Amint azt korábbi cikkünkben is hírül adtuk, hat magyar páros is bejutott az olaszországi Bibionéban megrendezésre kerülő, nagy múltú Beach Volley Marathon (az egyik legrangosabb, nemzetközi, nem világranglista-pontszerző strandröplabda-verseny) főtáblájára. A mieink folytatták a remek szereplést szombaton is, aminek köszönhetően megszületett az első magyar érem is ebben a kategóriában.
A férfiaknál két magyar páros volt érdekelt a főtáblán: Krekk Zoltán és a két évvel ezelőtti magyar bajnok Soós Izsák azonban csak szerencsés vesztesként kerültek oda, aminek köszönhetően egyből megkapták az első kiemeltet, akik le is győzték őket. Ugyan a vigaszágon egy darabig még eljutottak, de aztán felemésztette őket a meccsdömping.
Nem így viszont a magyar küldöttség meglepetéspárosa, Kovács Boldizsár és Lukács Róbert, akik már azzal is szenzációt okoztak, hogy veretlenül jutottak a főtáblára, s ott második kiemeltként kaptak besorolást. De ezt követően is óriási menetelésbe kezdtek: három mérkőzést nyertek sorozatban, így ők is bejutottak az első hatba. Ott már sajnos meg kellett hajolniuk a nagyobb tudás előtt, de így is minden idők legjobb férfi páros eredményért érték el az ötödik helyükkel.
Ami a női versenyt illeti, a mieink egészen biztosan megemlegetik majd a végső győztes orosz páros nevét, akik az első fordulóban Kaszás Nórát és Sipos Reginát, a másodikban Katona Jankát és Sákovics Virágot, a harmadikban Dénesi Brigittát és Győri Pannit, a négy közé jutásért pedig az első helyen kiemelt Lakatos Enikőt és Lutter Esztert küldték vigaszágra.
Különösen utóbbi meccs volt bosszantó, hiszen a négyszeres magyar bajnok páros addig imponáló fölénnyel győzte le ellenfeleit az egyszettes mérkőzéseken: pénteken 8, 13 és 8, szombaton pedig a centerpályán 11, 4 (egy másik orosz duó ellen!) és 9 pontot engedélyeztek ellenfeleiknek, mialatt ők kiosztottak 21-eket. És az oroszok elleni meccs is álomszerűen kezdődött: 13:4, majd 16:9 is volt a lányoknak, amikor jött egy hullámvölgy és hiába egy időkérés, pillanatok alatt 16:17 lett az állás, 20:18-nál pedig az ellenfélnek volt két meccslabdája.
A lányoknak azonban sikerült talpra állniuk, s nem hogy hárították a két meccslabdát, de 21:20-nál és 22:21-nél ők nyitottak a győzelemért. Sajnos ezeket meg az ellenfél hatástalanította, s a torna szabályai szerint 22:22-nél a következő pont eldöntötte a győzelmet. Ezt pedig az oroszok nyerték.
Az elődöntőbe kerülés szerencsére így sem okozott gondot: 21:9 egy hazai páros ellen, majd következett az elődöntő egy német-lengyel duóval szemben – még mindig egy nyert szettre. Sajnos a meccs elején 7:3-ra ellépett az ellenfél, s ezt követően nagyon stabilan játszottak, a mieink pedig két pontnál közelebb nem tudtak felzárkózni, 18:15 után pedig már csak egy pontot szereztek a mieink.
Maradt a bronzmeccs, amelyet már két nyert szettig játszottak – a mieink aznap már hetedszer melegítettek be –, de ez nem okozott gondot a lányoknak, végig magabiztosan vezetve 15-re és 16-ra nyerték a találkozót, így a nagy múltú verseny történetében először született magyar érem a párosoknál.
És itt sajnálhatjuk igazán azt az egy ponttal elvesztett mérkőzést, hiszen győzelem esetén az a páros lett volna az ellenfél, amelyet a mieink a bronzmeccsen simán vertek. A német-lengyel páros ellen pedig az oroszok is csak a döntő játszmában, 0:1-ről tudtak győzni, szóval két nyert szettben a mieinknek is lehetett volna esélye, még akár a végső győzelemre is. De kesergésre így sincs semmi ok, a mieink így is minden idők legjobb magyar párosszereplését produkálták a bronzzal, a Kovács/Lukács duó ötödik és a Dénesi/Győri, valamint a Katona/Sákovics párosok kilencedik helyével.
A verseny pedig vasárnap a hármasok és a vegyes négyesek küzdelmével folytatódik, ahol például Dénesi, Győri és Katona az első kiemelt lett a szombati csoportmeccsek után. Természetesen ezekről az eredményekről is beszámolunk majd.