CEV-kupa: hisznek a továbbjutásban a fürediek

Klub - nki, Teremröplabda

Történelmi mérkőzést játszik szerdán este 18 órától a Szent Benedek Röplabda Akadémia, hiszen a klub első nemzetközi kupatalálkozóján lépnek porondra. A kupadöntős és bajnoki bronzérmes balatonfürediek ezúttal Budapesten, a Riz Levente Sport- és Rendezvényközpontban (1173 Budapest, Pesti út 86-88) fogadják a horvát OK Marina Kastela csapatát. A csapat a meccs helyszínén tartotta a mai edzését is.

A korábban 2017-ben horvát bajnok gárda a legutóbbi idényben ezüstérmet szerzett és 10 forduló után ugyancsak második a Szuperligában. Szerepelnek a Közép-európai Ligában is, ott azonban eddig nem sok babér termett nekik: eddigi mindhárom meccsüket elvesztették a helyi rivális Mladost Zágráb, a szlovén Calcit Kamnik és a Swietelsky-Békéscsaba ellen, ráadásul még szettet sem tudtak nyerni. A csapat keretében két montenegrói és egy francia játékoson kívül csak horvát röplabdázók szerepelnek.

Bár az utóbbi mérkőzéseken kicsit döcögött az SZBRA játéka és nem várt vereséget is szenvedtek, de a csapat vezetőedzője, Dejan Desnica így is bizakodva várja az összecsapást.
„A klub történetében először játszunk nemzetközi mérkőzést, a szerdai nap nagyon fontos a balatonfüredi röplabda életében, így nekünk a legjobbunkat kell mutatnunk. A csapat készen áll arra, hogy bemutatkozzon a nemzetközi kupában, ezt persze nem szavakban, hanem a pályán is bizonyítani kell. A múlt héten a Magyar Kupában váratlanul ért, hogy a második szett kivételével nem sikerült lezárnunk a játszmákat, bizonytalanabbul játszottunk, mint a Kaposvár. Nehéz helyzetben vagyunk, mert 3:0-ra vagy 3:1-re kell nyernünk ahhoz, hogy esélyünk maradjon az elődöntőbe jutásra. Nem jött jól ez a vereség, de fel kell emelni a fejünket és most a CEV-kupára kell koncentrálnunk. Ellenfelünk, a horvát Kastela tehetséges és fiatal együttes, amely szintén meg akarja mutatni magát, neki már van tapasztalata a nemzetközi mezőnyben. Hiszek a lányokban, a csapatban, hogy sikeresek leszünk, bennünk van a győzelem esélye. Nagyon várom a bemutatkozásunkat a nemzetközi porondon!”

Hogy az egyesület odáig eljusson, hogy ilyen mérkőzéseken is pályára léphet, abban már a kezdetektől fontos szerepet játszott Németh Lajos, a klub sportigazgatója, aki az SZBRA honlapján nyilatkozott erről.
„A sportágunkban nagyon ritka, hogy rövid idő, vagyis körülbelül hat év alatt ilyen messzire eljusson egy klub. Ez maga a csoda! Ehhez persze sok minden kellett: leginkább elhivatott emberekre volt szükség, akik felépítették ezt a klubot. S persze a városra és a többi támogatóra is, akik nélkül nem állna ilyen magas szinten a balatonfüredi röplabda. Ennek a két fontos tényezőnek az elegye nélkül szerdán biztosan nem játszhatnánk a CEV-kupában… Természetesen ehhez remekül kellett szerepelni az előző idényben Dejan Desnica csapatának, de szükség volt a klubvezetésünkre is, amely támogatta, hogy induljunk el a CEV-kupában – ugyanis nem kötelező. De mi bevállaltuk! Ebben persze van rizikó, anyagilag és szakmailag egyaránt, de úgy érzem, a jelenlegi csapatunk megfelelő szintet képvisel, alkalmas arra, hogy helytálljon ebben a sorozatban is. Ne felejtsük, így, hogy kilépünk a nemzetközi kupaporondra, ismertebbé válik a klub, ami jó lehetőséget kínál a nálunk játszó játékosoknak, ami szintén szerepet játszott a döntésünkben. Bízom a Kastela elleni sikerben, amely óriási lökést adna a folytatásra.”

A 18 órakor kezdődő találkozót – amelyet a Hunvolley Tv is élőben közvetít – a cseh Zdenek Grabovsky és az olasz Rossella Piana vezeti. A visszavágót december 21-én, ugyancsak 18 órától rendezik Kastel Stariban. A párharc győztese a francia Pays d’Aix Venelles és a cseh Dukla Liberec meccsének továbbjutójával találkozik a következő fordulóban.

December 13., kedd
19:00 MÁV Előre-Foxconn – Pénzügyőr SE (férfi Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés)

December 14., szerda
18:00 Szent Benedek RA – Marina Kastela (horvát; női CEV-kupa, 1. forduló, 1. mérkőzés – Riz Levente Sportcsarnok); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Brcko (bosnyák) – Swietelsky-Békéscsaba (női CEV-kupa, 1. forduló, 1. mérkőzés)
19:00 Vidux-Szegedi RSE – Kecskeméti RC (férfi Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés)

December 16., péntek
19:00 Vasas Óbuda – MTK Budapest (női Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó); Tv: Hunvolley Tv

December 17., szombat
14:05 Pénzügyőr SE – Fino Kaposvár (férfi Extraliga); Tv: M4 Sport+
18:00 GreenPlan-VRCK – Debreceni EAC (férfi Extraliga); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Fatum-Nyíregyháza – Újpesti TE (női Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Szent Benedek RA – Kaposvári NRC (női Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó); Tv: Hunvolley Tv
18:00 DSZC-Eötvös DSE – Gödöllői RC (női NB I)
18:00 TFSE – Vidux-Szegedi RSE (férfi NB I)
19:00 Budaörsi DSE-Emericus – VEHIR-Veszprémi ESC (női NB I)