Több pontot szerzett, de kikapott Görögországban a válogatott

Archív, Teremröplabda 2022 előttről

A hét közepe óta már Görögországban edzőtáborozik az augusztus 23-án kezdődő, budapesti Európa-bajnokságra készülő női válogatottunk, amely péntek este edzőmérkőzésen is összemérte erejét a hazai csapattal.

GÖRÖGORSZÁG – MAGYARORSZÁG 3:1 (23, 21, –16, 25)

GÖRÖGORSZÁG: Merteki 5, Emmanulidu 4, Vaszilantonaki 13, Strancali 19, Lampruszi 9, Papafotiu 2. Csere: Jakovidu, Artakianu, Konomi (liberók), Oikonomidu 4, Hrisztodulu 1, Vergidu, Tocidu 3, Kalantatze 4, Vlacsaki 1. Szövetségi kapitány: Guillermo Naranjo Hernandez.

MAGYARORSZÁG: Török 9, Pekárik 2, Németh A. 4, Szakmáry 12, Gyimes 2, Tálas 1. Csere: Molcsányi, Lékó (liberók), Bokorné Liliom 4, Bleicher 3, Sándor 8, Dékány 4, Bodovics 4, Nagy E., 5, Szerencsés Miklai 5. Szövetségi kapitány: Jan De Brandt.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 4:8, 13:16, 21:20. II. játszma: 8:5, 16:10, 21:14. III. játszma: 3:8, 8:16, 13:21. IV. játszma: 8:5, 16:15, 19:21.

Balszerencsés vereséget szenvedtek a mieink, hiszen az első és a negyedik játszmában is csak minimális vereséget szenvedtek, összességében pedig az 1:3 ellenére is eggyel több pontot szereztek, mint a hazaiak. Jan De Brandt egyébként ezt a találkozót is a kísérletezés jegyében játszotta, hiszen ezúttal is rendre sorokat cserélt játszmánként: Ezúttal az egyik csapat az első és a harmadik, a másik pedig a második és a negyedik játszmában kezdett. A mieinknél minden játékos lehetőséget kapott, így pályára lépett a továbbra is sérüléssel küszködő Pintér Andrea helyettesítésére Görögországba utazó Gyimes Zsófia is, aki az Universiadén nyújtott teljesítményével hívta fel magára Jan De Brandt figyelmét.