Vasas-parádé és bajnoki cím hat év után

Archív, Teremröplabda 2022 előttről

Pénteken játszották le a női bajnokság döntőjének harmadik mérkőzését a Folyondár utcában, ahol a 2–0-ra vezető Vasas Óbuda nemhogy nem ingott meg, hanem az első két szettben valósággal átgázolt a kupagyőztes Fatum-Nyíregyházán.

NŐI EXTRALIGA, DÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS:

Vasas Óbuda – Fatum-Nyíregyháza 3:0 (11, 14, 22)

Folyondár utca, 700 néző. V: Halász T., Kiss Z.

VASAS: Dékány 14, Abdulazimova 9, Ana Tiemi 2, Török 13, da Silva 4, Kostelanská 8. Csere: Bozicevic (liberó). Vezetőedző: Jakub Głuszak

FATUM: White 2, G. Francesco, Mayfield 9, Kalicsanyin 6, Varga E. 6, Brisebois 10. Csere: Tóth F. (liberó), Ancsin, Szabó L. 1, Matics. Vezetőedző: Hollósy László.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 4:0, 6:6, 16:8, 20:10, 24:11. II. játszma: 11:0, 14:6, 20:10, 24:12. III. játszma: 0:1, 7:4, 10:10, 14:14, 18:16, 22:18.

Az egyik csapat három győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 a Vasas Óbuda javára.

Örömünnepre készültek a Vasas szurkolói pénteken koraeste a Folyondár utcában. Minden okuk meg is volt rá, hiszen csapatuk a bravúrosan megnyert nyíregyházi találkozót követően hazai pályán gyűjthette be az egy hiányzó sikert.

A vendégek érezhetően nem heverték ki a két nappal ezelőtti vereséget, a fővárosiak pedig extázisban játszva kezdtek. Ugyan 4:0 után a hatnál egyenlített a Fatum, de rövidesen 16:8 volt a különbség. Ez valósággal sokkolta a vendégeket, akik összesen 11 pontig jutottak ebben a szettben (25:11)

…A másodikat pedig 11:0-val nyitották a hazaiak, ami egyben azt is jelentette: alig kezdődött el a szett, gyakorlatilag el is dőlt. Mert ez a mai Vasas ekkora előnyt nem ad el. Ugyan valamelyest tudtak zárkózni a vendégek, de gyakorlatilag ez a játszma is kiütéses fővárosi sikert hozott, amelynek végén Török Kata tette fel az i-re a pontot (25:14).

A harmadik játszmában 1:0-nál vezetett először, és mint utólag kiderült, utoljára a vendégcsapat. De ebben a játszmában legalább sokáig tapadni tudtak a Vasasra, s bár egyszer-egyszer két három ponttal is megléptek a fővárosiak, rendre kiegyenlített a vendégcsapat. A végjátékhoz érve aztán négy pont lett a különbség, s ekkor úgy tűnt, végleg eldőlt a meccs és a bajnoki cím sorsa, de aztán kettőre, majd egyre zárkózott vissza a Fatum. Varga azonban outot ütött, ezzel két meccslabdája lett a Vasasnak, és da Silva ezt egyből be is ütötte (25:22). Ezzel 2013 után lett újra bajnok a Vasas.

Jakub Gluszak: – Nagyon elégedett vagyok, hiszen összességében is jó idényt zártunk. Roppant keményen dolgoztunk, hogy megnyerjük a bajnokságot, büszke vagyok a lányokra. Nagyon nyugodtan, koncentráltan és önbizalommal játszottunk, ez fontos volt, hiszen a Nyíregyháza az első pillanattól azt érezte, hogy jók vagyunk, és hibázni kezdtek. Az eredmény alapján mondhatnánk, hogy könnyű meccs volt, de higgyék el, nem.

Hollósy László: – Először is elismerésem a Vasasnak, másodsorban pedig mérhetetlenül büszke vagyok a saját csapatomra, amely mindkét döntőben, a Magyar Kupa és a bajnoki fináléban is szerepelt. Ezt helyén kell kezelni, ez emberfeletti eredmény. Jövőre az a célunk, hogy még keményebben dolgozzunk, és bezsebeljük a hiányzó bajnoki aranyat.

A 3. HELYÉRT, 3. MÉRKŐZÉS:

SWIETELSKY-BÉKÉSCSABAI RSE – ÚJPESTI TE 2:3 (20, –25, –18, 23, –12)

Békéscsaba, 1200 néző. V: Jámbor, Horváth M.

BRSE: Bodovics 7, Perovics 26, Ivanovics 12, Medics 13, Tálas 5, Bokan 7. Csere: Molcsányi (liberó), Mlinar 11, Gommans 1, Glemboczki, Bodnár 1, Fábián. Vezetőedző: Bogdan Paul.

UTE: Nagy V. 9, Bagyinka 7, Váldez 15, Carabali 17, Crittenden, Fortuna 19. Csere: Koszjak, Hoque (liberó), Bokorné Liliom 5, Kiss A. Vezetőedző: Kántor Sándor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:8, 16:15, 21:17, 24:20. II. játszma: 3:8, 13:16, 20:21, 22:24. III. játszma: 4:8, 11:16, 16:21, 17:24. IV. játszma: 8:7, 16:13, 21:16, 24:21. V. játszma: 3:5, 8:10, 11:12, 12:14.

