Férfi Magyar Kupa: nyolc közé jutott a címvédő és a Szeged

Három férfi Magyar Kupa-nyolcaddöntőt is játszottak a héten. A címvédő Pénzügyőr a Dágot, a Szeged pedig a Gammát győzte le három szettben és így kettős vereséggel jutott a legjobb nyolc közé. A MEAFC és a MÁV Előre párharca még az első meccsnél tart, s ezt a fehérváriak nyerték 3:1-re.

Férfi Magyar Kupa-nyolcaddöntő, visszavágó:
Gamma Party.CO – Vidux-Szegedi RSE 0:3 (–16, –23, –22)
Riz Levente Sportcsarnok, 20 néző. V: Varga A., Bibók.
GAMMA: Juhász B., Kocsondi 19, Tarr 4, Báder 4, Nagy P. 11, Katona 1. Csere: Parsa (liberó), Balogh B. Vezetőedző: Olekszandr Gutor.
SZRSE: Piti 6, Dileo, Csányi 3, Honti 7, Pozzobon 19, Kasnyik 14. Csere: Borsi, Polyák (liberók), Bodnár 3, Sarnyai 5. Vezetőedző: Fésüs Erzsébet.
Fésüs Erzsébet:
– Örülünk a két három nullás győzelemnek és annak is, hogy minden játékos lehetőséget kapott, hogy Magyar Kupa mérkőzésen játsszon. Dolgozunk tovább és készülünk a következő kihívásra.
Továbbjutott a Szeged kettős győzelemmel (6:0-s szettarány).

Pénzügyőr – Dág 3:0 (16, 16, 17)
Kőér utca, 52 néző. V: Gyulai, Filibér.
PÉNZÜGYŐR: Nascimento 6, Magyar B. 4, Kiss D. 10, Tomanóczy 8, Kovács Z. 7, Tordai 8. Csere: Feliciano, Kozsuharov (liberók), Quintz 3, Tamási 1, Majoros 5. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
DÁG: Szabó B. 1, Kun 4, Sow 3, Oláh B. 7, Benkő 2, Flachner D. 9. Csere: Farkas (liberó), Majer, Czobor, Flachner K. 3, Horváth B. Vezetőedző: Zirigh Balázs.
Jókay Zoltán: – Gratulálok a csapatnak a koncentrált játékhoz. A fiatalok is teret kaptak a játékban és nagyon szépen oldották meg a megbeszélteket. Örülök, hogy újra egyben volt a csapat.
Zirigh Balázs: – Sajnos nem tudtuk megismételni az első meccsen mutatott játékunkat, és a hitünk is elfogyott minden szettben, néhány pontos Pénzügyőr vezetés után. Elbizonytalanított minket az ellenfél határozott blokkja, amivel főleg a harmadik szettben, 16-15 után nem tudtunk mit kezdeni. Nem történt tragédia, csak a papírforma érvényesült, még, ha mi egy kicsit többet is vártunk a mai naptól!
Továbbjutott a Pénzügyőr kettős győzelemmel (6:1-es szettarány).

1. mérkőzés:
MEAFC-Miskolc – MÁV Előre-Foxconn 1:3 (–23, –19, 23, –19)
Miskolc, 100 néző. V: Barabás, Soltész.
MEAFC: Kozsla 1, McLaughlin 3, Kovács Z. 8, Csizmadia 13, Komlósi 25, Árva 10. Csere: Karóczi (liberó), Szabó P. 3, Kapusi 1, Simkó. Vezetőedző: Bagó László.
MÁV: Kholman 3, Deliu 1, Koci 20, Kulcsár 8, Bibók 3, Doda 7. Csere: Takács M., Szentesi (liberók), Szabó V. 6, Boa 13. Vezetőedző: Dávid Zoltán.

A nyolcaddöntő párosítása ágrajz szerint (az első mérkőzések eredményei és a további mérkőzések időpontjai):
TFSE–Kistext JP Auto Mercedes 0:3 (11.23)
Uni Győr-SZESE–Fino Kaposvár 0:3

DEAC–MAFC BME 3:2 (11.23)
DKSE–GreenPlan-VRCK 0:3 (11.24)

Vidux-Szegedi RSE–Gamma PARTY.CO 3:0, 3:0
Szolnoki RK–Kecskeméti RC 1:3 (11.23)

MEAFC-Miskolc–MÁV Előre-Foxconn 1:3 (11.22)
Dág KSE–Pénzügyőr SE 1:3, 0:3