Főtáblára jutott Hajós Artúr és Stréli Bence Szicíliában

Strandröplabda, Válogatott

Ezen a hétvégén három magyar strandröplabdapáros is pályára lépett Európában, Futures-versenyeken. Közülük legsikeresebben a háromszoros bajnok Hajós Artúr és Stréli Bence szerepelt, akik a selejtezőből a főtáblára jutottak.

Az SRSE párosa Szicíliában indult a selejtezőben, s először a francia Chouikh-Barbez, Altwies kettőst győzte le 2:0-ra (21:15, 21:18) a selejtező első körében, majd a főtáblára jutásért az új-zélandi Hartles, Nicklin duó ellen játszottak. Az 55 perces, rendkívül kiélezett mérkőzést végül Hajósék nyerték 2:1-re (21:18, 18:21, 15:13).

Ezzel a győzelemmel pénteken a főtáblán folytathatják a fiúk a küzdelmet, ahol először az ausztrál Takken, Guehrer páros lesz az ellenfelük, amely mérkőzés 13:10-kor kezdődik. Ezt követően a cseh Kufa, Waber és az olasz Marchetto, Viscovich párharcának győztesével vagy vesztesével játszanak.

Ugyanitt a nőknél Gubik Hanna (Beach Sport) és Hajós Aliz (SRSE) próbált szerencsét, akik első mérkőzésükön az amerikai Smith, Race duót győzték le két játszmában (23:21, 21:17), majd a második fordulóban, szoros küzdelemben, döntő játszmában maradtak alul a lengyel Ceynowa, Jundzill kettőssel szemben (18:21, 21:15, 8:15), így a 17. helyen zárták a tornát.

Szerdán a görögországi Iosban a női bajnoki címvédő Szombathelyi Szandra és Villám Lilla (Vasas)próbált szerencsét a selejtezőben, de ők első meccsükön a döntő játszmában maradtak alul a svéd Thurin testvérpárral szemben (21:18, 17:21, 14:16).