Universiade: a bronzéremért játszhat női válogatottunk

A döntőbe jutásért lépett pályára női válogatottunk a nápolyi Universiadén. A mieinknek sajnos ezúttal nem sikerült legyőznie a házigazda olaszokat, így pénteken a bronzéremért játszhatnak majd Japán ellen.

Universiade (Nápoly), női elődöntő:

OLASZORSZÁG – MAGYARORSZÁG 3:0 (15, 16, 16)

OLASZORSZÁG: Perinelli 7, Botezat 4, Nicoletti 15, Villani 10, Berti 12, Cambi 6. Csere: De Bortoli (liberó), Nwakalor, Napodano. Szövetségi edző: Marco Paglialunga.

MAGYARORSZÁG: Villám L. 2, Zólyomi 2, Németh A. 10, Kiss G. 9, Gyimes 7, Bleicher. Csere: Tóth F. (liberó), Cicic 1, Vezsenyi, Villám Cs. Szövetségi edző: Leiszt Máté.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 4:0, 7:2, 9:5, 16:8, 24:11. II. játszma: 5:3, 7:8, 13:10, 18:12, 20:13, 24:16. III. játszma: 1:2, 9:3, 10:6, 11:8, 17:10, 21:13, 24:16.

Az eddigiektől eltérően kissé megilletődötten kezdte csapatunk az elődöntőt. Az első négy pont az olaszoké volt, majd ezt követően is növelni tudták a különbséget, amely a végén volt már 13 pont is, ám a mieink négy szettlabdát is hárítani tudtak így végük 25:15 lett az első játszma vége.

A szett vége is mutatta, hogy a mieink kilábaltak a hullámvölgyből, s ez jól látszódott a második játszma elején is, amikor nem csak hogy nem hagyták leszakítani magukat, de még a vezetést is átvették. Sajnos 10:10 után megint az olaszok percei következtek, megint sikerült meglépniük és végül 25:16-ra ezt a szettet is nyerték.

Bár a harmadik felvonás elején még a vezetést is sikerült megszerezni, 4:3 után pillanatok alatt 9:3-ra léptek meg a hazaiak, s a mieink megint csak az eredmény után futottak, sajnos nem sok sikerrel. Egyszer még sikerült feljönni három pontra, de aztán megint elléptek a hazaiak és végül ezt a szettet is 25:16-ra nyerték.

El kell ismerni, az olasz röplabda azért más szintet képvisel még, de ezzel eddig is tisztában voltunk, s már az is fantasztikus teljesítmény, hogy idáig eljutottak a lányok. Bármi is lesz a vége, így is minden idők legjobb Universiade-helyezését érték el a lányok, hiszen eddig az 1965-ös budapesti ötödik hely volt a legjobb. Nápolyban pedig még akár a bronz is összejöhet, hiszen a mieink Japánnal meccselnek majd a harmadik helyért.

Leiszt Máté: – Egy jobb csapattól szenvedtünk vereséget, de semmi szégyenkezni valónk nincs, küzdöttünk becsülettel. Sajnos az olaszok ránk tudták kényszeríteni a játékukat és ennek köszönhetően ők jutottak a döntőbe. Ettől függetlenül büszkék vagyunk arra, amit eddig elértünk és mindent meg fogunk tenni azért, hogy megszerezzük a bronzérmet.

A harmadik helyért csapatunk Japánnal csap majd össze pénteken, 17:30-kor, amelyet ugyancsak közvetít majd a fisu.tv