Vendégsikerek a női Magyar Kupa nyolcaddöntőjében

Archív, Teremröplabda 2022 előttről

Három mérkőzést játszottak le kedden a női Magyar Kupa nyolcaddöntőjében. Mindhárom találkozón vendégsiker született, amelyeken az Extraligás csapatok győztek NB I-es ellenfelükkel szemben, igaz, a „kicsik” több szettben is megnehezítették rangosabb riválisaik dolgát. Szerdán újabb négy találkozóra kerül majd sor és a Tatabánya, valamint a Vasas összecsapásából már kikerül az első negyeddöntős gárda is.

Női Magyar Kupa-nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:
Gödöllői RC – Swietelsky-BRSE 0:3 (–13, –21, –21)
Monor, 36 néző. V: Halász E., Bátkai-Katona.
GÖDÖLLŐ: Boros, Kökény P. 2, Kovács E. 4, Sánchez Pérez 19, Ratkai 9, Haase 7. Csere: Maurer, Szerencsés (liberók), Császár 1, Sorompó 1, Barta. Vezetőedző: Szalay Attila.
BRSE: Glemboczki 7, Zólyomi 8, Kliszura 11, Karhu 9, Strunjak 10, Kornyijenko 8. Csere: Rády (liberó). Vezetőedző: Tóth Gábor.
Szalay Attila:
– A kezdeti megilletődöttség után sikerült felvenni a játék ritmusát és főleg a mezőnymunkánknak köszönhetően meg tudtuk nehezíteni az ellenfelünk megérdemelt sikerét. A támadások befejezésével voltak gondjaink, de ennek ellenére büszke vagyok a lányokra, hogy végig lelkesen és koncentráltan játszottak. Békéscsabának pedig gratulálok a győzelemhez.
Tóth Gábor: – Jól kezdtük a találkozót, aztán egy kicsit elaltattuk saját magunkat a második szettre, amit a Gödöllő remekül használt ki. Másik felállást próbáltunk ki, ami révén újabb játékosoknak tudtam lehetőséget adni. Örülök a győzelemnek!

MÁV Előre-Bericap – Fatum Nyíregyháza 0:3 (–6, –17, –15)
Székesfehérvár, 70 néző. V: Gyulai, Adler.
MÁV ELŐRE: Karnyickaja 6, Bortnyikova 5, Sólyom, Szerencsés-Miklai 14, Szilágyi 1, Kiss A. 2. Csere: Kovács E., Borostyán (liberók), Sebestyén 1, Csabai, Sántosi-Tóth. Vezetőedző: Jurij Melnyicsuk.
FATUM: Radosová 13, Bodovics 5, Vaida 13, Vaszileva 14, Pintér 5, Francesco 7. Csere: Tóth F., Tóth D. (liberók). Vezetőedző: Németh Szabolcs.
Jurij Melnyicsik:
– A tavalyi bajnok ellen játszottunk, a nyíregyházi játékosok gyorsabbak, magasabbak nálunk. A második szettben próbáltuk tartani a lépést velük, de sok volt a mérkőzésen a nyitásfogadásból eredő hibánk. Menni kell előre, javítani kell a hibákat a bajnokságra.
Németh Szabolcs: – Gratulálok a csapatomnak a sima győzelemhez. Bízom abban, hogy a mögöttünk hagyott napok történései és az azóta elvégzett edzésmunka és beszélgetések megerősítik játékosaimat abban, hogy hittel és alázattal közösen elérhetjük kitűzött céljainkat. Holnaptól készülünk a szombati MTK elleni bajnoki mérkőzésre!

Budaörsi DSE – MTK Budapest 0:3 (–14, –21, –23)
Budaörs, 75 néző. V: Ujházi, Jámbor.
BDSE: Pisák L., Vincze, Hernády 2, Pisák F. 11, Horváth P. 4, Merza 1. Csere: Futsek, Ujvárosi (liberó), Kiss Zs. 2, Darvas 1, Jakab 5, Tátrai 4, Tóth L. 1, Németh. Vezetőedző: Ujvárosi Levente.
MTK: Tatár 10, Kilyénfalvi 5, Spaethling 5, Sziládi 9, Borsos 5, Boskó 1. Csere: Szalai, Weidemann (liberók), Tettamanti 3, Berkó, Varga 2. Vezetőedző: Leiszt Máté.
Ujvárosi Levente:
– Szeretem az ilyen színvonalú mérkőzést. Ha a hibákat le tudtuk szorítani, akkor partnerei voltunk az MTK-nak. Lelkesek voltunk és várjuk a visszavágót.
Leiszt Máté: – Fontos volt számunkra, hogy ilyen különbséggel nyerjünk. Szokatlan felállásban játszottunk, örülök, hogy mindenki játéklehetőséghez jutott. Magabiztos előnyt szereztünk, egyértelmű célunk a továbbjutás.

November 10., szerda
17:00 Jászberény VT – Újpesti TE (női Magyar Kupa-nyolcaddöntő, 1. mérkőzés)
18:00 Tatabányai RSE – Vasas Óbuda (női Magyar Kupa-nyolcaddöntő)
18:00 CoreComm-VESC – Szent Benedek RA (női Magyar Kupa-nyolcaddöntő, 1. mérkőzés)
19:00 UVC Ried (osztrák) – Vegyész RC Kazincbarcika (férfi Challenge Kupa-selejtező, 1. mérkőzés)
19:00 TFSE – 1. MCM-Diamant Kaposvár (női Magyar Kupa-nyolcaddöntő, 1. mérkőzés)