DRK Magyar Kupa Döntő – visszavágna a Vasasnak a Swietelsky-Békéscsaba

Klub - hazai

Sorozatunkban bemutatjuk a DRK Magyar Kupa Döntő résztvevőit. Következzenek a döntősök, közülük is először a Swietelsky-Békéscsaba együttese, amely szeretne visszavágni a Vasas Óbudának a tavalyi döntőben elszenvedett vereségért.

A kétszeres kupagyőztes Swietelsky-Békéscsaba hetedik Magyar Kupa fináléjára készül, negyedik döntőjére a Vasas Óbuda ellen, amely ellen eddigi két kupasikerét is aratta. A tavalyi, végletekig kiélezett döntőt viszont a fővárosiak nyerték, így van miért visszavágnia Tóth Gábor együttesének.

A békéscsabai együttes még minden fronton harcolhat a győzelemért. Az Extraliga alapszakaszát harmadik helyen zárta a BRSE, kilenc győzelem mellett öt veresége is volt a csapatnak. A negyeddöntőben a nagyot küzdő UTE ellen hazai pályán – ahol még hibátlan a párharcban – harcolhatja ki a továbbjutást a békéscsabai együttes, három nappal a Magyar Kupa döntője előtt. Sűrű a csapat programja, hiszen ezen a hétvégén rendezik a MEVZA-Liga négyes döntőjét, ahol szintén érdekelt a Swietelsky-Békéscsaba, elsőként szombaton a HAOK Mladost Zagreb elleni elődöntőben, majd a vasárnapi éremcsatában is.

A Magyar Kupában a nyolcaddöntőt simán vette Tóth Gábor együttese, a TFSE 3:0-ás legyőzésével. A negyeddöntőben a 2022-es döntős Szent Benedek RA várt a Békéscsabára: az első meccset meglepetésre a bajnokságban gyengébben teljesítő SZBRA nyerte 3:2-re, ám hazai pályán a BRSE revansot vett és 3:0-val jutott az elődöntőbe. Az elődöntőben a FATUM-Nyíregyháza volt az ellenfél: bár a nyírségiek a bajnokságban le tudták győzni a BRSE-t, ezúttal a párharc mindkét meccsét a békéscsabaiak nyerték 3:1 arányban.

A Swietelsky-Békéscsaba elsősorban Dominika Strumilo és Margarita Stepanenko ponterős játékára építhet, hiszen előbbi 69, utóbbi 50 pontot szerzett az eddigi mérkőzéseken. Nagy szükségük lesz Bodnár Dorottya védőmunkájára is, aki 14-szer blokkolta az ellenfél játékosait, és ezzel vezeti a vonatkozó rangsort.

A BRSE-Vasas párharc mindig bővelkedik izgalmakban, ami egy kupadöntőben hatványozottan igaz, így volt ez a tavalyi fináléban is, ahol 3:2-re a Vasas diadalmaskodott. A két csapat azóta ötször találkozott egymással, háromszor az előző idény bajnoki döntőjében, majd az idei szezon alapszakaszában játszottak két mérkőzést, melyek mindegyikét a fővárosiak nyerték, így a Swietelsky-Békéscsabának nem lesz könnyű dolga a március 9-én a DRK Magyar Kupa döntőjében, az Érd Arénában.