Rövidzárlat és áramszünet – aranyszettben búcsúzott a Fatum a CEV Kupában

Hiába vezetett 14:11-re a Fatum-Nyíregyháza Zágrábban, az Aranyjátszmában, végül óriási csatában, drámai körülmények között a Mladost jutott tovább. A Nyíregyházán 3:2-re megnyert első meccset követően a Fatum kétszettes hátrányból egyenlített – 1:0, 19:17-nél ráadásul áramszünet szakította meg a találkozót, amely 50 perces kényszerszünet után folytatódott – a döntő szettet azonban elvesztette, így következett az aranyjátszma, amelyet végül a hazaiak 19:17-re nyertek és jutottak a legjobb nyolc közé a CEV Kupában.

Női CEV Kupa-nyolcaddöntő, visszavágó:

Mladost Zagreb (horvát) – Fatum-Nyíregyháza 3:2 (20, 22, –19, –23, 8), aranyjátszmában: 19:17

Zágráb, 300 néző. V: Niewiarowska (lengyel), Jankovics (szerb)

Mladost: Stimac 4, Pavicic 18, Butigan 18, Grbavica 12, Vrbanc 18, Jurisic 12. Csere: Rajkovic (liberó), Volmut 4, Markovic 1, Deak. Vezetőedző: Sasa Ivanisevic.

Fatum-Nyíregyháza: G. Francesco 3, Limareva 26, Lohman 6, Varga E. 18, Pilar 19, Pintér 10. Csere: Tóth F. (liberó), Szabó L. 1, Vaszileva, Bacciottini. Vezetőedző: Hollósy László.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 8:3, 16:12, 21:16. II. játszma: 8:6, 16:11, 21:18. III. játszma: 7:8, 11:16, 15:21. IV. játszma: 6:8, 16:15, 20:21. V. játszma: 5:4, 10:6, 12:7. Aranyjátszma: 2:5, 6:6, 7:8, 9:11, 11:14, 17:16.

Hollósy László: – Az a legfájobb, hogy 14:11-es vezetésünk után nem tudtuk eldönteni a mérkőzést. De sok furcsa dolog volt ezen a mérkőzésen, például nem igazán értem, hogy egy horvát csapat hazai meccsén miért szerb második játékvezető és szlovén supervisor működik közre. Le a kalappal a csapat előtt, hogy ilyen körülmények között is így játszottak, de 14:11 után le kell tudnunk zárni egy meccset. Ez van, tanulnunk kell ebből is és menni tovább, mert vasárnap újabb bajnoki mérkőzés vár ránk, jövő csütörtökön pedig a kupadöntő.

Továbbjutott a Mladost aranyjátszmában.

Február 6., csütörtök
18:00 Swietelsky-Békéscsaba – Calcit Kamnik (szlovén – női Challenge Kupa-nyolcaddöntő, visszavágó)
18:00 1. MCM Diamant Kaposvár – MTK Budapest (női Extraliga); Tv: kapos.hu
19:00 Vasas Óbuda – Conegliano (olasz – női Bajnokok Ligája; Érd); Tv: DIGI Sport1