DRK Férfi Magyar Kupa: hatalmas küzdelemben a Fino Kaposváré a trófea!

Klub - hazai

Nyolc év után nyerte meg ismét a Magyar Kupát a Fino Kaposvár együttese, ezúttal egy fantasztikus mérkőzésen a GreenPlan-VRCK ellen. Már kétjátszmás előnyben is volt a kaposvári együttes, ahonnan hősies küzdelemben felzárkózott a Vegyész, és a döntő játszmában is alaposan megnehezítették a kaposváriak dolgát. Az Érd Arénában most is fantasztikus volt a hangulat, a döntő a magyar röplabdázás igazi ünnepe volt a Magyar Kupa Döntő hétvégéje.

DRK Magyar Kupa Döntő
Fino Kaposvár – GreenPlan-VRCK 3:2 (13, 17, -18, -24, 14)
Érd, Érd Aréna, 2000 néző. V.: Jámbor, Adler.
FINO: Lescay 14, Magyar 4, Hubicska 13, Novoselov 13, Baróti 25, Bögöly 13. Csere: Bozóki (liberó), Zarka, Iván B., Kalmár. Vezetőedző: Szlobodan Prakljacsics
VRCK: Gurszkij 2, Péter B. 16, Velychko 5, Bibók 22, Jirasek 19, Cziczlavicz 4. Csere: Kiss M., Csordás (liberók), Garan, Óhidi, Péter M. Vezetőedző: Toronyai Miklós
Szlobodan Prakljacsics: – Rendkívül kiélezett csata volt. Az első két szettet könnyedén nyertük meg, de egy döntő sosem egyszerű, teljesen meg tudnak változni a dolgok, és ötven ötven százalék esélye lesz mindkét félnek. A végén egy fokkal magasabb minőséget tudtunk mutatni, így győztünk, de elismerésem a Kazincbarcikának, mert nagyszerűen röplabdázott.
Toronyai Miklós: – Eszméletlenül büszke vagyok a csapatomra, előzetesen azonnal aláírtuk volna, hogy így alakuljon a döntő. Egy kis csalódottság van bennem, mert a vége nüanszokon múlott, de a srácok soha nem adták fel, a pálya széli palánkot is felborították, óriási akarat és szív volt bennük, emiatt végtelenül boldog vagyok.

Óriási lendülettel vetették bele magukat a mérkőzésbe a küzdő felek, mindkét oldalon nagyszerű ütéseket, parádés blokkokat láthatott az Érd Aréna ezúttal is teltházas közönsége. Kicsit a kaposváriak játszottak pontosabban, így 11:8-nál időt kellett kérnie Toronyai Miklósnak. Csak pillanatokra tudta megőrizni ezt a különbséget a Vegyész, a Baróti Árpád vezette kaposváriak hét ponttal elhúztak, így 18:11-nél a Vegyész mestere már a második idejét kérte ki. A Fino azonban továbbra is ellenállhatatlanul röplabdázott, 23:13-nál már tíz volt közte, végül Lescay ászával meg is nyerte a szettet (25:13, 1:0).

Jobban kezdte a második játszmát a VRCK, de a kaposvári védekezéssel nem tudott mit kezdeni, első nyolc pontjából négyet sáncból szerzett a Fino, így 8:5-ös kaposvári vezetésnél Toronyai Miklós időt kért. Állandósult a 2-3 pontos kaposvári vezetés, de a hajrára fordulva ismét kazincbarcikai időkérés következett 18:13-as kaposvári vezetésnél. Mindent megpróbált a Vegyész, de nem bírtak a kaposváriakkal, akik egy blokkal zárták le a játékrészt (25:17, 2:0).

A harmadik játékrészben magasabb fokozatba kapcsolt a Vegyész, és hiába vezetett a Fino a szett derekáig 1-2 ponttal 12:11-nél már a VRCK-nál volt az előny, amire meg is jött a kazincbarcikai tábor hangja. Két gyors barcikai pont után, 14:12-es Vegyész vezetésnél jött a mérkőzés első kaposvári időkérése. Cziczlavicz ásza után már 18:13 volt a Vegyész előnye, úgyhogy Szlobodan Prakljacsics másodszor szólította magához játékosait. A barcikaiak azonban továbbra is magabiztosan röplabdáztak, Jirasek ütései után a szettért adogathatott Bibók Balázs, aki egy ásszal meg is nyerte a játszmát csapatának (18:25, 2:1)

Ott folytatta a Vegyész, ahol a harmadik szettben abbahagyta, de gyorsan rendezte sorait a Fino és Baróti pontjaival 6:4-re átvette a vezetést, így Toronyai Miklós úgy döntött, hogy kikéri első idejét. Jó érzékkel kérte ki az időt a Vegyész mestere, hiszen 8:7-nél már náluk volt az előny. Magyar Bálint ásza után, jött Novoselov blokkja, amivel 12:10-re már a Kaposvár vezetett, így jöhetett az újabb kazincbarcikai időkérés. Nagyszerű labdamenet végén Péter Benedek blokkjával egyenlített a Vegyész. Óriási volt a küzdelem, Bibók és Jirasek révén két ponttal meglógott a Vegyész, Szlobodan Prakljacsics ki is kérte az idejét. Nem tudott azonban közelebb zárkózni a Fino, 20:18-as Vegyész vezetéssel fordultak a csapatok a hajrára. Óriási küzdelemben a Vegyész jutott előbb játszmalabdához, amit a kaposvári időkérés után Bögöly hárítani tudott. Utána egy nyitást elrontott, majd Jirasek egy ásszal megnyerte a játszmát, úgyhogy jöhetett a döntő szett (24:26, 2:2).

Hamar 3:0-ás előnybe került a Fino, köszönhetően Hubicska Patrik pontjainak, mire rögtön időt is kért Toronyai Miklós. Magyar jó nyitásai után ismét Hubicska volt eredményes, jöhetett az újabb VRCK-időkérés 5:0-nál. Zárkózott a Kazincbarcika, de 8:5-ös előnnyel cseréltek térfelet a csapatok. Meccslabdát is hárítva 14:14-nél egyenlített a Vegyész, de nem mindennapi küzdelem után a Fino Kaposvár nyerte a szettet és a meccset is, így nyolc év után nyert ismét a Magyar Kupában (16:14, 3:2),