Hosszú héten van túl a mezőny a TippmixPro Női Extraligában

November 19-én, szerdán kezdődött, 23-án, vasárnap ért véget a maratoni hét a TippmixPro Női Extraliga küzdelmeiben.

MÁV Előre Foxconn – Szent Benedek RA 3:0

Aki szerda délutáni kikapcsolódásnak röplabdamérkőzést választott Székesfehérváron, annak gyorsan új elfogaltság után kellett néznie. A hazaiak elképesztően magabiztosak voltak az egész mérkőzés során, amelyet három nagyon sima játszmában tudott megnyerni a Szent Benedek RA ellen a MÁV Előre Foxconn.

Varga Tomás (vezetőedző, Szent Benedek RA): „Ma is jól kezdtük a szetteket, de nem tudtuk befejezni őket. Csalódott vagyok, mert amikor a játékelemeket gyakoroljuk, nem ezt látom az edzéseken, ahol ugyan szintén elkövetjük a hibáinkat, de tudunk tovább koncentrálni! Mérkőzésen viszont elveszítjük a fókuszt, nem hiszünk magunkban, és a pályán sincs egy húzóember, aki ezt visszafordítaná. Most nem állhatunk meg, mert szombaton újra mérkőzés lesz. Nagyon fontos, hogy a hibáinkon változtassunk!”

Fatum Nyíregyháza – TFSE 3:1

A Continental Arénában az újonc TFSE-t fogadta a Fatum Nyíregyháza. Az első két játszma szinte egymás tükörképe volt, annyi „kis” különbséggel, hogy 1:1 állt az eredményjelzőn a második játszma után. A harmadik szettben már valamelyest magabiztosabbak voltak a hazaiak, a negyedik játszmában pedig simán le is tudták zárni a mérkőzést.

Dávid Zoltán (vezetőedző, Fatum Nyíregyháza): „Fáradtan mozogtunk ma, ami érthető az elmúlt mérkőzések után, de fontos győzelmet arattunk. Szombaton rangadó vár ránk a Békéscsaba ellen, ahol szeretnénk ismét itthon tartani a pontokat.”

UTE – Vasas SC 3:0

Az UTE a mérkőzés első játszmájában nagy előnyt dolgozott ki, amelyet a játszma végéig meg tudott tartani. A második és harmadik játszma azonban szinte ugyanarra a kaptafára ment, mindkét szettben viszonylag kiegyenlített küzdelmet láthattak a nézők egészen 20 pontig, ahonnan az újpestiek – köszönhetően talán a rutinnak – minden alkalommal a maguk javára tudták billenteni a mérleg nyelvét. Ezzel 3:0-s hazai sikerrel zárult a mérkőzés.

Alejandro Altamirano (vezetőedző, UTE): „Ez egy olyan mérkőzés volt amit három szettben tudtunk most eldönteni, ennek ellenére úgy gondolom van mit javítunk. Nehéz meccsek jönnek sorban, semmi nem fontosabb, mint hogy dolgozzunk tovább és csapatként folyamatosan fejlődjünk.”

Kőnig Gábor (vezetőedző, Vasas SC): „Kissé megilletődötten kezdtünk és későn ébredtünk fel, utána a második és harmadik szettben viszont egészen jó dolgokat mutattunk és húszig mindkét játszmában partnerek voltunk. Utána azonban kinyílt az olló, meg kell tanulnunk ezeket a szituációkat jobban kezelni, és akkor még közelebb kerülhetünk ezekhez a csapatokhoz.”

Vasas Óbuda – MÁV Előre Foxconn 3:0

A Folyondár utcában az elkövetkezendő hetekben többször is dupla mérkőzést láthatnak a kilátogatók. Ez volt az első ilyen nap a szezonban, ezt pedig elsőként a címvédő Vasas Óbuda lovagolta meg, három elképesztően sima játszmában sikerült nyerniük a MÁV Előre Foxconn ellen.

