Alaposan megdolgoztak a fürediek első nemzetközi sikerükért

Klub - nki, Teremröplabda

Egy szettet ugyan elvesztett, de így is megnyerte első nemzetközi kupamérkőzését a Szent Benedek Röplabda Akadémia, miután 3:1-re diadalmaskodott a CEV-kupa első fordulójában a a horvát Marina Kastela ellen. A biztos előny ellenére, a látottak alapján a jövő heti visszavágón azért alaposan meg kell majd dolgoznia a magyar csapatnak a továbbjutásért.

Női CEV-kupa, 1. forduló, 1. mérkőzés:
Szent Benedek RA – Marina Kastela (horvát) 3:1 (27, –23, 18, 16)
Riz Levente Sportcsarnok, 140 néző. V: Grabovsky (cseh), Piana (olasz).
SZBRA: Herbin-Baker 8, Koleva 16, Nacsa-Pekárik 8, Sztijepics 7, Lekics 14, Vacsi 9. Csere: Fáth, Balogh E. (liberók), Basnakova 11, Szerényi 1. Vezetőedző: Dejan Desnica.
KASTELA: Dezulovic 14, Aubry 5, Giljusic 7, J. Zdilar 5, Vukasovic 13, Petrovic 15. Csere: Botic, Cenovic (liberók), Roso, Matijasevic 4, K. Zdilar 1. Vezetőedző: Goran Jahura.
Dejan Desnica: – Egy bemutatkozás mindig nehéz, és nekünk sem volt könnyű a nemzetközi porondon. Az első két szettben idegesen játszottunk és ez meg is látszott a játékunkon. A harmadik szettől egyre jobban és jobban röplabdáztunk, a végére pedig egyértelműen mi irányítottuk a játékost. Gratulálok a lányoknak.
Goran Jahura: – A Balatonfüred egy jól összeszokott csapat képét mutatta. Nálunk sok fiatal lépett pályára ma, akik jó játékkal hálálták meg a bizalmat. Nem mondtunk le a továbbjutásról, a visszavágón még bármi megtörténhet. Hazai pályán a legjobb formánkat fogjuk hozni.

Eleinte igencsak udvarias vendéglátó volt a balatonfüredi csapat, mert rendre a horvátok vezettek egy-egy ponttal, aztán már a szett harmadánál tartottunk, amikor fordított a Szent Benedek és ekkor meg is lépett kettővel. Nem sokáig, mert a horvátok újítottak és megint visszavették a vezetést, de a végjátékhoz így is kétpontos füredi előnnyel érkeztek a csapatok. A horvátok időkérése után azonban Sztijepics megint egy ászt nyitott, s miután a következő pont is a magyar csapaté volt, így hirtelen négyre duzzadt a különbség. Az újabb időkérés sem hozott gyökeres fordulatot, így négy játszmalabdája volt az SZBRA-nak, azonban az első kettőt sikerült hárítania a vendégeknek, így aztán Dejan Desnica is időt kért. Sajnos a következő kettő is kimaradt, de aztán szerencsére rendre a fürediek kerültek előnybe és végül a hatodik kísérlet eredményt hozott (27:25), így a klub megnyerte a történelmi első nemzetközi játszmáját.

Ennek örömére viszont alaposan belekezdtek a mieink a második játszmába, s Goran Jahurának már 5:1-nél időt kellett kérnie. Sajnos ez használt, mert 5:5-nél meg Dejan Desnica rendelte pihenőre lányait, és ez most nem használt, mert 12:8-ra már a horvátok vezettek. A vendégek blokkban és nyitásban is feljavultak, aminek nem találta ellenszerét a Balatonparti gárda. 10:15-nél kezdték meg a felzárkózást és 18:19-nél már csak egy pont volt a különbség. Egyenlíteni azonban nem sikerült, sőt, ezúttal a horvátoknak volt három szettlabdája. De ebből meg az SZBRA hárított kettőt. És a harmadik is ott volt Bosnakova kezében, de ezt a horvátok végül kihasználták (23:25).

A harmadik felvonást is a fürediek kezdték jobban, ezúttal 7:3-nál jött a vendégek időkérése, de most szerencsére elmaradt a fordulat. Nem úgy a szett közepén, mert 13:9-ről egyenlítettek a horvátok, sőt, 15:14-re már ők vezettek. Szerencsére nem estek kétségbe a „magyar” lányok és gyorsan visszavették a vezetést, sőt, a végjátékban 24:18-ra mentek el, azaz hat szettlabdája volt az SZBRA-nak, s ezúttal már az elsőt sikerült értékesíteni (25:18).

A negyedik játszma pont úgy kezdődött, mint az első: fej fej mellett haladtak a csapatok, s csak 9:9 után tudta lerázni magáról ellenfelét a Szent Benedek. Akkor viszont, gyorsan masszív, hétpontos előnybe kerültek, sőt, a végén teljesen szétestek a vendégek, így 11 meccslabdája lett a füredieknek, akik végül a negyediket használták ki, köszönhetően a horvátok hibájának (25:16). A lényeg azonban a 3:1-es siker, ami bíztató a jövő heti visszavágóra nézve, de azért az ellenfél biztosan nem fogja ingyen adni majd a továbbjutást.

(Fotó: Muzslay Péter)

December 16., péntek
19:00 Vasas Óbuda – MTK Budapest (női Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó); Tv: Hunvolley Tv

December 17., szombat
14:05 Pénzügyőr SE – Fino Kaposvár (férfi Extraliga); Tv: M4 Sport+
18:00 GreenPlan-VRCK – Debreceni EAC (férfi Extraliga); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Fatum-Nyíregyháza – Újpesti TE (női Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Szent Benedek RA – Kaposvári NRC (női Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó); Tv: Hunvolley Tv
18:00 DSZC-Eötvös DSE – Gödöllői RC (női NB I)
18:00 TFSE – Vidux-Szegedi RSE (férfi NB I)
19:00 Budaörsi DSE-Emericus – VEHIR-Veszprémi ESC (női NB I)