Férfi Magyar Kupa: előnyben a Fino, a Vegyész aranyszett után a négy között

Klub - hazai

Négy mérkőzést rendeztek a férfi Magyar Kupa negyeddöntőjében, köztük a legjobban várt MÁV Előre – Fino Kaposvár rangadóval. A kaposvári együttes idegenben tudott 3:1-re nyerni, így előnyből várhatja a hazai visszavágót. Szintén az első mérkőzést játszotta a Kecskemét és a Szeged: a KRC hazai pályán összeségében sima 3:1-es győzelmet aratott. A Pénzügyőr hazai pályán is 3:0-ra legyőzte a TFSE-t, ezzel pedig ott vannak a legjobb négy között. Hasonlóan a GreenPlan-VRCK-hoz, amely a debreceni 0:3 után hazai környezetben 3:0-ra győzte le a DEAC-ot, ezzel kiharcolta az aranyszettet, amelyet 15:12-re megnyert, így a kazincbarcikaiak is elődöntőt játszhatnak.

Magyar Kupa negyeddöntő 1. mérkőzés
MÁV Előre Foxconn – Fino Kaposvár 1:3 (-18, 17, -22, -22)
Székesfehérvár, Videoton Oktatási Központ, 217 néző. V.: Bátkai-Katona, Szarka.
MÁV ELŐRE: Tomanóczy 5, Szabó V. 2, Janke 12, Ambrus 4, Pesti 16, Koci 14. Csere: Takács (liberó), Dileo. Vezetőedző: Dávid Zoltán
FINO: Bögöly 14, Lescay 10, Magyar 1, Hubicska 10, Novoselov 8, Baróti 25. Csere: Bozóki (liberó), Iván B. 1, Hermes 5. Vezetőedző: Szlobodan Prakljacsics
Dávid Zoltán
: – Úgy gondolom, hogy ezt a mérkőzést mi engedtük ki a kezünkből. Ettől függetlenül gratulálok a Kaposvárnak, ma jobban játszottak nálunk, kevesebb hibával. Sajnálom, hogy stresszhelyzetben nem sikerült betartani azokat a taktikai dolgokat, amiket megbeszéltünk.
Szlobodan Prakljacsics: – Az első szett taktikus játéka után a küzdelem dominált a találkozón. Örülünk, hogy előnyt tudtuk szerezni, de még nincs vége a párharcnak!

Kecskeméti RC – Vidux-Szegedi RSE 3:1 (19, 15, -23, 14)
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 57 néző. V.: Jámbor, Gyulai.
KRC: Balla 3, Kecskeméti 16, Gacs 7, Varga P. 22, Farkas P. 15, Boldizsár 11. Csere: Bogdán (Liberó). Vezetőedző: Deák Márk
SZRSE: Piti 6, Bodnár, Csányi 10, Honti 1, Gönczi 19, Durigon Pozzobon 14. Csere: Borsi (liberó), Kasnyik 2, Sarnyai, Kiss G. Vezetőedző: Berkes Zoltán
Deák Márk
: – Gratulálok a csapatnak! Egy szettet kicsit könnyelműen vettünk, ezt meg is büntette az ellenfelünk. Ennek ellenére szépen játszottak a srácok és örülök, hogy a két győzelemig tartó párharc első meccsét meg tudtuk nyerni.
Berkes Zoltán: – A mérkőzés jelentős részében ellenfelünk játéka dominált. A srácok végig motiváltan játszottak, de egyelőre még túl sok volt a pontatlanság, amin mindenképpen finomítani kell még. Gratulálok a Kecskemétnek a győzelemhez!

Magyar Kupa negyeddöntő 2. mérkőzés
GreenPlan-VRCK – DEAC 3:0 (24, 20, 22), aranyszett: 15:12
Kazincbarcika, Don Bosco Sportközpont, 300 néző. V.: Halász, Takács Á.
VRCK: Bibók 23, Jirasek 15, Cziczlavicz 7, Gurszkij 3, Péter M. 8, Garan 5. Csere: Kiss M. (liberó), Óhidi. Vezetőedző: Toronyai Miklós
DEAC: Bagics, Willian 11, Kiss I. 5, Pavljuk 16, Veres 7, Marlon 7. Csere: Bán (liberó), Árvai. Vezetőedző: Fodor Antal
Toronyai Miklós
: – Egy percig nem adtuk fel, az utolsó szalmaszálba akartunk kapaszkodni. A Debrecen elveszítette a napokban a feladóját, onnantól talán nagyobb esélyünk volt a meccs megnyerésére. Ez egy kis nyomást helyezett ránk, de nagyon örülök, hogy fontos pillanatokban most jó döntéseket hoztunk. Az aranyszettben is a hajrában nyertünk, türelmesek voltunk. A célon túllőttünk, mert nehéz sorsolásunk volt, úgyhogy innentől kezdve csak élvezni akarjuk az elődöntőt.
Fodor Antal: – Feszült, inkább küzdelmet, mint játékot mutató mérkőzésen vagyunk túl. A játékunkat meghatározta, hogy feladónkról közvetlenül a mérkőzés előtt derült ki, hogy sérülése miatt nem tud pályára lépni. Gratulálunk a továbbjutáshoz a Barcikának!

Továbbjutott a GreenPlan-VRCK 3:3-as összesítéssel, aranyszett után (15:12).

Pénzügyőr SE – TFSE 3:0 (19, 15, 13)
Budapest, Pénzügyőr Sportcsarnok, 61 néző. V.: Sík, Bibók.
PSE: Kövessy 7, Tóth K. 2, Szalai 6, Mihálovits 13, Kovács Z. 5, Kiss D. 10. Csere: Feliciano (liberó), Kispál, Székely 3, Majoros 4. Vezetőedző: Jókay Zoltán
TFSE: Tóth M. 1, Gebhardt 11, Mihucz 2, Balázs 8, Horváth B. 4, Füzék 3. Csere: Laczi (liberó), Knobloch, Winter 2. Vezetőedző: Nagy Gergely
Jókay Zoltán
: – Egy kicsit lassabban realizálódott a játékosokban, hogy végülis röplabdázunk. Aztán egymásra találtak a srácok, így nem okozott gondot a mérkőzés.

Továbbjutott a Pénzügyőr SE 6:0-ás összesítéssel.