Ülőröplabda Eb: nehezen, de megvan az első győzelem

Archív, Ülőröplabda 2022 előttről

Litvánia ellen folytatta szereplését a magyar férfi ülőröplabda-válogatott a budapesti ülőröplabda Európa-bajnokságon. A baltiak 1:0-ra és 2:1-re is vezettek, de a mieink nem adták fel, kétszer is egyenlítettek és a végén a döntő játszmát is behúzták.

Ülőröplabda Európa-bajnokság, férfi csoportkör, 2. forduló

MAGYARORSZÁG – LITVÁNIA 3:2 (–21, 15, –21, 13, 10)

Budapest (Ludovika Akadémia), 150 néző. V: Atanaszov, Meijer.

Magyarország: Kertész, Peres, Domina, Veleg, Gergencsik, Kovács. Csere: Bernáth. Szövetségi kapitány: Raska Gyula.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 1:0, 5:6, 5:8, 12:10, 12:13, 16:13, 17:18, 18:23, 20:24. II. játszma: 5:6, 12:8, 13:11, 21:13, 24:15. III. játszma: 2:0, 2:4, 4:8, 5:10, 6:13, 9:14, 10:17, 14:18, 16:23, 19:24. IV. játszma: 4:2, 15:5, 20:6, 22:8, 24:12. V. játszma: 1:2, 6:2, 8:3, 9:7, 12:8, 14:10.

Még elszántabban kezdte a magyar válogatott a második mérkőzését, s rendre vezetett is, de csak egy-egy ponttal. Először 5:5 után fordult a kocka, sőt a litvánok el is húztak három ponttal. 10:10-nél azonban sikerült utolérni őket és át is vettük a vezetést. 12:13 után sorozatban négy pontot szereztek a mieink, de egy litván időkérés után megint fordult a kocka. Hiába egy újabb időkérés, vezettek már öttel is a vendégek, amikor elkezdtünk visszazárkózni. Sajnos már későn, a szettet 25:21-re a litvánok nyerték.

A második játszma is komoly adok-kapokkal kezdődött, egy-egy pont volt csak a csapatok közötti különbség. Aztán a szett közepe felé Kertész kezdett nyitni és ászaival sikerült négy ponttal is meglépni. Ugyan egyszer sikerült még visszazárkóznia a litvánoknak kettőre, de aztán a mieink percei következtek és villámgyorsan nyolcra nőtt a különbség. Végül kilenc játszmalabdából már az elsőt sikerült kihasználni (25:15).

A harmadik játszma viszont hiába kezdődött két magyar ponttal, ellenfelünk villámgyorsan fordított és meg is lépett négy-öt ponttal. A litvánok sokkal határozottabban játszottak és erősebben is ütöttek ekkor, a mieink pedig csak futottak az eredmény után. Volt már a különbség hét pont is, és hiába zárkóztak vissza a fiúk négyre, közelebb már csak akkor sikerült jönni, amikor a második szettlabdát hárította a csapat. A harmadikat már nem sikerült így ez megint 25:21-gyel lett a litvánoké.

Azonban úgy tűnik, lejtett a pálya, mert a térfélcsere után megint a mieink domináltak. Nagyon gyorsan elhúzott a csapat, és a szett közepén tízzel is vezettek a fiúk. Peres, majd Veleg nyitássorozatával 14 pont is volt már a különbség, s végül Gergencsik tette fel az i-re a pontot (25:13).

Következett az ötödik szett, ahol 1:2 után a mieink sorozatban öt pontot szereztek, ezzel megadva az alaphangot a folytatáshoz. A térfélcserénél már öt pont volt a mieink előnye, de ezt követően két pontra visszazárkóztak a baltiak. Nehéz pillanatok voltak, de sikerült megállítani a felzárkózást. 12:9-nél Kertész lábbal mentett és tett át egy labdát, amiből magyar pont lett, és a végén négy mérkőzéslabdája is lett a mieinknek, amit Kovács ászával egyből sikerült is értékesíteni (15:10).

Raska Gyula: – Ezúttal mindent kiadott magából és extázisban játszott a csapat. A sikerhez kellett Kertész Robert klasszis teljesítménye is, aki egymaga 45 pontot szerzett, de az is kellett hozzá, hogy igazi csapatként küzdjenek a fiúk.

Peres János csapatkapitány: – Kissé döcögősre sikerült a mérkőzés. Normál körülmények között ezt a meccset simán nyernünk kellett volna, de azok után, hogy a klasszifikáción nem ment át az egyik legjobb játékosunk, így gyakorlatilag egy teljesen új összeállításban kellett játszanunk. De végül igazi csapatként sikerült megoldanunk ezt a feladatot, és megnyertük a találkozót.

Július 17. 18:00 Magyarország–Németország

Aki nem tudja élőben nézni a meccseket, de érdekelné őket, azok a következő honlapon találnak hozzá stremaet: