Történelmi arany a szlovéniai strandröplabda MEVZA-tornán!

Strandröplaba, Válogatott

Aranyérmet szerzett a szlovéniai Kranjban megrendezett strandröplabda MEVZA-tornán Hajós Artút és Stréli Bence. Magyar strandröplabdázó eddig még érmet sem szerzett olyan nemzetközi tornán, amelyen világranglistapontokat lehet szerezni, most viszont egyből összejött az arany is.

A négyszeres bajnok magyar páros csoportgyőztesként egyből a legjobb nyolc közé jutott, ahol az első helyen kiemelt osztrák Schnetzer/Petutsching kettőssel kerültek szembe, s bár az első játszmát elvesztették 21:19-re, ezután 21:14-gyel egyenlítettek, majd a döntő szettben 15:12-re diadalmaskodtak, s ezzel bejutottak a legjobb négy közé.

Ilyen eredményt egyszer már elértek egy maribori MEVZA-tornán, ahol ők és a Lutter Eszter, Szombathelyi Szandra páros egyaránt a negyedik helyen zárt. Ezúttal azonban ezt is sikerült megfejelni, miután az elődöntőben, ugyancsak a döntő játszmában nyertek a cseh Knobloch/Kittel duó ellen (21:14, 17:21, 15:11), s ezzel beverekedték magukat a döntőbe is, ahol egy hazai duó, Sen és Zemljak várt rájuk.

A fiúk az első szettben 3:3 után 10:4-re húztak el, s öttel vezettek a technikai szünetben is. A pihenő az ellenfélnek tett jót, mert két gyors ponttal háromra zárkóztak, de ennél közelebb csak a végjátékban jutottak, ahol 18:14-ről jöttek fel egyre. Időt is kértek a mieink, ami jót is tett, s 20:18-nál két szettlabdához jutottak, amelyből a másodikat ki is használták.

A másodikban megint 3:3 után sikerült elmenni kettővel, de a második térfélcserénél már a szlovénok vezettek kettővel, 11:8-nál pedig időt is kellett kérni, de ez sem használt, így ezúttal a hazaiak vezettek 5 ponttal a technikai szünetben. 16:10-ről viszont sikerült felzárkózni 17:15-re, s ekkor meg a szlovén fiúk kértek rendkívüli pihenőt. A meccs azonban Stréli ászával folytatódott, majd 18-nál Hajós egyenlített egy ásszal, s miután a következő két pont is a mieinké lett, így két meccslabdához jutottak. Az elsőt ezúttal is hárították, de másodszor egy ellenállhatatlan Hajós-blokkal megvolt a győzelem.

Az arany azért történelmi tett, mert bár a korosztályos MEVZA-tornákról rendre érmekkel, sőt aranyakkal térnek hazai versenyzőink, a felnőtteknél most először sikerült dobogós helyet szerezni, s egyből egy aranyat.

Ami a többi magyar párost illeti, a férfiaknál Frányó Csanád és Papp Mátyás, a nőknél pedig Juraszik Patrícia és Villám Csenge, illetve Gubik Hanna és Nagy Eszter egyaránt a nyolc közé kerülésért szenvedett szoros vereséget (a fiúk a döntő szettben kaptak ki), így egyaránt a 9. helyen végeztek.

***************************

Temesváron befejeződött az U22-es strandröplabda Európa-bajnokság. ahol mindkét magyar páros a 9. helyen végzett.

A fiúknál Dóczi Domonkos és Petik Csanád a keresztjátékban három játszmában győzött a dán Krogh/Madsen kettős ellen. Az első szett hatalmas csatát hozott, amit végül a dánok nyertek 21:19-re, ezt követően viszont a mieink előbb egy 21:15-es szettel egyenlítettek, majd 15:11-gyel a győzelmet is megszerezték, s ezzel bejutottak a nyolcaddöntőbe. Itt a Sepka/Semerad cseh duóval kerültek szembe, akik viszont két játszmában (14:21, 16:21) bizonyultak jobbnak náluk.

A lányoknál Kun Stefánia és Vasvári Zsófi az első szettben alaposan megszenvedett a horvát Mrkic/Sverko kettős ellen, de végül 23:21-re ők diadalmaskodtak, a második felvonást aztán már simán, 21:13-ra nyerték. Balszerencséjükre a következő körben a későbbi bronzérmes spanyol Izuzquiza Corulla/Vergara duó került az útjukba, akikkel szemben a döntő játszmában maradtak alul (16:21, 21:19, 12:15).