Challenge Kupa: nagy küzdelemben búcsúzott a Fatum-Nyíregyháza

Klub - nki, Teremröplabda

Apróságok döntöttek a cseh VK Prostejov javára a Challenge Kupa első fordulójának visszavágó mérkőzésén. Nagyot küzdött a Fatum-Nyíregyháza, azonban a döntő pillanatokban ezúttal a csehek voltak jobbak, így kettős győzelemmel ők jutottak a második fordulóba.

Női Challenge Kupa, 1. forduló, 2. mérkőzés:
VK Prostejov (cseh) – Fatum-Nyíregyháza 3:1 (22, 29, -20, 22)
Prostejov, 400 néző. V: Yalcin (holland), Savu (román).
PROSTEJOV: Dos Santos Silva 26, Meidlová 11, Loff Da Silva 12, Bajusz 3, Faltinová 19, Kvapilová 6. Csere: Stavinohová (liberó). Vezetőedző: Miroslav Cada.
FATUM: Cicic 4, Leban 24, Lászlop 3, Jurdza 1, Bjelova 6, Cepni 11. Csere: Tóth F. (liberó), Kovács-Francesco, Karauglu 21. Vezetőedző: Tomas Varga.

A szerdai mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is nagy volt a küzdelem a VK Prostejov és a Fatum-Nyíregyháza összecsapásán. Az első szett közepéig fej-fej mellett haladtak a csapatok, ekkor a szabolcsiak Marija Cicic szerváival és Selena Leban kiváló befejezéseivel el tudtak kicsit lépni a Prostejovtól. A csehek azonban a játékrész hajrájára utolérték a vendégeket és 22:22 után zsinórban három pontot szerezve megnyerték a játszmát (25:22, 1:0).

A második felvonás szinte tükörképe volt az elsőnek: a Prostejov ragadta magához a kezdeményezést a szett derekán, ám a Fatum 21:21-nél utolérte ellenfelét. A játszma vége parázs csatát hozott: a magyar csapatnak két szettlabdája is volt, ám nem sikerült kihasználni. Nem úgy a cseheknek, akik negyedik próbálkozásra Loff Da Silva blokkjával megnyerték a hosszúra nyúlt második játszmát (31:29, 2:0)

Kétszettes hátrányban sem adta fel a Fatum-Nyíregyháza és Leban valamint Karauglu vezetésével végig közel tudtak maradni a házigazdákhoz és 20:20-as állásról megindították a hajrát. Ismét Cicic került a nyitóhelyre, és a negyedik jó nyitása után Leban ütötte be a szépítő pontot (20:25, 2:1).

Rosszul indult a negyedik játékrész a szabolcsiak számára, hamar négypontos hátrányba kerültek, sőt a játszma közepén már hét ponttal is ment a Prostejov. A Fatum azonban nagy erőket mozgósított a felzárkózásért és Leban ütése után már 18:18 állt az eredményjelzőn. 21:21 után azonban ismét a csehek percei következtek, és Dos Santos Silva remeklésének köszönhetően megnyerték a játszmát, és ezzel a mérkőzést is (25:22, 3:1), így ők készülhetnek a második fordulóra.

Fotó: Fatum-Nyíregyháza