Női CEV Kupa: Vereséggel kezdett a negyeddöntőben a Vasas Óbuda

Klub - nki

Jól kezdte a CEV Kupa negyeddöntőjének első, érdi mérkőzését a magyar bajnok Vasas Óbuda, nagyszerű röplabdázással nyerte az első játszmát a francia Levallois Paris Saint Cloud ellen. Ezt követően megérkezett a mérkőzésbe a Párizs, és végig vezetve nyerte a második, majd a harmadik szettet is. A negyedik játszmában nagyot küzdött és sokáig vezetett is a Vasas, a végjátékot azonban a franciák bírták jobban, így 3:1 arányban megnyerték a találkozót.

CEV Kupa negyeddöntő első mérkőzés
Vasas Óbuda – Levallois Paris Saint Cloud 1:3 (14, -20, -19, -20)
Érd, Érd Aréna, 750 néző. V.: Juracek (szlovák), Bardic (horvát).
VASAS: Fricova 5, Papp 6, Bannister 23, Sillah 10, Abdulazimova 4, Gülübay 4. Csere: Juhár (liberó), Török 6, Gyimes-Capet 1. Vezetőedző: Jannisz Atanaszopulosz
PARIS: Verger, Kecman 12, Herrera 17, Cugno 17, Palgutova 16, Thater 10. Csere: Gelin (liberó), Alanko, Enright, Depie 1. Vezetőedző: Alessandro Orefice
Jannisz Atanaszopulosz
: – Az első szett után a Párizs sokkal jobban fogadott és mezőnyözött, mi pedig képtelenek voltunk kontrollálni az érzelmeinket akkor, amikor hátrányba kerültünk. Nem tudtunk felszabadultan játszani, a blokkvédekezésünk, a szerváink agresszivítása sem volt megfelelő, ráadásul rengeteget támadtunk abba az irányba, amibe nem kellett volna. Nem használtuk ki az ellenfél gyenge pontjait, de tudom, hogy ennél sokkal jobb játékra vagyunk képesek. Holnaptól azon fogunk dolgozni, hogy hétvégén legyőzzük a Békéscsabát, majd jövő héten nyerjünk Párizsban is.
Alessandro Orefice: – Az első szettben talán túlságosan is stresszeltünk, utána azonban pár taktikai változtatást eszközöltünk, máshogy osztottuk el támadásban a labdákat, ami bevált. Sűrű időszakban vagyunk, de jó munkát végeztünk, büszke vagyok a csapatomra.