Gödöllői és kecskeméti aranyérem a diákolimpián

Teremröplabda, UP

Befejeződtek a küzdelmek az V. és VI. korcsoportos diákolimpia döntőjében, Békéscsabán. A fiúknál a kecskeméti Bolyai János a kaposvári Munkácsy Mihály gimnáziumot győzte le hátrányból fordítva 3:1-re. a gödöllői Török Ignác pedig már kétszettes hátrányban is volt a címvédő és házigazda békéscsabai Andrássy Gyula gimi ellen, a végén azonban mégis a Pest megyeiek örülhettek.

 

Az elődöntőkkel kezdődött a nap, ahol meglepően sima eredmények születtek, hiszen a gödöllőiek és a békéscsabaiak is három játszmában diadalmaskodtak a balatonfüredi Szent Benedek, illetve a nyíregyházi Vasvári Pál gimnázium ellen. Talán ez utóbbi volt a nagyobb meglepetés, hiszen a szabolcsiak csoportgyőztesként jutottak egyből a négy közé, de végül csak a bronzéremért játszhattak a balatonfürediekkel, ám végül itt is alulmaradtak, pedig a csoportban még ők nyertek 3:2-re.

A döntő két csapata is játszott már egymással, s akkor a gödöllőiek nyertek 3:1-re. A finálé azonban kifejezetten izgalmasan kezdődött: Nagy Attila csapata végig vezetve jutott három szettlabdához, ám az ellenfél mindhármat hárította, de 26:24-re végül mégis a hazaiak nyertek. A második szettben a gödöllőiek már 17:7-re vezettek, de ebből a játszmából is a csabaiak jöttek ki győztesen (27:25). Ezzel azonban el is lőtték puskaporukat, s a diákolimpia legjobb támadójának megválasztott Ratkai Panni 48 pontjával ezután a Pest megyeiek három sima szettben (17, 15, 10) fordítottak, s szerezték meg az aranyérmet. Ratkain kívül különdíjat kapott a békéscsabai Radnai Lili, aki a legtechnikásabb játékos, testvére, Radnai Luca a legjobb hazai játékos, a gödöllői Sorompó Kinga pedig a legjobb előkészítő lett, míg a legjobb edzőnek a Török Ignác gimnázium trénerét, Wirnhardt Oszkárt választották.

Eredmények, lányok, elődöntő:
Gödöllői Török Ignác Gimnázium – Balatonfüredi Szent Benedek Gimnázium 3:0
Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium – Békéscsabai Andrássy Gyula Gimnázium 0:3
Az 5. helyért: Nikola Tesla Gimnázium – Újpesti Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium 1:3
A 3. helyért: Balatonfüredi Szent Benedek Gimnázium – Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium 3:0
Döntő: Gödöllői Török Ignác Gimnázium – Békéscsabai Andrássy Gyula Gimnázium 3:2

A végeredmény:
1. Gödöllői Török Ignác Gimnázium (Bútor Anna, Cziráki Luca, Fejes Dorottya, Kristóf Dóra, Laczkó Barbara, Máthé-Barabássy Kata, Nagy Léna, Nagy Zorka, Pásztor Kata, Ratkai Panna, Sorompó Kinga, Timár Leila)
2. Békéscsabai Andrássy Gyula Gimnázium
3. Balatonfüredi Szent Benedek Gimnázium
4. Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium
5. Újpesti Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium
6. Nikola Tesla Gimnázium
7. Veszprémi Vetési Albert Gimnázium és Kecskeméti Katona József Gimnázium

A fiúknál az ifjúsági válogatott kaposvári Zarka Márton a bemelegítés során szenvedett térdsérülést, így az amúgy is szűk keretű Munkácsy létszáma hat főre apadt, ráadásul feladó nélkül maradtak. Ehhez képest simán, 3:0-ra nyertek az elődöntőben az ellen a kecskeméti Kandó ellen, amelyeket a csoportkörben kínkeservesen győztek le 3:2-re. Sőt, a döntőt is egy 8:0-val kezdték a másik kecskeméti gárda, a Bolyai ellen, s 25:11-re nyerték az első szettet, azonban ezt követően Szabó Tamás tanítványai magukra találtak, 3:1-re fordítottak, ezzel megszerezték az aranyérmet, míg a bronz a szolnoki Jendrassik játékosainak nyakába került.

A különdíjakat Bogdán Bence (Bolyai, legtechnikásabb játékos), Török Soma (Bolyai, legjobb előkészítő) és Fenyvesi Barnabás (Munkácsy, legjobb támadó) és Szabó Tamás (Bolyai, legjobb edző) kapták.

Eredmények, fiúk, elődöntő:
Kecskeméti Bolyai János Gimnázium – Szolnoki SZC Jendrassik György Gépipari 3:0
Kaposvári Munkácsy Mihály Gimnázium – Kecskeméti SZC Kandó Kálmán Technikum 3:0
Döntő: Kecskeméti Bolyai János Gimnázium – Kaposvári Munkácsy Mihály Gimnázium 3:1
A 3. helyért: Szolnoki SZC Jendrassik György Gépipari – Kecskeméti SZC Kandó Kálmán Technikum 3:0

A végeredmény:
1. Kecskeméti Bolyai János Gimnázium (Bogdán Bence, Csordás Attila, Engel Dorián, Faragó Botond, Kiss Bence, Kiss Bendegúz, Kiss Hunor, Pádár Zétény, Seremet Milán, Sütő Kristóf, Török Soma, Török Zsombor)
2. Kaposvári Munkácsy Mihály Gimnázium
3. Szolnoki SZC Jendrassik György Gépipari
4. Kecskeméti SZC Kandó Kálmán Technikum
5. Szolnoki Széchenyi István Gimnázium
6. Friedrish Schiller Gimnázium, Pilisvörösvár
7. Kőbányai Szent László Gimnázium