Giannis Athanasopoulos (vezetőedző, Vasas Óbuda): „Azt gondolom, a végeredmény mindent elmond, sima győzelmet arattunk. Nagyon elégedett vagyok a játékosaimmal, jó munkát végeztek. Külön szeretném megköszönni a szurkolóknak a fantasztikus hangulatot, remélem, csütörtökön a Chieri ellen ugyanilyen atmoszférát teremtenek majd nekünk egy nagyon erős csapat ellen, mert ott még inkább szükségünk lesz erre.”

Kaszap Tamás (vezetőedző, MÁV Előre Foxconn): „Csak fél szetten keresztül tudtuk a saját röplabdánkat játszani, utána csak momentumok jutotak nekünk a mérkőzésen. A sima eredményt a saját fejbeni hiányosságunknak köszönhetjük, amin sokkal többet kell dolgoznunk.”

Fatum Nyíregyháza – MBH-Békéscsaba 3:0

A hét – semleges nézőként – leginkább várt mérkőzése a Békéscsaba nyíregyházi vendégjátéka. A mérkőzés maga azonban nem hozta a várt izgalmakat, hiszen az első szett első felét kivéve nem sikerült a viharsarkiaknak tartania a lépést a Fatummal, így 3:0-s hazai siker született.

Dávid Zoltán (vezetőedző, Fatum Nyíregyháza): „Tudtam, hogy a lányokban benne van ez a teljesítmény, és ma a pályán is bizonyították ezt. Végig irányítottuk a találkozót, és fontos győzelmet arattunk, mely a folytatásra is nagy lökést adhat. De nem szabad túlzásokba esni, most örülünk, aztán holnaptól a következő mérkőzésre koncentrálunk.”

Nagy Péter (vezetőedző, MBH-Békéscsaba): „Nagyon gyenge teljesítményt nyújtottunk minden játékelemben. Az első szett még viszonylag jól kezdődött, aztán a végére szétestünk. Sem mi a stábbal, sem a lányok nem találták ma a megoldást, hogy hogyan lehetne ezt szorosabbá tenni, úgyhogy nagyon csalódott vagyok.”

Vasas SC – Szent Benedek RA 3:0

A Folyondár utcai dupla második felvonásán a fiatal vasasos tehetségek nagyon küzdelmes mérkőzést játszottak a Szent Benedek RA-val. Az első játszma bizonyult utólag a legsimábbnak, a maga 45 pontjával, a másodikban túlóráztak a hölgyek és 26:24-re tudták megduplázni az előnyüket. A pontot az i-re a harmadik szettben tették fel, amelyen a 22-vel lezárták a mérkőzést.

Kőnig Gábor (vezetőedző, Vasas SC): „Örülök a győzelemnek, olyan mérkőzés volt, amilyen számítottunk: mindkét csapat megküzdött minden pontért. Annak is örülök, hogy sikerült három játszmában lezárni a találkozót, mert ha továbbmegy, akkor az már nagyobb lutri lett volna. A győzelmet természetesen Nagy Fanninak ajánljuk a szurkolóink mellett, azt gondolom, ezt az egész Vasas nevében mondhatom.”

Varga Tomás (vezetőedző, Szent Benedek RA): „Nem azt a játékot láttam a pályán, amire számítottam, és amire egész héten készültünk. Ki kell mondjam, hogy több játékos nagy csalódás számomra ebben a szezonban. Le kell vonnunk a következtetéseket, mert komoly változás szükséges a továbblépéshez.”

UTE – TFSE 3:1

Hatalmas meglepetésnek indult a TFSE újpesti vendégjátéka, hiszen a nagyszerűen teljesítő UTE ellen viszonylag simán tudta elhozni az első játszmát az újonc. Ezt követően aztán megemberelték magukat a lilák és csak a második játszmában engedték 20 pontig az ellenfelet, ezzel 3:1-es sikert aratva, amivel ideiglenesen a tabella második helyére ugrottak.

A bajnokságban egy hét szünet következik, a következő mérkőzésekre december 6-án kerül sor.

A következő forduló programja

December 6. szombat
18:00 TFSE – KHG KNRC
December 7. szombat
16:00 Vasas Óbuda – MBH-Békéscsaba
19:00 Vasas SC – MÁV Előre Foxconn
December 8. hétfő
18:00 Szent Benedek RA – Fatum Nyíregyháza