Ülőröplabda Eb: nem volt jó napja a mieinknek kedden

Archív, Ülőröplabda 2022 előttről

Kedden délután férfi és női ülőröplabda-válogatottunk is játszott a budapesti Európa-bajnokságon. A fiúk Lettországgal, a lányok Szlovéniával csaptak össze, de sajnos egyik sem járt sikerrel.

Ülőröplabda Európa-bajnokság, férfi csoportkör, 4. forduló

MAGYARORSZÁG – LETTORSZÁG 0:3 (–19, –14, –18)

Budapest (Ludovika Akadémia), 150 néző. V: Kuzmanovics, Remizov.

Magyarország: Kertész, Peres, Domina, Veleg, Gergencsik, Kovács. Csere: Bernáth. Szövetségi kapitány: Raska Gyula.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 0:1, 7:6, 12:9, 16:18, 17:21, 19:24. II. játszma: 3:3, 5:12, 7:12, 12:14, 14:24. III. játszma: 6:8, 8:13, 11:17, 14:18, 18:24.

A lettek elleni találkozón létfontosságú volt a mieink számára a győzelem ahhoz, hogy bejussanak a legjobb nyolc közé. Az első játszma szorosan indult, a csapat tartani tudta a letteket, sőt sikerült három ponttal is elhúzni. A szett közepén azonban valami megtört a mieinknél, 18:16-ra már az ellenfél vezetett, s végül 25:19-re meg is nyerte a játszmát. A második szettnek is csak az eleje volt szoros, aztán fokozatosan elhúztak a lettek, s végül ezt a játszmát nyerték a legsimábban (14:25). Hasonló forgatókönyv szerint zajlott a harmadik játszma is: ugyan az elején még csak két ponttal vezetett az ellenfél, a közepén azonban már hat is volt a különbség. Egyszer ugyan még felcsillant az esély a felzárkózásra, de négynél közelebb nem tudtak kerülni a mieink, s végül ezt a szettet is 25:18-ra nyerte az ellenfél. Így nagyon nehéz helyzetbe került csapatunk a továbbjutás szempontjából.

Raska Gyula: – Jól kezdtünk, de már akkor is láttam, hogy valami nem stimmel. Most nem játszottunk olyan hőfokon, ahogyan tegnap. Hatvan-hetven százalékon teljesítettünk, de egy ilyen tornán ez kevés. Azt hiszem fejben fáradtak el a fiúk, sajnos pont most jött ki a holtpont, két nap alatt ez már a negyedik meccsünk, és nem vagyunk hozzászokva ilyen sorozatterhelésekhez. Holnap a szerbek ellen bravúr kell a győzelemhez, de ha úgy játszunk, ahogy tegnap, akkor sikerülhet.

Női csoportkör, 2. forduló

MAGYARORSZÁG – SZLOVÉNIA 0:3 (–13, –17, –13)

Budapest (Ludovika Akadémia), 200 néző. V: Battisti, Hryniewicz.

Magyarország: Juhász, Szabó É., Szabóné, Nebehaj, Szűcs, Szilágyi. Csere: Kovács. Szövetségi kapitány: Raska Gyula.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 0:5, 1:11, 4:14, 8:24. II. játszma: 0:2, 5:7, 7:12, 12:14, 16:21, 17:24. III. játszma: 0:5, 4:6, 5:13, 9:14, 11:21, 13:24.

A hétfői, horvátok elleni vereség után bravúrra lett volna szüksége női válogatottunknak a szlovénok ellen. Sajnos nem jött össze: alig kezdődött el a meccs, már 11:1 volt az állás az ellenfél javára, és ez sajnos a végéig tovább nőtt (13:25). A második játszmában azért valami felcsillant a csapat tudásából, a szett közepén csak két pont volt a mieink hátránya, végül azonban ez is 25:17 lett. A harmadik felvonás is 0:5-tel kezdődött, de ekkor még sikerült feljönni kettőre, azonban jött egy újabb szlovén hullám, és ezzel végleg elszálltak a győzelmi álmaink. A vége 25:13 lett, s szerdán a csoport élén álló németek várnak a mieinkre.

Raska Gyula: – Jobban játszott a csapat, mint tegnap láttunk már biztató jeleket, de sajnos itt ez még mindig kevés. Most jönnek majd a fontosabb mérkőzések, és bízom benne, hogy a helyosztókon kijön majd a csapat igazi tudása.

Július 17. 18:00 Magyarország–Németország

Aki nem tudja élőben nézni a meccseket, de érdekelné őket, azok a következő honlapon találnak hozzá stremaet: