Kupakörkép: a magyar csapatok mellett légiósainknak is szurkolhatunk

Klub - nki, Teremröplabda

A magyar csapatokon kívül három olyan magyar játékosa van, amelynek klubja érdekelt az európai kupákban. Az is eldőlt már, hogy mely csapatok lesznek az első fordulóból továbbjutó Swietelsky-Békéscsaba és a Szent Benedek ellenfelei a következő fordulóban.

Áttekintésünket kezdjük a Bajnokok Ligájával, ahol a Vasas Óbuda mellett a német SC Potsdamban vagyunk érdekeltek, ahol Németh Anett játszik. A német szuperkupagyőztes gárda eddig két vereséggel áll, de legyőzőik a 2019-es BL-győztes olasz Igor Gorgonzola Novarra és a címvédő török VakifBank Isztambul voltak, ráadásul mindkét meccsen sikerült játszmát nyerniük. Anett mindkét meccsen 14 pontot szerzett, s előbbin ezzel csapata legeredményesebb játékosa volt. A négyesben a szerb Crvena zvezda szerepel még, amely eddig két 3:0-s vereséget könyvelhetett el, így a Potsdam a harmadik helyen áll a csoportban.

Még a BL-nél maradva: a Vasas Óbuda csoportjában lejátszották a Mulhouse–Conegliano találkozót, amelyet a papírformának megfelelően a vendég olasz gárda – amely a múlt hétvégén megnyerte a klubvilágbajnokságot is – nyert meg 3:0-ra, s így két forduló után maximális teljesítménnyel áll a csoport élén, míg a Vasas a Rzeszow elleni bravúros pontszerzéssel a csoport harmadik helyére jött fel. A piros kékek következő ellenfele január második hetében a francia Mulhouse lesz, ráadásul Budapesten.

A CEV-kupában Pallag Ágnesnek szurkolhattunk – sajnos csak múlt időben, mert a német Dresdner SC 3:1-es, illetve 3:2-es vereséggel búcsúzott az olasz e-work Busto Arsizioval szemben. Ágó a második meccsen a kezdőcsapatban kapott helyet és 13 pontot szerzett.

Szerencsére a továbbjutást kiharcoló két magyar klubcsapatnak szurkolhatunk majd a nyolcaddöntőben is. A Swietelsky-Békéscsaba következő ellenfele a német SSC Palmberg Schwerin lesz, amely a szerb Zeleznicsar Lajkovac ellen harcolta ki a továbbjutást. Szakmáry Gréta korábbi csapata hazai pályán 3:0-ra győzött, idegenben pedig 3:2-es vereséget szenvedett. Már meg van a mérkőzések időpontja is: január 11-én, 19 órától Schwerinben csap majd össze a két csapat, míg a visszavágóra egy héttel később, január 18-án kerül sor a Békéscsabai Városi Sportcsarnokban, 18 órától.

A Szent Benedek Röplabda Akadémia a Dukla Libereccel találkozik majd a következő fordulóban. A cseh csapat az első körben a francia Pays d’Aix Venellesszel mérte össze az erejét, s a Schwerinhez hasonlóan az első meccset nyerték 3:0-ra, a visszavágót pedig elvesztették 3:2-re. Itt még nincsenek meg a nyolcaddöntős mérkőzések dátumai. Az első találkozót elvileg a balatonfürediek rendezik, csakhogy a január 10-12-i időpontban már foglalt a Riz Levente Sport- és Rendezvényközpont, ahol az SZBRA a Marina Kastela elleni hazai meccsét játszotta, hiszen a Vasas is ekkor fogadja a BL-ben a Mulhouse-t. Három dolog lehetséges: másik helyszínt keres a Szent Benedek, felcserélik a pályaválasztói jogot a csehekkel, vagy kettős mérkőzést játszanak a Vasassal, de ennek elég kevés a valószínűsége.

Azok után, hogy a harmadik számú európai sorozatban, a Challenge Kupában kettős – 3:2-es és 3:1-es – vereséggel búcsúzott a Fatum-Nyíregyháza, már csak egy magyar érdekeltségű klub maradt versenyben, mégpedig a német VfB Suhl Thüringen, amely kettős győzelemmel (3:1, 3:0) búcsúztatta az azeri Azerrail Bakut. A Hollósy László által dirigált csapat a következő fordulóban az izraeli Haifával méri majd össze az erejét a nyolcaddöntőben januárban.