Férfi BL: háromból kétszer győzött, de nem jutott tovább a Fino

Klub - nki, Teremröplabda

Hiába nyert vasárnap 3:0-ra az észak-macedón Strumica ellen, körbeverés után 2 győzelemmel és 1 vereséggel is csak a harmadik helyen zárt a Fino Kaposvár a férfi Bajnokok Ligája első kvalifikációs tornáján, így nem jutott tovább a következő körbe.

Egészen az utolsó mérkőzésig, a Neftohimic Burgas – Budva összecsapás kezdetéig minden a papírformának megfelelően alakult Bulgáriában, a Fino ekkor már a továbbjutás kapujában érezhette magát két győzelemmel (Budva 3:1, Strumica 3:0), egy vereséggel (Burgas 0:3), hisz csak abban az esetben eshetett ki, ha a montenegrói Budva 3:0-ra nyer a házigazda, addig szettet sem vesztő Burgas ellen. Nos, a nem várt bravúr bekövetkezett: Neftohimic Burgas – Budva 0:3… A két csapat kéz a kézben továbbment a következő körbe, a Fino pedig – hiába áll velük azonos győzelem-vereség mutatóval – rosszabb szettaránnyal, körbeverés után kiesett. Hogy mekkora meglepetés a Budva  sikere a Burgas ellen, azt hűen tükrözik a fogadóirodák számai: a montenegrói győzelem több mint kilencszeres pénzt fizetett, míg a bolgárokét mindössze 1.04-es szorzóval lehetett csak megjátszani a szerencsejátékok szerelmeseinek. A Fino Kaposvár tehát roppant peches körülmények között, ugyanakkor emelt fővel búcsúzott a BL 2023/2024-es idényének további küzdelmeitől.