Szakmáry vezérletével győzte le az Aydin a Kaposvárt

Archív, Teremröplabda 2022 előttről

A Kaposvár 3:0-ra kikapott a magyar válogatott csapatkapitányát, Szakmáry Grétát foglalkoztató török Aydin BBSK otthonában kedden a női röplabda Challenge Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

A somogyiak, akik az első fordulóban az izraeli Makkabi Hadarát kettős győzelemmel búcsúztatták, a törökországi mérkőzésre mindössze tíz játékossal utaztak el. A keddi összecsapáson végig a hazaiak akarata érvényesült, a Kaposvár csak a harmadik szett első felében tudott huzamosabb ideig vezetni, de végül 80 perc alatt kikapott.
A mezőny legjobbja Szakmáry volt, aki nagyszerűen játszva 21 pontot szerzett. A magyar csapatból az azeri Nikalina Basnakova 12 pontig jutott. A visszavágót jövő kedden rendezik Kaposváron.

Női Challenge Kupa, 1. forduló, első mérkőzés:
Aydin BBSK (török) – 1. MCM-Diamant Kaposvár 3:0 (19, 14, 23)
Aydin, 800 néző. V.: Onopasz (görög), Selin (azeri).
AYDIN BSK: Kilic 2, Önal 10, Eroglu 8, Nicoletti 14, Szakmáry 21, Arici 8. Csere: Akarcesme 1, Yilmaz (liberók), Dagdelenler, Düzceler. Vezetőedző: Alper Hamurcu.
KAPOSVÁR: Basnakova 12, Budai 1, Szedmák 3, Matics 7, Lemmens 8, Grbac 3. Csere: Szpin (liberó), Hegyi. Vezetőedző: Vincent Lacombe.

December 8., szerda
17:00 Pénzügyőr – Podoljani Horodok (ukrán), Horodok (férfi Challenge Kupa, 1. forduló, visszavágó)

December 9., csütörtök
18:00 Fatum Nyíregyháza – Conegliano (olasz; női Bajnokok Ligája); Tv: DIGI Sport1

December 10., péntek
19:30 MEAFC-Miskolc – GLP Nyíregyháza (férfi NB I)

December 11., szombat
14:30 Kistext – Kecskeméti RC; Szilágyi utca (férfi Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
15:00 DSZC-Eötvös DSE – Budaörsi DSE (női NB I)
17:00 Vasas Óbuda – 1. MCM-Diamant Kaposvár (női Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 MTK Budapest – Swietelsky-BRSE (női Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
20:00 Rákosmente – Pénzügyőr; Szent Margit Gimnázium (férfi Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv

December 12., vasárnap
17:00 MÁV Előre-Foxconn – Fino Kaposvár (férfi Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 MAFC – Vegyész RC Kazincbarcika (férfi Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:30 DVTK – Fatum Nyíregyháza (női Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv