U15 OGYB: Már az első nap is remek meccseket hozott!

Archív, Egyéb 2022 előttről

A Békéscsabai Röplabda Akadémia ad otthont a dr. Kotsis Attiláné OGyB U15-ös döntőjének május 14-16. között. Idén először fordul elő, hogy a hazaiak idén két csapattal, a BRSE Kék és Fehér csapatával is képviseltetik magukat a hatos döntőben. Már az első napon láthattunk izgalmas, nagy csatákat és szép egyéni teljesítményeket.

Lássuk, mi történt a csoportkörben:

Az első találkozót két hazai csapat vívta, a Linamar-BRSE „Fehér” és a Linamar-BRSE „Kék”. A Fehérek kezdték jobban a mérkőzést, később Nagy Attila vezetőedző is elmondta, az első szett 10. pontjánál nyugodtak meg. Innentől pedig kézben tartották a mérkőzést. Az első játszmát 25:15-re, a másodikat 25:12-re nyerték meg. A harmadik szettben Nacsa Gábor tanítványai megkezdték a felzárkózást, sokáig tartották is magukat, azonban a BRSE Fehér csapata 25:19-re hozta a harmadik szettet, ezzel pedig a mérkőzést 3:0-ra.

Linamar-BRSE Kék – Linamar BRSE Fehér 0:3 (15:25, 12:25, 19:25)

A szezonban eddig veretlen Vasas SC Piros következett a 6. helyen döntőbe kerülő Nyíregyháza ellen. Az első játszma hozta a találkozó legszorosabb játékát, a szabolcsiak több nagyszerű egyéni teljesítménnyel és remek ponttal mérkőzésben tartották magukat. Végül az angyalföldiek magasabb fokozatba kapcsoltak, és 25:17-re behúzták az első játszmát. A második szettet fölényesen, mindössze 13 pontot engedve húzta be a Vasas. A harmadik játszmában ismét keményebb csata zajlott, de a Pirosak jobban kihasználták a lehetőségeiket. A Vasas SC Piros csapata továbbra is veretlen.

Nyíregyháza – Vasas SC Piros 0:3 (17:25, 13:25, 15:25)

A Linamar-BRSE Kék csapata már lejátszotta első találkozóját, ezúttal a BVSC-Zugló „A” csapata ellen léptek pályára. Az első szettben a hazai BRSE tartotta a lépést a fővárosiakkal, sőt, bátrabban kezdett, így pedig 25:22-re tudott nyerni. A folytatásban a BVSC-Zugló „A” csapata is magára talált, egyre több remek egyéni megmozdulást láthattunk. A javuló játék meghozta az eredményt. A második játszmában 18, a harmadik pedig 14 pontot engedett ellenfelének a BVSC. A negyed szettet is a fővárosiak nyerték, viszonylag, simán 25:11-re.

BVSC-Zugló “A” – Linamar-BRSE Kék 3:1 (22:25, 25:18, 25:14, 25:11)

Az UTE U15 „A” csapata a játéknap negyedik mérkőzésén lépett pályára először az U15-ös döntő tornán. Ellenfelének, a Nyíregyházának mindössze 9 pontot engedett az első szettben. A folytatás is simán alakult, 25:13-ra hozták a fővárosiak a második szettet. A végére már kicsit kiengedő UTE is hibázott, de így is megnyerték a mérkőzést. A harmadik szettet 24:16-ra húzták be. A Nyíregyháza így két vereséggel zárta a csoportkört, holnap a középdöntőben folytatja a bajnokságot.

UTE U15A – Nyíregyháza 3:0 (25:9, 25:13, 25:16)

Az A csoport első helyezéséről döntött a Linamar-BRSE Fehér és a BVSC-Zugló „A” mérkőzése. Az első szettben fej-fej mellett gyűjtögette pontjait a két csapat, nem igazán tudtak meglépni egymástól. A vége a BRSE-nek sikerült jobban, ők húzták be az első játszmát 25:21-re. A második szett már jóval simábban, 25:9-re a hazaiaké lett. Így már 2:0-ra vezettek. A harmadik szett újra nagy csatát hozott, a BVSC-Zugló csapata vette át a kezdeményezést. A szettben végig vezettek, és bár a végére csökkent az előnyük, megnyerték a játszmát 25:23-ra. Kitartott a fővárosi csapat lendülete a negyedik szettre is, sok pontot szereztek, amivel megléptek a békéscsabaiaktól. 20:14-re is vezettek, amikor a Fehérek magukra találtak, zsinórban 4-5 pontot is gyűjtöttek, amivel sikerült 22:22-re módosítani az állást. A végjátékot is ők bírták jobban, 26:24-re húzták be a szettet és a mérkőzést. Ezzel a BRSE Fehér csapata ott van az elődöntőben, a BVSC holnap a középdöntőben lép pályára.

Linamar BRSE Fehér – BVSC-Zugló “A” 3:1 (25:21, 25:9, 23:25, 26:24)

A játéknap utolsó mérkőzésén a Vasas SC Piros és az UTE U15 A csapata játszott a B csoport első helyéért. Az angyalföldiek nagyon magabiztosan kezdtek, 25:11-re nyerték az első szettet. A második játszmában még jobban ki tudták használni a helyzeteiket, mindössze 6 pontot engedtek a lila-fehéreknek. A második szettet 25:6-ra nyerte a Vasas. A harmadik szett hasonlóan alakult, a piros-kék számítási jöttek ki jobban, ezzel pedig nemcsak a mérkőzést, de a csoportot is megnyerték.

