Tartalékosan is magabiztos Vasas-siker Miskolcon

Szerda este a címvédő, de a járvány miatt megtizedelt Vasas látogatott Diósgyőrbe és nyert magabiztosan a női Extraligában, míg a férfi NB I-ben az újonc Kistext a nyolc játékossal és liberó nélkül érkező Sümeget fogadta, s győzött ugyancsak három játszmában.

Női Extraliga:
DVTK – Vasas Óbuda 0:3 (–18, –12, –14)
Miskolc. V: Csizmarik, Soltész.
DVTK: Sitku, Kovács E. 6, Kiss E. 4, Beddingfield 2, Horton 12, Szajkó 2. Csere: Dömsödi (liberó), Mészáros Zs., Egri 2, Kundrák 2, Tóth R. Vezetőedző: Toma Sándor.
VASAS: Nogueras 2, Zernovic 17, Ambrosio 6, Gamma-Popovic 22, Takács D. 9, Tettamanti 2. Csere: Mihály, Stankovics (liberók), Rieder, Märcz. Vezetőedző: Jakub Gluszak.

A felforgatott felállás ellenére is magabiztosan kezdte a mérkőzést a vendégcsapat, a hazaiakat irányító Toma Sándornak 12 labdamenet után időt kellett kérni, de remek támadásaikkal és nyitásaikkal tartották előnyüket a piros-kékek. A hajrában aztán újoncot avatott a Vasas a korosztályos válogatott Rieder Evelin személyében (18:25).
A második játszma elején Popovic-Gamma nyitásai okoztak komoly fejtörést a hazai játékosoknak, később Zernovic támadásait sem tudták megszelidíteni, és bár Toma cserékkel és időkéréssel is próbálta kizökkenteni a ritmusból a vendégeket, folyamatosan nőtt az előny. A végén két újabb utánpótlás-válogatott – Märcz Mira és Stankovics Alinda – is pályára lépett (12:25).
A harmadik felvonásban jól kezdett a DVTK, de Tettamanti blokkja után már a Vasas vezetett kettővel. Popovic-Gamma tovább javította szervastatisztikáját, a meccs utolsó pontjaira pedig ismét beszálltak a fiatalok, a végeredmény pedig egyetlen percig sem volt kérdéses (14:24).

Toma Sándor: – Gratulálok a Vasasnak, keményen, határozottan játszottak, de úgy gondolom, hogy nincs miért szégyenkeznünk nekünk sem. Nagyon jó labdameneteket játszottunk, amelyekből sikerült néhányat megnyernünk. Szoknunk kell még ezt a légkört, és van még a csapatunkban potenciál, amire a konkurens csapatok ellen lehet építeni.
Jakub Głuszak: – Örülök, hogy a vírus miatti nehéz helyzetben is fel tudtunk készülni erre a találkozóra, ráadásul jó színvonalon dolgoztunk egész héten. A mérkőzés első pillanatától agresszívak voltunk, jól fogadtunk, így változatosan tudtuk felépíteni a támadójátékunkat is. A fiatal játékosoknak is meg tudtam adni az esélyt, hogy megérezzék az Extraliga légkörét, ez jó tapasztalat számukra a jövőre nézve.

Férfi NB I:
KISTEXT – Sümeg 3:0 (21, 18, 13)
Soroksári út. V: Vári, Bibók.
KISTEXT: Bokor 4, Török R. 1, Chamone 9, Gacs 2, Erki 9, Gönczi 4. Csere: Farkas, Lassú (liberók), Flachner K. 5, Oláh 9, Szalai 6, Török Sz. 2, Kocsondi 3. Vezetőedző: Weczera Csaba.
SÜMEG: Majer 2, Szabó P. 5, Nagy P. M. 8, Matyiák 1, Péter 13, Óhidi Roland 1. Csere: Óhidi Richárd, Miklósi-Sikes 2. Vezetőedző: Holdinger Szilárd.

Weczera Csaba:
– Örülök neki, hogy egyelőre tudjuk játszani a mérkőzéseinket! A Sümegi csapat ellen, akik nehéz helyzetben vannak és nem nagyon tudnak edzeni, szerettük volna behúzni a 3:0-ás győzelmet. A fiúk betartották az utasításokat, így meg is valósítottuk a célunkat!
Holdinger Szilárd:
– Az első két szettben jól küzdöttünk, de a végére kijött az edzés hiánya. Felforgatott összeállításban játszottunk, de voltak biztató jelek! Az akarással elégedett voltam!