U17-es Eb-selejtező: Parádés kezdés Portugália ellen

Archív, Egyéb 2022 előttről

A lányok is túl vannak első Európa-bajnoki selejtezőjükön, Miskolcon, s a mieink két játszmában is óriási fölénnyel verték Portugáliát. A harmadikra ugyan kicsit elfáradtak, de végül így is 3:0-s sikerrel kezdtek. Az MRSZ a további két meccsre kilátogatók számára akciót is hirdetett. A fiúk ugyan becsülettel helyt álltak a házigazda ukránok ellen Cserkasziban, de végül háromjátszmás vereséget szenvedtek.

Leány U17-es Eb-selejtező, 1. forduló:

Magyarország – Portugália 3:0 (13, 8, 21)

Miskolc, 200 néző. V: Bardic (horvát), Gall (cseh).

Magyarország: Orosz 9, Berkó 5, Vecsey 12, Kiss A. 11, Sziládi 6, Tatár 5. Csere: Kertész (liberó). Szövetségi edző: Kőnig Gábor.

Portugália: Pereira 3, Teixeira 1, Clemente 2, Cavalcanti 3, Mouta 1, Lopes 11. Csere: Landau (liberó), Pinho, Vasco 5, Sousa 2, Moreira 2. Szövetségi edző: Manuel Almeida.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:5, 12:6, 16:8, 21:10, 24:11. II. játszma: 8:1, 16:5, 21:7, 24:8. III. játszma: 4:1, 4:4, 7:8, 12:9, 12:12, 16:13, 18:18, 24:20.

Remekül kezdték a mieink a meccset, s pillanatok alatt három-négy pontos előnybe kerültek, elsősorban remek ütőiknek köszönhetően. A mieink fölénye a játszma közepén sem enyhült, sőt, a remek mezőnymunkának és a blokknak köszönhetően a második pihenőben már dupla annyi pontot szereztek a lányok, mint az ellenfél. A végén tizenhárom szettlabdája is volt a mieinknek, s bár csak a harmadikat használták ki Sziládi Viktória révén, így is nagy fölénnyel nyertek (25:13).

Ha az első játszma jól kezdődött, akkor mit mondjunk a másodikra: az első technikai szünetig mindössze egy pontot szerzett az ellenfél. Igazi erődemonstráció volt ez csapatunk részéről, és még az is belefért, hogy a szett közepén egy kicsit kiengedjenek, így sem csökkent a különbség. Sőt, 13:5 után megint ellenállhatatlanok voltak a mieink és összesen három pontot engedélyeztek a portugáloknak, akik így a tízből sem tudtak kijönni (25:8).

Úgy tűnt, hogy sima lesz a harmadik felvonás is, de 4:1 után jött egy kisebb rövidzárlat és egyenlítettek a portugálok, sőt, a technikai szünetben először vezettek. Gyorsan összekapták azonban magukat a lányok, 10:9-re már megint ők vezettek, s bár 12:12-nél megint egál volt, Vecsey Fanni okos ejtéseivel a második technikai pihenőnél már ismét három volt a különbség. Véglegesen azonban csak 19:19 után sikerült lerázni őket, igaz, ezt követően már csak két pontra tellett az erejükből, s végül Kiss Anna bombája tette fel az i-re a pontot (25:21).

Kőnig Gábor: – Remekül kezdtük a találkozót, de egy ilyen selejtezőtornán így is kell indulni. Egy óra után jött ugyan egy hullámvölgyünk, amit a portugálok kihasználtak, ezért lett szorosabb a harmadik játszma, de így is sikerült 3:0-ra nyernünk, holnap pedig nekimegyünk a szlovákoknak.

A csoport másik mérkőzésén: Törökország – Szlovákia 3:0 (18, 13, 15)

A csoport állása: 1. Magyarország 3 pont (3:0, 75:42), 2. Törökország 3 (3:0, 75:46), 3. Szlovákia 0 (0:3, 46:75), 4. Portugália 0 (0:3, 42:75)

AKCIÓ!

Csapatunk tehát az első helyről várja a szlovákok elleni folytatást, s bízunk benne, hogy a magabiztos győzelem hatására minél többen látogatnak majd ki a szombati mérkőzésre. Ennek elősegítésére, a hátralévő két találkozóra akciót hirdetett a Magyar Röplabda Szövetség: aki kilátogat a csapat szombati mérkőzésére, az ugyanazzal a belépőjeggyel vasárnap ingyen jöhet ki a találkozóra.

A fiúknak sajnos nem jött össze a győzelem, pedig mindhárom játszmában négy-öt ponttal is vezetett csapatunk a házigazda ukránok ellen, de a végjátékokban mindegyik alkalommal fordítani tudott az ellenfél.

Fiú U18-as Eb-selejtező:

Magyarország – Ukrajna 0:3 (–20, –21, –21)
Magyarország: Iván G., Boa 7, Laczi 5, Tomanóczy 4, Flachner 4, Iván B. 13. Csere: Sárközi (liberó), Matyiák 5, Oláh. Szövetségi edző: Bodonyi Ákos.
Ukrajna: Bovszunovksjih 2, Velicsko 13, Jehosin 3, Cupin 11, Scshurov 11, Uhijvkin 12. Csere: Rudenko (liberó), Oszkorip, Ivanov 1. Szövetségi edző: Szerhij Szkripka.
Bodonyi Ákos: – A játék során nem sikerült legjobb formánkat mutatni, sajnos a végjátékokban elég instabilak voltunk. A játékosok teljesítménye elmaradt a maguk legjobbjától, és a koncentrációban is voltak problémáink. Csalódottak vagyunk, de holnap nyerni fogunk, és győzelemmel térünk haza.