Vasas SC Piros – UTE U15A 3:0 (25:11, 25:6, 25:12)

3. Nyíregyháza 2m 0gy 2v 2p

Nagyszerű körülmények, kiváló szervezés fogadta a Tatár Mihály U15 Országos Gyermek Bajnokság résztvevőit Kecskeméten, ahol már az első napon nagyszerű mérkőzéseket játszottak a fiatalok, így bizton állítható, hogy nagyon szoros csatára van kilátás az érmes helyezésekért.

A nap első mérkőzésén a RÖAK Kaposvár-Sárga 3:0 arányban győzte le a Pénzügyőr SE „A” csapatát. A szettek elején jól tartotta magát a Pénzügyőr, ám a szettek végén azonban kicsit elfáradtak, így a kaposváriak mindhárom szett végén felül tudtak kerekedni ellenfelükön. A mérkőzés legjobbja a kaposvári Kiss Bálint volt 18 ponttal. A fővárosiak vezetőedzője megdicsérte játékosait a derekas helytállásért, ám véleménye szerint a körülményeket még szokniuk kell.

RÖAK Kaposvár–Sárga – Pénzügyőr SE ”A” 3:0 (25:18, 25:21, 25:21)

A nap második mérkőzésén bemutatkozott a hazai KESI “A” csapatata, amely szoros mérkőzésen, 3:1 arányban győzte le a Szolnoki SPC-t Az első szett csak „hosszabbításban” dőlt el, majd egy könnyed szettel építette tovább előnyét a hazai csapat. Ezt követően magára talált a Szolnok és nyerte meg a harmadik szettet a többet hibázó kecskemétiek ellen.  Úgy látszott ez kitart a következő szettben is, ám annak közepén újra erőre kapott a KESI, és kisebb megtorpanással ugyan, de övék lett a szett és a mérkőzés is.

Szolnoki SPC – KESI “A” 1:3 (24:26, 12:25, 25:23, 21:25)

Maratoni csata után az Egri Városi Sportiskola (EVSI) 3:2-re győzte le a RÖAK Kaposvár-Sárga csapatát a következő mérkőzésén. Az egriek szerezték meg a vezetést, majd a második szettben a kaposváriak kiegyenlítették az állást. A harmadik szettben úgy nézett ki, hogy az egriek könnyedén nyerik, ám a szett végére feljött a Kaposvár és jöhetett a „hosszabbítás”, és ezt az egriek bírták jobban és 30:28-al övék lett a szett. Aztán a Kaposvár megint összeszedte magát és végig dominálva nyerték a negyedik szettet. Ezzel el is fáradtak, így a döntő szettben az egriek akarata érvényesült.

EVSI – RÖAK Kaposvár-Sárga 3:2 (25:20, 21:25, 30:28, 19:25, 15:5)

A Tatár Mihály U15 OGYB negyedik mérkőzése sem telt izgalmak nélkül: az első szettet még magabiztos játékkal nyerte a dági együttes, és hasonlóan magas színvonalon játszott a második szettben is. A szolnokiak viszont kevesebbet hibáztak, így nagy küzdelemben ez a szett az övék lett. A harmadikban már egyértelműen a szolnokiak akarata érvényesült. A negyedik szettben úgy tűnt, hogy ez már könnyedén a szolnokiaké lesz, de a dágiak szívós játékkal túlórára kényszerítették a szolnokiakat, akik tudtak még újítani, így övék lett a szett és a mérkőzés is.

Dág KSE – Szolnoki SPC 1:3 (23:25, 27:25, 19:25, 25:27)

Hatalmasat küzdött a Pénzügyőr csapata az Egri Városi Sportiskola (EVSI) együttese ellen a Tatár Mihály U15 UGYB A csoportjában, kétszer is szetthátrányból jött vissza. Az első szettet nagyon simán nyerték az egriek, és vezettek a másodikban is, ám a fővárosiak összekapták magukat, és a túlórában behúzták a szettet. A harmadik szettben az egriek ismét élesebbek voltak, ám a negyedik szettől több hiba csúszott a játékukba. A lelkesen küzdő Pénzügyőr kiharcolta a döntő szettet, ahol az idegek harcát ők bírták jobban, és ezzel ők nyerték a mérkőzést.

Pénzügyőr SE „A” – EVSI 3:2 (13:25, 27:25, 22:25, 25:23, 15:12)

A napot a hazai KESI “A” és a Dág találkozója zárta, amely nagyon simán alakult. Bár a dágiak játékában továbbra is ott volt a lelkesedés, de nem tudtak mit kezdeni a kecskemétiek pontos és fantasztikus játékával. Ezzel a győzelmükkel a hazaiak elődöntősök, a dágiak pedig készülhetnek a középdöntőre.

KESI “A” – Dág KSE 3:0 (25:13, 25:19, 25:11)

1. RÖAK Kaposvár-Sárga 2m 1gy 1v 3p

2.  EVSI 2m 1gy 1v 3p

3. Pénzügyőr SE “A” 2m 1gy 1v 3p

1. KESI “A” 2m 2gy 0v 4p

2. Szolnoki SPC 2m 1gy 1v 3p

3. Dág KSE 2m 0gy 2v 2p

Ma a középdöntőkkel és az elődöntőkkel folytatódik a dr. Kotsis Attiláné OGYB U15-ös döntője Békéscsabán, Kecskeméten pedig Tatár Mihály U15 OGYB középdöntői és elődöntői zajlanak majd.

Minden mérkőzés élőben követhető a hunvolley.tv oldalon.