki, hiszen a mieink átvették a vezetést, és kiváló játék után Gajdács Lina kiharcolja az első játszmalabdát, s a másodikat hárítva megfordítják a mieink az állást. (25:21)

Folytatódott a remek sorozat, az első három pontot a magyar csapat szerezte, így ismét cserékkel próbálta frissíteni együttesét Belgium. Ellenfelünk megint időben összekapta magát és egyenlített (5:5), azonban szövetségi edzőnk időkérése ismét eredményesnek bizonyult, hiszen a szett derekán már négy pont volt a két csapat között. A mieink már „gáláztak”, hiszen szinte minden egyes pontot erő támadása tankönyvbe illő volt, a korábban remeklő belgák pedig – szerencsére – formájukon kívül röplabdáztak. Az ellenfél időkérése sem vezetett eredményre, Pampuch Gréta ászával már 20:15-re vezettünk. Innentől pedig nem volt kérdés, gond nélkül nyerték meg a szettet és a mérkőzést a házigazdák, így három játéknap után két győzelemmel állnak a II-es csoportban. (25:18)

U17-es Európa-bajnokság, II-es csoport, 3. forduló:
Magyarország – Belgium 3:1 (–22, 22, 21, 18)
Békéscsaba, 600 néző. V: Lazarova-Peeva (bolgár), Glod (lengyel).
MAGYARORSZÁG: Fekete R. 1, Pampuch 17, Teleki 11, Zsombók E. 15, Gajdács 13, Csereklye 11. Csere: Nánási, Pusztai (liberók), Piros, Klein 1, Szabó K. Szövetségi kapitány: Horváth András.
BELGIUM: Vanassche 2, Radovic 16, Weyers 5, Vlahovic 24, Debout 5, Maes 4. Csere: Peeters (liberó), Josevski, Hoste 5, Verhelst 2, Deleu. Szövetségi kapitány: Raf Vekemans.
Horváth András:
– Óriásit küzdött ismét a csapat, rengeteg pozitív energia érkezett a cseresarokból, legyen ez a társak segítése vagy éppen egy üveg víz a csapattársnak. Reménykedünk, hogy Nánási Zoé sérülése nem komoly és mielőbb újra csatlakozhat a csapathoz.

Ötpontos előnyt dolgozott ki Szlovénia a mérkőzés elején Németország ellen, azonban az első szett felénél már egyenlő volt az állás. Remek blokkvédekezéssel és nyitásfogadással azonban újra átvették a vezetést és már nem engedték ki a kezükből. A folytatás egyértelműen a németeké volt, azonban a játszma végjátékában utolérte ellenfelét a szlovén csapat, három szettlabdát is hárított, a negyedik azonban már nem sikerült, így egyenlítettek a németek. A csata a harmadik játszmában is folytatódott, amelyet egy játékvezetői hiba után a szlovének könnyedén megnyertek, majd a negyedikben parádés védekezéssel, izgalmas végjátékban megnyerték a találkozót.

Az eddig veretlen Görögország úgy kezdte a Románia elleni találkozót, ahogy kell: magabiztosan megnyerte az első szettet. A második játszmát már csak kínkeservesen húzták be a görögök, a harmadikban viszont a románok nagyszerű támadójátékkal szépítettek. Keleti szomszédunk lendülete kitartott a folytatásra is, 7:1-gyel kezdett, azonban a következő tíz pontból kilencet a hellének szereztek, így megfordították az állást. Újabb nagy csata kerekedett a két együttes között, amelyet végül a görögök nyertek, így továbbra is veretlenül vezetik a csoportot.

Alaposan bekezdett Törökország a játéknap utolsó mérkőzésén Franciaország ellen, hiszen az első szett első húsz pontjából mindössze hetet engedtek a törökök ellenfelüknek – nem is jelentett problémát nekik a játszmagyőzelem. Felszívták magukat a franciák, a második felvonás derekától jelentős előnyt dolgoztak ki, így gond nélkül egyenlítettek. A folytatásra is átmentette formáját a gall csapat, azonban a harmadik szett második felében a törökök összekapták magukat, és 20:19-es vezetés után sorozatban öt ponttal megnyerték a játszmát. Valamivel izgalmasabban alakult a folytatás, hiszen a szett eleje és a végjátéka is szorosan alakult, végül a török megnyerték a találkozót.