Az egyik csapat három győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a BRSE javára.

Bogdan Paul: – A legnagyobb problémánk az volt, hogy az Újpest nem feltartott kézzel érkezett. Nagyon stabilan játszottak, és az utolsó pillanatig mentek előre. Nem feltétlenül a játékelemekkel volt a baj, hanem mentális volt gyengébb a csapat. Újpesten láttuk, mit okoz a sok hiba, akkor egy szettet veszítettünk, most pedig hármat. Nincs más lehetőségünk, mint vasárnap százötven százalékon küzdjünk, és pontot együnk a párharc végére.

Kántor Sándor: – Győzelmünk annak köszönhető, hogy teher nélkül, nyugodtan és tudatosan játszott a csapat. Nagy öröm számunkra, hogy Békéscsabán sikerült nyertnünk. Ezzel, lehetséges, hogy a gárda megszagolta az érem illatát.

1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem–SZBBRA 3:0 (12, 13, 16)

Kaposvár, 300 néző. V.: Bátkai-Katona, Vigh A.

DIAMANT: Szűcs K. 10, Leidgeb 4, Cseszljár 7, Iricsanyin 7, Vacsi 10, Miklai 12. Csere: Héri, Kanizsai (liberók), Kalmár 1, Horváth A., Császár 4, Hegyi B, Szivós 2. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.

SZBBRA: Jezerniczky 7, Szalay 1, Vasvári Zs. 3, Zen 3, M. Szkorics 11, N. Szkorics 2. Csere: Fáth, Sebestyén (liberók), Sours, Kóra. Vezetőedző: Andrea Milodanovics.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:1, 16:4, 21:8. II. játszma: 8:1, 16:5, 21:11. III. játszma: 8:5, 16:11, 21:15.

Könnyed győzelmet aratott az 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem a Szent Benedek Balatonfüred ellen a női röplabda Extraliga-kvalifikáció kilencedik fordulójában. Ezzel eldőlt, hogy a csapat legalább a hatodik helyen zárja az idei pontvadászatot.

Férfi NB I, 5-8. helyért, 3. mérkőzés:

DEAC – MÁV Előre 0:3 (–17, –23, –20)

Debrecen, 50 néző. V: Pőcze, Bibók.

DEAC: Remete 2, Tóth A. 1, Budai 5, Kiss I., Hubicska 20, Magyar T. 3. Csere: Barna, Mészáros Z. (liberók), Ádám 3. Vezetőedző: Fodor Antal.

MÁV: Guzmics 3, Kaposi 9, Kholman 4, Németh Zs. 17, Salazar 8, Stefanovics 6. Csere: Takács M. (liberó), Szőke 1. Vezetőedző: Németh Ödön.

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a MÁV Előre javára.

2. mérkőzés:

Sümeg – MAFC-BME 1:3 (21, –10, –20, –22)

Sümeg, 50 néző. V: Barabás, Nagy L.

SÜMEG: Sow 7, Török R. 5, Kunert 10, Tigyi 6, Erki 10, Németh Z. 6. Csere: Nagy P. (liberó), Péter, Kotin. Vezetőedző: Tamás Zoltán.

MAFC-BME: Bakóczy 6, Kun 4, Eke 4, Csoma 23, Bohnicsek 18, Szabó B. 5. Csere: Bene (liberó), Csépke 2, Tar 3. Vezetőedző: Novák László.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:8, 14:16, 21:20. II. játszma: 3:8, 9:16, 9:21. III. játszma: 7:8, 13:16, 18:21. IV. játszma: 4:8, 15:16, 17:21.

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a MAFC javára.

Április 27., szombat
15:00 Magyarország – Hollandia (fiú U17-es Eb-selejtező, Anapa)
18:00 HÉP-Kecskemét – Fino Kaposvár (férfi Extraliga, a 3. helyért, 3. mérkőzés)
19:00 Vegyész RC-Kazincbarcika – LV Sport Pénzügyőr (férfi Extraliga, döntő, 3. mérkőzés)
19:00 Szerbia – Magyarország (leány U16-os Eb-selejtező, Ub)
Április 28., vasárnap
17:00 MTK Budapest – Budaörs (női Extraliga-kvalifikáció)
17:00 SZESE Győr – PTE PEAC (férfi NB I, 9. helyért, 2. mérkőzés)
18:00 UTE – Swietelsky-Békéscsaba (női Extraliga, a 3. helyért, 4. mérkőzés)
19:00 MÁV Előre – DEAC (férfi NB I, 5-8. helyért, 4. mérkőzés)
19:00 MAFC-BME – Sümeg (férfi NB I, 5-8. helyért, 3. mérkőzés)

MÁR KAPHATÓK A JEGYEK A RÖPLABDA EB-RE!

A 2019-es női röplabda Európa-bajnokság budapesti mérkőzéseire ITT vásárolhatnak jegyet! A magyar válogatott mindegyik találkozóját a Papp László Sportarénában játssza.