Pontot szerzett a lány U17-es válogatott a házigazdáktól

Archív, Egyéb 2022 előttről

Második mérkőzésén is vereséget szenvedett, azonban a házigazda szlovénok ellen már sokkal jobb teljesítményt nyújtva játszmát nyert leány U17-es válogatottunk a Mariborban zajló korosztályos MEVZA-tornán.

IFJÚSÁGI MEVZA-TORNA, MARIBOR:

Szlovénia – Magyország (lány U17) 2:1 (26, 12, –22)

Magyar U17 leány: Boros, Sziládi, Orosz, Manninger, Tatár, Szűcs G. Csere: Szerencsés (liberó), Berkó, Ratkai, Bakai, Csóri. Szövetségi edző: Kőnig Gábor.

Az már a mérkőzés elején érezhető volt, hogy most sokkal elszántabbak a lányok, mint a reggeli mérkőzésen. Ettől függetlenül a hazai csapat irányította a játékot és volt végig előnyben. Azonban a mieink fogukat összeszorítva küzdöttek, ott tudtak maradni a szlovénok nyomában és a végjátékban előbb egyenlítettek, majd fordítani is tudtak. Sajnos két buta hiba után megint a hazaiak álltak jobban, és végül szettlabdához jutottak. A mieinknek hármat is sikerült hárítaniuk, de 27:26 után végül megnyerték a szettet a szlovénok.

A második játszmában sajnos a délelőtti mérkőzés kísértett, ezt nagyon simán nyerte az ellenfél, s a szett vége felé már Kőnig Gábor is elkezdett cserélni, így többen – Ratkai Panna, Bakai Kata, később pedig Csóri Flóra – is átesett a tűzkeresztségen. Ők aztán a harmadik játszmában is a pályán maradtak, s a szlovén edző is változtatott a csapatán. Így aztán ebben a szettben tartani tudták a lépést a mieink a házigazdákkal, sőt, a szett közepétől rendre a mieink vezettek. 20:20-nál ugyan még egyenlíteni tudott az ellenfél, azonban Manninger Luca szerváival megint sikerült meglépni, és végül négy szettlabdához jutottak, amiből a harmadikat sikerült értékesíteni. Így legalább sikerült a pontszerzés és a nehezén már túl vannak a lányok.

Kőnig Gábor: – Kár az első játszmáért, de annak viszont nagyon örülök, hogy a délelőttihez képest sokkal jobban játszottunk.

Az állás: 1. Szlovénia 2 győzelem/4 pont (4:2 játszmaarány, 2 mérkőzés), 2. Csehország 1/4 (4:2, 2), 3. Horvátország 1/3 (3:0, 1), 4. MAGYARORSZÁG 0/1 (1:5, 2), 5. Szlovákia 0/0 (0:3, 1)

U18-as fiúk, az állás: 1. Szlovénia 2 győzelem/6 pont (6:0 játszmaarány, 2 mérkőzés), 2. Csehország 1/3 (3:0, 1), 3. MAGYARORSZÁG 1/2 (2:1, 1), 4. Szlovákia 0/1 (1:5, 2), 5. Horvátország 0/0 (0:6, 2)