Férfi Extraliga: hibátlan maradt a Fino Kaposvár is

Teremröplabda

Öt mérkőzéssel folytatódtak a férfi Extraliga küzdelmei vasárnap. A játéknap első mérkőzésén könnyed győzelmet aratott a Fino Kaposvár Kecskeméten. Megszerezte első győzelmét a Pénzügyőr, amely hazai pályán verte a TFSE együttesét. Szintén első sikerét érte el a MEAFC, amely szintén saját közönsége előtt tudott diadalmaskodni a Szeged ellen 3:1 arányban. A forduló rangadóján a DEAC óriási izgalmak után, öt játszmában verte a GreenPlan-VRCK-t, így megelőzte riválisát a bajnoki tabellán. A játéknap utolsó mérkőzésén a Dág magabiztos győzelmet aratott a DKSE ellen.

Férfi Extraliga 3. forduló
Kecskeméti RC – Fino Kaposvár 0:3 (-18, -17, -21)
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 100 néző. V.: Szabó P., Mezőffy.
KRC: Gacs 8, Török S. 2, Farkas P. 10, Kiss B. 1, Varga P. 13, Minemura 6. Csere: Török Zs. (liberó), Balla, Mócza 1, Dinnyés 1. Vezetőedző: Deák Márk
FINO: Magyar 2, Hubicska 11, Novoselov 10, Pao-csi 17, Bögöly 9, Boldizsár 12. Csere: Feliciano (liberó), Iván B. Vezetőedző: Szlobodan Prakljacsics
Deák Márk
: – Gratulálok a Kaposvár csapatának! A szettek közepéig bírtuk fej-fej mellett, eredményben és figyelemben is. Ezt követően az ellenfelünk szépen, tudatosan felőrölt minket.

Pénzügyőr SE – TFSE 3:0 (21, 23, 19)
Budapest, Pénzügyőr Sportcsarnok, 130 néző. V.: Halász E., Bibók.
PSE: Solti 14, Lazaro 8, Ray 15, Hajós 7, Kovács Z. 13, Hechavarria 2. Csere: Gourget (liberó), Kispál. Vezetőedző: Nacsa Gábor
TFSE: Quintz 4, Tóth M. 1, Balázs 5, Füzék 2, Majoros 11, Tóth K. 10. Csere: Laczi (liberó), Gebhardt 5, Kocsondi. Vezetőedző: Nagy Gergely

MEAFC-Peka Bau – Vidux-Szegedi RSE 3:1 (19, -26, 17, 22)
Miskolc, Egyetemi Körcsarnok, 180 néző. V.: Gyulai, Horváth M.
MEAFC: Kostovic 3, Árva 11, Dóczi 7, Komlósi 22, Piwowarczyk 12, Csizmadia 4. Csere: Fenyvesi (liberó), Simkó 8. Vezetőedző: Kovács Zoltán
SZRSE: Bodnár 2, Fitor 14, da Rocha 14, Sarnyai 13, Kasnyik 11, Honti 4. Csere: Borsi (liberó), Lehoczki, Engel. Vezetőedző: Otavio Ricardo Ferrigno Machado

DEAC – GreenPlan-VRCK 3:2 (29, -15, -21, 15, 12)
Debrecen, DESOK Csarnok, 150 néző. V.: Jámbor, Bátkai-Katona.
DEAC: Marlon 12, Lasecki 7, Lescay 31, Kiss I. 5, Elleh 19, Kun 9. Csere: Imre (liberó), Dorogi. Vezetőedző: Fodor Antal
VRCK: Nikolov 3, Péter M. 10, Garan 10, Miklósi-Sikes 19, Pozzobon 23, Cziczlavicz 7. Csere: Kiss M. (liberó), Óhidi, Péter B. 1. Vezetőedző: Toronyai Miklós
Toronyai Miklós: – Nagyon sajnálom, hogy a második héten verjük meg saját magunkat. Odahaza 2-0-ról kaptunk ki a MAFC ellen, és ezen a mérkőzésen a történet ismétlődött. 2-1-re vezettünk, majd elkezdtünk rossz döntéseket hozni, kiszorított helyzetben adtuk fel a labdákat az ütőknek, akik nyilván egész végig nem tudnak olyan teljesítményt hozni, hogy kettes blokkok ellen küzdjenek. Az ötödik szettben ez megbosszulta magát, ahol egy 25%-os támadási hatékonyság mellett, a másik oldalon Lescay 11 labdát kapott, rajta kívül egyetlen egy ember kapott mindössze egy labdát, így végül mondhatni, ő egyedül vert meg minket. Nagyon sajnálom, bosszantó vereséget szenvedtünk. Dolgoznunk kell tovább.

Dág KSE – DKSE 3:1 (9, 14, -22, 19)
Esztergom, Suzuki Aréna, 61 néző. V.:Barabás, Kiss N.
DÁG: Molnár 1, Boa 15, Kulcsár 5, Csordás 19, Pongó 15, Flachner 11. Csere: Farkas, Czibula (liberók), Bellovicz, Lukács, Bandi 1, Bukta 4. Vezetőedző: Buzás Miklós
DKSE: Makó, Peredi 3, Béres 1, Németh Z. 7, Papp 1, Cserép 10. Csere: Kuti (liberó), Vadász 3, Rostás 5, Herceg, Lampert 12. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor

További edzői értékelésekkel hamarosan frissítjük összeállításunkat!