Strandröplabda Nemzetek Kupája – Egy győzelem, egy vereség a szombati mérleg

Strandröplaba, Válogatott

Jól kezdett mindkét válogatottunk a Budapesten zajló, olimpiai kvalifikációs  strandröplabda Nemzetek Kupája első versenynapján: a női válogatottunk előbb magabiztosan legyőzte Horvátországot, majd Ausztria ellen szenvedett vereséget. A férfiak Észak-Írország ellen kezdtek 2:0-val, a magasabban rangsorolt franciákat csak meg tudták szorítani, legyőzni azonban nem sikerült.

A Windisch Kinga, Villám Csenge párosunk kezdte a napot a Terzej, Rasic horvát duó ellen és szép megoldásokat bemutatva, szinte végig vezetve nyerték a találkozót (21:12, 21:14). A második mérkőzésen Szabó Adrienn és Villám Lilla sem adott esélyt horvát ellenfelének, szintén két játszmában győzték le őket (21:13, 21:9), így magyar győzelemmel indult a nap.

Jól is folytatódott, mert a Petik Csanád, Dóczi Domonkos kettősünk szép és magabiztos játékkal győzte le a Scott, Stewart északír kettőst (21:11, 21:14). A McCaughern, Worker párosnak sem volt sok esélye a magyar bajnok Hajós Artúr, Stréli Bence duó ellen, akik két szettben hozták a papírformát (21:7, 21:14).

Az esélyesebb osztrákok ellen nem sikerült a bravúr: Windisch Kingáék két 21:12-es játszmában szenvedtek vereséget a Katharina Sützenhofer, Franziska Friedl duótól. Szorosabbnak ígérkezett Villám Lilláék mérkőzése a Dorina és Ronja Klinger páros ellen: fej-fej mellett haladtak az első szettben, majd 19:17-es osztrák vezetés után Szabó Adrienn jó nyitásai után 21:19-re a miénk lett az első játékrész. A második játszmában a Klinger-nővérek hamar magukhoz ragadták a vezetést, és meg is tartották a szett végéig. Az izgalmak fokozódtak a döntő játszmára: jobban kezdett a magyar páros, és vezetett már 11:8-ra is, de innen tudtak visszazárkózni az osztrákok, akik jobban bírták a szett végét és 13:13 után két pontot szerezve megnyerték a játékrészt és ezzel a mérkőzést is.

A legerősebb nemzet, a franciák ellen játszotta mérkőzését a férfi válogatott, elsőként Petik Csanád és Dóczi Domonkos lépett pályára az Aye testvérek ellen. Közönségszórakoztató mérkőzést játszott a magyar és a francia kettős, melyen az első szettet a franciák nyerték ugyan 21:16-ra, de Dócziék már itt megmutatták, hogy van keresnivalójuk. Meg is mutatták ezt a második játékrészben, ahol folyamatosan vezettek 14:14-ig, ahol Petik Csanád rontása után átvették a franciák a vezetést. Nem tartott sokáig az örömük, hiszen a közönség hangos szurkolása mellett a magyar duó szárnyakat kapott és 21:18-al egyenlített. A döntő szett közepéig tartott lendület, ám 8:8-nál fordult a kocka: nagyot küzdött a magyar duó, de 15:13-ra a franciák behúzták a játszmát és a meccset is. Hajósék egy nagyon szoros első szettet játszott a legmagasabban jegyzett páros, Krou és Gauthier-Rat ellen: már 18:15-re is ment a magyar kettős, ám a szett végére összekapták magukat a franciák és 20:20 után két pontot szerezve megnyerték a játékrészt. A második játszmában már érvényesült a francia fölény és a szett közepén állva hagyták Stréli Bencééket és 21:13-mal megnyerték a meccset és így a párharc is.

Vasárnap a férfiak a cseheket legyőző portugálok ellen kezdik a napot, a női csapatunk az olaszok ellen fejezik be a csoportküzdelmeket.

A nőknél az olaszok megszenvedtek az angolokkal és csak aranyszettben tudtak diadalmaskodni. Az angolok a horvátokkal szemben is aranyszettre kényszerültek, ám ezt már sikerrel vették. A férfiaknál a portugálok is aranyszettben győzték le a cseh válogatottat, majd a csehek 2:0-ra legyőzték az északíreket.

Fotó: Budapest Pictures