U18-as Eb: döntő szettekben felemás rajt

Strandröplabda, Válogatott

A görögországi Lutrakiban megkezdődött az U18-as strandröplabda Európa-bajnokság.  A lányok eddigi mindkét meccsüket megnyerték, és a csoportgyőzelemért játszanak péntek délután, míg a fiúk vereséggel kezdtek.

Honti-Majoros Chiara és Kun Stefánia kettőből kettő mérkőzést nyert. Elsőként a svédeket győztek le három szoros szettben (19:21, 21:19, 15:13), majd a horvátok felett szintén egy három szettes mérkőzésen arattak győzelmet (19:21, 21:11, 15:6). Pénteken a spanyolok ellen játsszák az utolsó mérkőzést 14:30-tól, melyen, ha ismét nyernek a lányok, akkor csoport elsőként jutnak tovább a legjobb 16 közé.

Tari Bence és Veress Ákos az első csoportmérkőzését, ugyancsak döntő szettben, de elveszítette a belga csapat ellen (21:18, 13:21, 11:15). Rájuk további két csoportmérkőzés vár a pénteki napon még. 10:30-tól a lengyel, 17 órától pedig egy portugál páros ellen.