Holland Kupa-győztes Pesti Marcell!

Klub - nki, Teremröplabda

Egy rendkívül izgalmas mérkőzésen, öt játszmában dőlt el a férfi röplabda Holland Kupa sorsa. A húsvéthétfőn rendezett döntőben a groningeni Lycugrus – a magyar válogatott Pesti Marcellel a kezdőcsapatában – 3:2-re győzött a Doetinchem ellen.

Pestiék nem akármilyen körülmények között hódították el a trófeát, ugyanis 9! meccslabdát is hárítottak a negyedik játszmában, amelyet végül 35:33-ra nyertek, míg a záró szettben 15:12 arányban bizonyultak jobbnak.

Gyors értékelés a helyszínről, Pesti Marcelltől, a Lycurgus Groningen és a magyar válogatott feladó-átlójától: „Nagyon nehéz meccs volt, égett a csapatban a bizonyítási vágy, mivel a bajnoki döntőbe nem jutottunk be. Azt hiszem ez a Kupa mindenért kárpótol!”