Célegyenesben az U19-es vb: bemutatkoznak a játékosok (2. rész)

Teremröplabda, UP

Augusztus elsején rajtol Szegeden (és Eszéken) a leány U19-es világbajnokság. A tornára gőzerővel készül a magyar válogatott, amelynek bemutatjuk a játékosait.

 

A liberó Nagy-Hegyesi Réka számára duplán is hazai pályán rendezik a vb-t, hiszen ő a szegediek játékosa.
– Jártam már a Pick Arénában párszor, de még nem tudtam beleképzelni magam igazán, már nagyon szeretném ott kipróbálni a játékot. Egy világbajnokságon bármi megtörténhet, megvannak az esélyeink, természetesen magamból szeretném kihozni a legtöbbet, és nagyon jó lenne továbbjutni a csoportból.

 

A csapatkapitány, Jámbor Cecília már a Bajnokok Ligájában is bemutatkozhatott, és a négyesütő tagja volt a bajnok és kupagyőztes Vasas Óbudának.
– Nagy motiváció az egész csapatnak egy hazai rendezésű világbajnokság, nagyon várjuk és izgatottak vagyunk, úgy készülünk az egész időszak alatt, hogy a lehető legjobb formánkat sikerüljön kihozni. Itt más a szerepem, mint a Vasas felnőtt csapatában – az abból a szempontból nagy fejlődési lehetőség, hogy olyan játékosokkal voltam egy pályán, akikre felnézek, és kisebb koromban arról álmodtam, hogy velük, vagy ellenük játszhassak – mivel ez most a saját korosztályom, így arra számítok, hogy több lehetőséget kapok, és igyekszem azt a stabilitást hozni, amit elvárnak tőlem. Reménykedünk benne, hogy minél több szurkoló látogat majd ki Szegedre támogatni minket, a csapat egy részének már volt szerencséje ezt megtapasztalni két éve az Eb-n, Nyíregyházán. Nagyon jó érzés kinézni úgy a pályáról, hogy azt látjuk, hogy mennyien szurkolnak nekünk, és ez hatalmas pluszt ad.

 

A gödöllőiek feladója, Bútor Anna tagja volt a klub idei U20-as ezüstérmes csapatának, emellett kétszeres korosztályos strandröplabda bajnok és középiskolai világbajnok.
– Az irányító pozíció véleményem szerint az egyik legszebb és legsokoldalúbb. Azt szeretem benne, hogy nagyon változatos, a röplabdának majdnem az összes elemét tudni kell ezen a poszton: mezőny, feladás, nyitás, minden gyakorlatilag. A feladó az, aki szervezi, úgymond színezi a játékot. Próbálok non-verbális jeleket is átküldeni a túloldalra, és tényleg minden apró fizikai és néha verbális dolgot próbálok megragadni arra, hogy tudjam befolyásolni az ellenfelet és a saját csapattársaimat is. Több helyről érkeztünk, elég vegyes a banda, de nagyon jó a csapatkohézió, jól érezzük magunkat a pályán, és azon kívül egyaránt.

 

Az átló poszton szereplő Ligárt Anna ugyancsak Gödöllőn ismerkedett meg a sportággal, de már évek óta az UTE játékosa, nem mellesleg ő is korosztályos strandröplabda-bajnok.
– Gödöllőn kezdtem a röplabdát kilenc éve, egy nyári táborban figyeltek fel a játékomra, s nagyon hamar megkedveltem ezt a sportot. Nagyon megtetszett maga a csapatjáték, hogy a pályán mindenki egy célért küzd. Nehéz így előre megjósolni az esélyeket, mert mindegyik csoportellenfelünk erős csapat lesz, de ha betartjuk az edzői utasításokat, akkor okozhatunk meglepetéseket. Balkezes játékos vagyok és olyan szögeket tudok olykor ütni, ami hozzásegíti a csapatot ahhoz, hogy minél több pontot szerezzen.

 

Ugyancsak volt már országos bajnok strandröplabdában a négyes ütő Botyánszki Fanni, aki a Herculesben kezdett röplabdázni, majd a BVSC és a Vasas voltak még a klubjai:
– A családomban többen is röplabdáztak, s én is lementem egy edzésre nyolc éve, aminek az lett az eredménye, hogy beleszerettem ebbe a sportba és azóta nem tudom abbahagyni. Nagyon tudunk küzdeni egymásért a pályán, és akár tűzbe is mennénk a másikért. Azt gondolom meglepetést fogunk okozni, mert sokat készültünk, reggelente specifikusabb edzéseink vannak, délután pedig csapatozunk legtöbbször, emellett jó a csapatkohézió és bármire képesek vagyunk.

 

Az augusztus elsején kezdődő világbajnokságra az alábbi linken lehet jegyet vásárolni:
https://www.eventim.hu/…/fivb-girls…/performance.html