Győzelemmel melegített a Koch-csapat a szlovákok ellen

Teremröplabda, Válogatott

Szlovákia ellen játszotta első felkészülési mérkőzését az Ezüst Európa-liga döntőjére és az Eb-selejtezőkre készülő magyar férfi röplabda-válogatott. A mieink fegyelmezett játékkal, remek nyitással és fogadással, illetve kitűnő blokkmunkával megnyerték az első két játszmát. Ezt követően sort cserélt Koch Róbert, s bár ezután is sikerült tartani a lépést, szépített az ellenfél, de aztán a negyedik játszmában, nagy hátrányból is fordítva végül lezárták a meccset a mieink.

Bár papíron jóval erősebbnek számított a szlovák válogatott, hiszen ők ott voltak a legutóbbi Európa-bajnokságon és ők az Arany Európa-ligába kaptak besorolást (míg a magyar az Ezüstbe), az első pontot leszámítva a mieink vezettek az első játszma közepéig, volt, hogy öt ponttal is – Kovács Zoltán volt nagyon elemében. Ekkor indultak be északi szomszédjaink és villámgyorsan visszazárkóztak egy pontra. Az egyenlítés azonban nem akart összejönni és amikor 21:18-nál megint meglógtak a mieink hárommal, Marek Kardos már a második idejét is kikérte. Ez azonban nem segített, a mieinknek három szettlabdája is volt, s bár az elsőt még tudták hárítani, ezután egy rontott nyitás megpecsételte a sorsukat (25:22).

Lendületben maradt a csapat és a második szett első két pontját is ők szerezték, de aztán villámgyorsan fordítottak a szlovákok. 3:5-nél már kezdtünk volna megijedni, amikor Kovács Zoltán nyitássorozatával sorozatban öt pontot szereztek a mieink, majd Gergye Roland ászával már öttel is vezettek. A szett közepén viszont egy picit megállt a tudomány, és 13-nál egyenlített az ellenfél, majd a vezetést is átvette. Fej fej mellett haladtak a csapatok, de aztán 21:21-et követően a remek blokkmunkának köszönhetően sorozatban két pontot szerzett csapatunk és aztán két szettlabdához jutott, amelyből Szabó Alpár blokkjával már az elsőt sikerült kihasználni (25:22).

A harmadik szettre gyakorlatilag sort cserélt Koch Róbert, gyakorlatilag csak Gacs Dániel maradt a pályán a kezdőből, s az elején egy kicsit meg is ugrottak a vendégek, de aztán bemelegedtek a srácok és többször is visszazárkóztak egy pontra. 7:11-nél viszont időt kért Koch Róbert, úgy tűnt, hogy nem sok sikerrel, mert utána már hattal is mentek a szlovákok, de aztán megint Horváth Kristóf nyitássorozatával megint sikerült feljönni egyre. Sőt, 15-nél Blázsovics Péter blokkjával egyenlítettek a mieink. A vezetést is sikerült átvenni, de sajnos sokáig nem örülhettünk neki. Pesti Marci bombájával így is a mieink jutottak meccslabdához, de azt sajnos nem sikerült értékesíteni, a szlovákok pedig fordítottak (25:27).

A negyedik szettben 5:5 után húztak el hárommal a vendégek, de jött az időkérés és két Horváth Kristóf ász és megint egyenlő volt az állás. Nem sokkal később két Blázsovics-ásszal már meg is léptünk, ráadásul visszaállt Kovács Zoltán is, aki ott folytatta, ahol az első két szettben abbahagyta. A végjátékban már hat ponttal is vezettünk, és négy meccslabdánk is volt, és a másodikat Blázsovics ütötte be (25:21).

FÉRFI VÁLOGATOTT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Magyarország–Szlovákia 3:1 (22, 22, –25, 21)
Tüskecsarnok, zárt kapuk mögött. V: Adler, Tillmann.
MAGYARORSZÁG: Magyar 1, Hubicska 4, Gacs 9, Kovács Z. 10, Gergye 8, Szabó A. 2. Csere: Bozóki, Bán (liberók), Keen 1, Horváth K. 11, Pesti 7, Kholman 6, Blázsovics 11. Szövetségi kapitány: Koch Róbert.
SZLOVÁKIA: Firkal 13, Kovác 11, Mlynarcik 13, Meciar 8, Macuha 5, Barták. Csere: Turis (liberó), Scerba 1, Kasparkevic, Pokopec 2, Gulak 1. Szövetségi kapitány: Marek Kardos.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 0:1, 3:2, 6:4, 9:6, 14:9, 15:14, 21:18, 24:21. II. játszma: 2:0, 3:5, 8:5, 12:7, 13:13, 14:15, 17:16, 18:19, 23:21. III. játszma: 0:3, 3:4, 4:7, 7:8, 7:13, 12:13, 16:15, 17:19, 20:20, 22:21, 24:23, 24:25. IV. játszma: 1:2, 4:4, 5:8, 6:10, 11:11, 15:13, 19:15, 22:16, 24:20.
Koch Róbert: – Amiket ebben a tíz napban gyakorolni tudtunk, azok működtek. A legnehezebb a védekezési pozíciók összehangolása volt, a fő hangsúly pedig a megoldáscentrikus támadójátékon és a nyitásokon volt, de ezeket jól csinálták a srácok. A blokkokra még nem készültünk, ehhez képest abból is tudtunk 14 pontot szerezni, szóval ott is megvolt a kommunikáció és ezt is sikerrel alkalmaztuk.