CEV-kupa: magabiztos csabai siker és továbbjutás

Klub - nki, Teremröplabda

A bosnyák Bimal-Jedinstvo Brckót fogadta a Swietelsky-Békéscsaba a CEV-kupa 1. fordulójának visszavágóján. A csabaiak, az első mérkőzés idegenbeli 3:1-es sikerét követően a papírformának megfelelően, magabiztos, 3:0-s sikerrel, így kettős győzelemmel jutottak tovább a 2. fordulóba.

Női CEV-kupa, 1. forduló, visszavágó:
Swietelsky-Békéscsaba – Bimal-Jedinstvo Brcko (bosnyák) 3:0 (15, 14, 16)
Békéscsabai Városi Sportcsarnok, 950 néző. V: Buchar (cseh), Deneri (török).
BÉKÉSCSABA: Aktas 11, Bodnár 7, Drpa 20, Vaszileva 5, Pintér 8, Bagyinka 2. Csere: Molcsányi, Kertész (liberók), Szatmári, Glemboczki 5, Olijnyik 1. Vezetőedző: Tóth Gábor.
BRCKO: Vukoje 2, Biberdzic 7, Kojic 4, Kenjalo 10, Glibic 5, Terzic 4. Csere: Albijanic (liberó), Dragovic, Lukic. Vezetőedző: Radmila Markovic.
Tóth Gábor: – Az ottani mérkőzésnek az volt a tanulsága, hogy semmilyen pont- és szettállásnál nem engedhetünk ki. Mögöttünk van a fél szezon, de azt tudnunk kell, hogy a java még csak most jön és még van hova fejlődni.
Radmila Markovic: – Úgy gondolom, hogy ma talán jobban játszottunk, mint a múlt héten, annak ellenére, hogy akkor nyertünk egy szettet. De ez rendben van, idén nagyon fiatal a csapatunk és az ilyen mérkőzések nagyon hasznosak számunkra. Gratulálok a Békéscsabának és sok sikert kívánok nekik a folytatásban!
Továbbjutott a Swietelsky-Békéscsaba kettős győzelemmel (6:1-es szettarány).

Ugyan bosnyák ponttal indult a találkozó, ám erre négyszer is válaszoltak a csabaiak, így nagyon hamar időt kellett kérnie Radmila Markovicnak. Marta Drpa ásszal növelte az előnyt, 8:2-nél ismét a vendégek mestere kért szót, de a hazaiak magabiztosan léptek el ellenfelüktől. Néhány pontatlan hazai ütéssel és olykor szép támadásokkal maradtak meccsben a vendégek, azonban ezekre mindig érkezett egy-egy jó csabai megoldás. Molcsányi Rita szenzációs mentése és Ceyda Aktas remek befejezése után Pintér Andrea hatalmas blokkja fokozta a hangulatot. A végén kilenc szettlabdából Drpa bombázta be az elsőt (25:15).

A második játszma rajtját jobban kapták el a vendégek, a csabaiaknak sokszor extra mezőnymunkára volt szükségük. Így is meglógott 5:2-re a Brcko, de két Drpa-ponttal és egy Pintér-blokkal rendezték a sorokat. Először 7:6-nál vették át a vezetést, a folytatásban pedig Pintér ásza után jött az újabb bosnyák timeout, viszont cseppet sem lassított le a Békéscsaba, ezért 15:10-nél újra megpróbálkoztak ezzel a vendégek. Ez már némileg hatásosabbnak bizonyult, de csak annyiban, hogy nem sikerült konstans növelni az előnyt. Azt a végén már nem volt megállás: 24:14-nél megvolt a közte 10, egy labdamenettel később pedig a szettgyőzelem, ami egyben továbbjutást is ért a Békéscsabának (25:14)!

A folytatásban Tóth Gábor igyekezett mindenkinek játéklehetőséget biztosítani, Kertész Petra Molcsányi Ritát, Glemboczki Zóra Ralica Vaszilevát, Viktorija Olijnyk pedig Bagyinka Fannit váltotta. Az új felállás kicsit döcögősebben kezdett, aztán Bodnár Dorottya centertámadásai és nyitásai megadták a lökést, 11:10-nél a hazaiak vezettek. A korábbi játékrészekhez hasonlóan alakult a forgatókönyv: egyre jobban elhúzott a Békéscsaba, a célegyenesre fordulva fokozatosan nyílt az olló, Glemboczki remek ütése pedig a meccs és a párharc végét jelentette (25:16).

A csabaiak következő ellenfele a német Schwerin lesz a nyolcaddöntőben.