Strandröplabda ob: Vaidáék tripláztak, Frányó és Papp először nyert

Klub, Strandröplaba

Befejeződött a strandröplabda országos bajnokság harmadik, abádszalóki fordulója. A győzelmet a nőknél az előző két fordulóban is első helyezett Vaida Beáta és Villám Lilla, a férfiaknál pedig a tatai ezüstérmes Frányó Csanád és Papp Mátyás szerezte meg.

A tegnapi vihar után nem sokat javult az időjárás Abádszalókon: hűvös maradt az idő, de legalább nem volt vihar. Már korareggel elkezdődött a program a szombaton elmaradt meccsek bepótlásával. A nőknél Vaida Beáta és Villám Lilla először Breuer Mirtillt és Kristóf Dórát, majd az elődöntőben Gubik Hannát és Nagy Esztert is legyőzte, míg a másik ágon a Vasvári Eszter és Vasvári Zsófi Kun Stefánia és Windisch Kinga ellen nyertek két játszmában. Így aztán megismétlődött a csepeli forduló fináléja, ezúttal azonban a Vasvári testvérek nem tudtak olyan komoly ellenállást kifejteni, mint három hete, hiszen akkor szettet is nyertek, most viszont Villám Lilláék két elég sima szettben, 21:15, 21:13-ra múlták felül őket. A bronzérem Kuné és Windisché lett, akik ugyancsak két szettben nyertek Gubik és Nagy ellen.

A férfiaknál két negyeddöntőt is eltoltak szombatról, s azoknak a győztesei vívták végül a finálét. Az U20-as és U22-es bajnok Borbély Boldizsár és Niemeier Lukas ezúttal is döntő szettben győzte le Polgár Leventét és Udvarhelyi Mártont, majd a fináléba kerülésért Benkő Balázs és Oláh Botond sem okozott akadályt nekik. A tatai második Frányó Csanád és Papp Mátyás a csepeli ezüstérmes és első helyen kiemelt Dóczi Domonkossal és Petik Csanáddal vívtak nagy csatát: az első szettet 21:19-re a másodikat 25:23-ra nyerték előbbiek. Majd következtek a 2019-ben bajnok, most pedig a selejtezőből a négy közé jutó Bán Viktor és Kiss Dániel, akiket a döntő játszmában múlták felül. A finálé is szoros játékot hozott, hiszen az első szett úgy lett 22:20-ra Pappéké, hogy 20:19-nél még az ellenfelüknek volt szettlabdája. A második játszma egy fokkal simább volt, ott 21:18-ra nyertek Frányóék, akik így első ob-forduló sikerüket aratták. A bronz Benkőé és Oláhé lett egy kétszettes meccsen Bán és Kiss ellenében.

Strandröplabda ob, 3. forduló (Abádszalók)