DRK Magyar Kupa: Sorozatban harmadszor kupagyőztes a Vasas Óbuda!

Klub - hazai

Három játszmában, nagyon magabiztosan röplabdázva nyerte a Vasas Óbuda a DRK Női Magyar Kupa döntőjét a Swietelsky-Békéscsaba ellen, így sorozatban harmadik győzelmét aratta a Magyar Kupában. A mérkőzés legjobbjának a 19 pontot szerző Fatoumatta Sillah-t választották.

DRK Női Magyar Kupa Döntő
Swietelsky-Békéscsaba – Vasas Óbuda 0:3 (-18, -20, -21)
Érd, Érd Aréna, 2200 néző. V.: Szabó P., Bátkai-Katona.
BRSE: Paskova 6, Pintér 10, Stepanenko 15, Strumilo 4, Kump 4, Kotormán 1. Csere: Molcsányi, Kertész (liberók), Glemboczki 7, Aydinogullari 1. Vezetőedző: Tóth Gábor
VASAS: Török 9, Papp 4, Bannister 18, Sillah 19, Abdulazimova 7, Gülübay 1. Csere: Juhár (liberó), Gyimes-Capet 1, Fricova. Vezetőedző: Jannisz Atanaszopulosz
Tóth Gábor
: – Nem kell szégyenkeznünk. A nyitásfogadásunk nem volt tökéletes, emiatt sokszor kellett komoly erőfeszítéseket tennünk a pontokért, ettől függetlenül nyomást tudtunk helyezni a Vasasra, ott viszont már a képességek döntöttek. Fizikálisan a két támadójuk jobb volt, és ezekben a kiélezett helyzetekben megcsinálták azt, amiért itt vannak. Jól harcoltunk, mindenki kivette a részét és megpróbálta a legjobbat nyújtani. Jól felkészültünk, borzasztóan akartuk a sikert, de jelen pillanatban van hova fejlődnünk. Nehéz a Vasas ellen röplabdázni, az biztos.
Jannisz Atanaszopulosz: – Őrült módon harcolt a Békéscsaba, soha nem adta fel, még a harmadik játszmában sem, és számunkra is tanulságos lehet az a szett. Gratulálok a csabaiaknak és természetesen az enyéimnek is, ma egyértelműen mi voltunk a jobbak és megérdemelten nyertük meg a Magyar Kupát.

Stepankenko pontjával indult a mérkőzés, és a kezdeti tapogatózás után a Vasas ragadta magához a kezdeményezést, elsősorban Taylor Bannister és Fatoumatta Sillah pontjainak. A szett derekára négypontos előnyt épített ki a Vasas, hiába kért időt kétszer is Tóth Gábor, nem tud közelebb zárkózni a BRSE, sőt Török Kata ütése után szettlabdához jutottak a fővárosi piros-kékek és Abdulazimova blokkjával le is zárták a játékrészt (25:18, 1:0).

Fej-fej mellett haladtak a csapatok a második játékrész elején, majd egy négy pontos sorozattal 7:4-re módosította az állást a Vasas, így Tóth Gábornak időt kellett kérnie. A játszma közepén Paskova ütése után már csak egy pont volt a békéscsabaiak hátránya, de amint közel ért a BRSE, rögtön jött rá a Vasas-válasz. Parádés labdameneteket láthatott a szépszámú nézősereg, amelyek végén általában a fővárosiak örülhettek. Végül Bannister ütése után érkeztek el a szettlabdához, amelyet egy Bannister-ásszal rögtön meg is szerzett a Vasas (25:20, 2:0).

A harmadik játszma alakult a legszorosabban, pedig nem így nézett ki a szett elején, hiszen 8:2-es Vasas előnynél már a második idejét kérte ki Tóth Gábor. 12:3-nál azt volt a kérdés, hogy meglesz-e a közte tíz, ám ezt a békéscsabaiak nem így gondolták és előbb Kump nyitásai után, majd Pintér és Stepanenko pontjaival közelebb zárkózott a Swietelsky-Békéscsaba, sőt 20:20-nál utol is érte ellenfelét. Ekkor azonban ismét tudott javítani Jannisz Atanaszopulosz együttese és négy pontot szerezve meccslabdához jutott. Az elsőt még hárították a békéscsabaiak, aztán jött a mérkőzés legjobbjának választott Sillah, aki beütötte a döntő pontot, amivel sorozatban harmadszor kupagyőztes a Vasas-Óbuda (25:21, 3:0)!